چرا ولورین در جریان فیلم Logan لباس مشهور خود را به تن نکرد؟

انتشار ویدیوی تست افتتاحیه‌ی Logan

جیمز منگولد در جریان برگزاری یک Watch Party به دلیلش برای عدم استفاده از لباس مشهور ولورین در فیلم Logan پرداخت.

پس از گسترش ویروس کرونا و اجرای طرح قرنطینه‌ی خانگی، برنامه‌های تلویزیونی و همچنین وب سایت‌های فعال در حوزه‌ی سینما و تلویزیون به سراغ روش‌های جایگزین رفتند تا بتوانند با اشخاص مد نظر مصاحبه داشته باشند. یکی از این روش‌ها، برگزاری رویدادهای آنلاین تحت عنوان Watch Party است. در جریان چنین رویدادی، کاربران سوالات خود را از طریق یک هشتگ مشخص به اشتراک گذاشته و کارگردان یا نویسنده‌ی فیلم مورد نظر هم آن‌ها را پاسخ می‌دهد. وب سایت Comic Book که از چنین روشی استفاده می‌کند، چندی پیش به سراغ جیمز منگولد (James Mangold) و یکی از محبوب‌ترین آثار او یعنی فیلم Logan رفت.

این نویسنده و فیلمساز آمریکایی در جریان واچ پارتی ویدیوی تست افتتاحیه‌ی Logan را به اشتراک گذاشت. اگر به یاد داشته باشید، ولورین در صحنه‌ی آغازین فیلم مشغول استراحت در لیموزین خود است که تکان‌های ماشین او را بیدار می‌کند. پس از باز کردن در و بیرون آمدن متوجه می‌شود تعدادی اوباش در حال دزدیدن چرخ‌ها هستند. لوگان که پیر شده و چابکی گذشته را ندارد از آن‌ها کتک خورده و نقش بر زمین می‌شود. با عصبانی شدن شخصیت اصلی داستان ورق برگشته و او با استفاده از چنگال‌های خود حساب اوباش را یکی پس از دیگری می‌رسد. ویدیوی تستی که کارگردان فیلم به اشتراک گذاشته، روند کاملا مشابهی دارد، با این تفاوت که خبری از هیو جکمن (Hugh Jackman) در نقش ولورین نیست و گرت وارن (Garret Warren) بدلکار و تنظیم‌کننده‌ی صحنه‌های اکشن نقش اصلی را بر عهده دارد. برای مشاهده‌ی ویدیوی تست می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.

جیمز منگولد همچنین گفت در ابتدا افتتاحیه‌ی متفاوتی را برای Logan در نظر گرفته بودند که در آن اعضای گروه مردان ایکس به شکل بی‌رحمانه‌ای کشته می‌شدند. طبق توضیحات این نویسنده و فیلمساز آمریکایی، آن صحنه حس تماشای یک فیلم با محوریت مردان ایکس را به مخاطب القا می‌کرد، در حالی که این اثر قرار بود حول محور ولورین بچرخد. از همین رو تصمیم گرفتند آن را حذف کنند. او همچنین در پاسخ به یکی از کاربران توییتر گفت هیو جکمن هرگز لباس یا ماسک مشهور ولورین را حتی در پشت صحنه هم نپوشیده و هیچ وقت قرار نبوده چنین لباسی در فیلم مورد استفاده قرار بگیرد؛ زیرا تناسبی با شخصیت لوگان ندارد. در لباس مشهور ولورین از رنگ زرد استفاده شده است. با در نظر گرفتن فضای فیلم، می‌توان گفت تصمیم سازندگان مبنی بر عدم استفاده از چنین لباسی کاملا منطقی بوده است.

آخرین اقتباس سینمایی ولورین در سال ۲۰۱۷ میلادی روی پرده‌ی نقره‌ای رفت و در کنار فروش بالا، موفق شد بازخوردهای مثبتی را از سوی منتقدان و مخاطبان به‌دست آورد. این اثر همچنین نامزد دریافت جایزه‌ی اسکار بهترین فیلمنامه‌ی اقتباسی شده بود تا اولین محصول ابرقهرمانی لقب بگیرد که به چنین موفقیتی دست می‌یابد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا