دعوت جان فاورو از اسطوره‌ی جنگ ستارگان برای حضور در دومین فصل The Mandalorian

احتمال حضور یکی از بزرگ‌ترین طراحان جلوه‌های ویژه‌ی سینما در فصل دوم

دومین فصل The Mandalorian

یکی از اسطوره‌های جنگ ستارگان که نقش بسزایی در شکل‌گیری آن داشته، شاید به دعوت جان فاورو در دومین فصل The Mandalorian حضور پیدا کند.

سریال The Mandalorian متعلق به دنیای مجموعه‌ی جنگ ستارگان که چندی پیش پخش فصل اول آن از شبکه‌ی دیزنی پلاس به پایان رسید، به شدت مورد توجه طرفداران قرار گرفت. طرفداران پروپاقرص این مجموعه، نزدیکی حال و هوای این سریال به سه‌گانه‌ی اصلی جنگ ستارگان در دهه‌های ۷۰ و ۸۰ میلادی را بسیار پسندیدند و این نکته حتی از چشم افرادی که در تولید آن فیلم‌ها نقش داشته‌اند هم پنهان نماند؛ از جمله فیل تیپِت، یکی از بزرگ‌ترین متخصصان جلوه‌های ویژه در سینما که از اسطوره‌های دنیای جنگ ستارگان است. او مدتی پیش در توییتر به پاس دستاوردهای تیم تولید سریال از جان فاورو، کارگردان آن، تقدیر و تشکر کرد و نسبت به حضور در فصل دوم ابراز علاقه کرد:

تبریک به جان فاورو برای موفقیت فوق‌العاده‌ی The Mandalorian. این [سریال] واقعا عالی است. صادقانه می‌گویم، مرا به یاد ماجراجویی‌هایمان در ساخت سه‌گانه‌ی اصلی در آن دوران می‌اندازد. دوست دارم که دوباره به کار برگردم و با شما دوستان مشغول به کار شوم!

فاورو در پاسخ اذعان داشته که از طرفداران بزرگ تیپت است و او هم تمایل دارد که این جادوگر جلوه‌های ویژه به تیم فصل دوم اضافه شود:

ممنونم! من طرفدار بزرگ [شما] هستم. الان در محل فیلمبرداری مشغول صحبت درباره‌ی این هستیم که دیدن کار شما روی Mandalorian چقدر هیجان‌انگیز خواهد بود.

در حال حاضر دومین فصل The Mandalorian در دست ساخت است و حتی صحبت از ساخت اسپین‌آف‌هایی از آن توسط دیزنی و لوکاس‌فیلم هم به میان آمده است. بدین ترتیب بعید نیست که فاورو بتواند جایی برای تیپت در تولید حداقل یکی از آنها پیدا کند.

Phil Tippett

فیل تیپت از اولین روز‌های جنگ ستارگان همراه آن بوده است و جرج لوکاس او را به‌عنوان یکی از اولین اعضای شرکت تولید جلوه‌های ویژه‌ی Industrial Light and Magic استخدام کرده. از شاهکارهای تیپت در این مجموعه، سکانس شطرنج هولوگرامی فیلم اول با تکنیک استاپ‌-موشن است. او مدتی بعد در فیلم The Empire Strikes Back تکنیک خلاقانه‌ی «Go Motion» را برای واکرهای AT-AT ابداع کرد. تیپت برای دستاوردهای فوق‌العاده‌اش در جلوه‌های ویژه‌ی فیلم Return of the Jedi برنده‌ی جایزه اسکار هم شد.

دوران کاری تیپت البته فقط به جنگ ستارگان محدود نمی‌شود. از به‌یادماندنی‌ترین کارهای او در فیلم پارک ژوراسیک محصول ۱۹۹۳ است. او از ابتدا برای پیاده‌سازی تکنیک استاپ‌موشن در فیلم انتخاب شده بود اما در نهایت سازندگان تصمیم گرفتند در طراحی دایناسورهای فیلم از گرافیک کامپیوتری استفاده کنند. با این حال تیپت به دلیل تجربه‌های گران‌بهای خود در تیم باقی ماند و برای پیاده‌سازی بهتر گرافیک به سازندگان مشاوره می‌داد. در تیتراژ پایانی فیلم از او به‌عنوان «ناظر دایناسور» یاد شد. دومین جایزه‌ی اسکار تیپت برای همین فیلم به او تعلق گرفت. از دیگر آثار بزرگی که او در طراحی جلوه‌های ویژه‌شان نقش داشته، می‌توان به دو فیلم RoboCop، مجموعه‌ی Twilight Saga و نسخه‌های جدید پارک ژوراسیک اشاره کرد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا