چرا جیسون استاتهام گزینه اصلی برای نقش تامی شلبی بود؟

یک پیام از کیلین مورفی، ورق را برگرداند

نقش تامی شلبی

استیون نایت (Steven Knight)، خالق سریال پیکی بلایندرز، در مصاحبه اخیر خود فاش کرد جیسون استاتهام گزینه اصلی‌اش برای نقش تامی شلبی بود.

کیلین مورفی (Cillian Murphy) این روزها بخاطر نقش آفرینی در Oppenheimer سر زبان‌ها است اما اثری که باعث شد به شهرت جهانی دست یابد، بدون شک Peaky Blinders بود؛ اثری که بین سال‌های ۲۰۱۳ الی ۲۰۲۲ میلادی روی آنتن رفت و تحسین‌ها را برانگیخت. البته مورفی قبل از سریال مزبور در آثار شاخصی مانند Twenty Eight Days Later و Batman Begins حضور یافته بود.

استیون نایت، خالق سریال پیکی بلایندرز به شمار می‌رود. پس از اینکه خلق شخصیت تامی شلبی را به اتمام رساند، باید یک تصمیم بسیار سخت می‌گرفت و تعیین می‌کرد نقش اصلی را به چه کسی بسپارد: جیسون استاتهام یا کیلین مورفی. در یک سو، استاتهام بود که چهره خشنی داشت و بواسطه فیزیک بدنی‌اش، از پس انجام هر نوع بدلکاری‌ای برمی‌آمد. در سوی دیگر، مورفی قرار داشت که نماد سینمای ایرلند بود و هیچ کس نمی‌توانست هنری بازیگری‌اش را نادیده بگیرد.

فیلمنامه نویس و تهیه کننده بریتانیایی چندی پیش مصاحبه‌ای را با رسانه The Independent انجام داد که طبق آن، جیسون استاتهام گزینه اصلی‌اش برای نقش تامی شلبی بود. استیون نایت در بخشی از گفتگو فاش کرد با هر دویشان در لس آنجلس ملاقات کرد تا درباره نقش اصلی صحبت کند و انتخابش استاتهام بود. به هر حال، او فیزیک بدنی فوق العاده‌ای داشته و ذاتاً آدم سرسخت و خشنی است. در واقع، شخصیتی که مقابل دوربین به نمایش می‌گذارد، خود واقعی‌اش است. نایت در ادامه تاکید داشت مورفی اصلاً و ابداً شبیه شلبی نبوده و فرسنگ‌ها با قاتلی مثل او فاصله دارد.

در حالی که همه چیز برای سپردن نقش تامی شلبی به جیسون استاتهام آماده بنظر می‌رسید، استیون نایت یک پیام از سوی کیلین مورفی دریافت کرد: «یادت باشد، من یک بازیگر هستم!» خواندن همین جمله برای نایت کافی بود تا نظرش را تغییر داده و نقش را به هنرپیشه ایرلندی بسپارد زیرا او قادر است خودش را جلوی دوربین تغییر دهد؛ اتفاقی که نهایتاً رخ داد و مورفی بواسطه عملکردش در این نقش نه تنها شلبی را به شخصیتی محبوب تبدیل کرد، بلکه شهرتی جهانی برای خودش بدست آورد.

جدیدترین اثر جیسون استاتهام، Meg 2: The Trench است که نسخه بلوری آن هم اکنون در دسترس قرار دارد. تازه ترین اثر کیلین مورفی هم اوپنهایمر بوده که مدت زیادی تا انتشار نسخه بلوریش باقی مانده است.

5 2 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا