#مهسا_امینی

عکس‌های پشت صحنه Indiana Jones 5 اطلاعات تازه‌ای را از داستان فاش می‌کند

تعداد تصاویر به رقم ۴ می‌رسد

عکس‌های پشت صحنه Indiana Jones 5

وب سایت Glasgow Times ساعاتی قبل عکس‌های پشت صحنه Indiana Jones 5 را در قالب یک مطلب روی خروجی خود قرار داد.

اگرچه Kingdom of the Crystal Skull از سوی طرفداران ایندیانا جونز بازخوردهای ضد و نقیضی را دریافت کرد، لوکاس‌فیلم تصمیم گرفت پنجمین فیلم مجموعه را ساخته و روی پرده نقره‌ای بیاورد. استودیو آمریکایی قصد داشت اثر مزبور را اواسط جولای سال ۲۰۱۹ میلادی اکران کند اما شرایط مطابق انتظار پیش نرفت. به صورت دقیق‌تر، فیلمنامه‌هایی که توسط دیوید کپ (David Koepp) نوشته شده بودند هیچ کدام نتوانست نظر مثبت استیون اسپیلبرگ (Steven Spielberg) کارگردان پروژه را جلب کنند. با تکرار شدن این روند، کپ و اسپیلبرگ از نویسندگی و کارگردانی کنار کشیدند. آن‌ها به اطمینان رسیده بودند نمی‌توانند ایده مناسب را یافته و آن را برای نوشتن فیلمنامه پرورش دهند. البته اسپیلبرگ به عنوان یکی از تهیه‌کنندگان روی روند ساخت نظارت دارد.

پس از اینکه استیون اسپیلبرگ از کارگردانی Indiana Jones 5 کنار کشید، روند جستجو برای یافتن شخص جایگزین آغاز شد. در انتها، جیمز منگولد (James Mangold) با لوکاس‌فیلم به توافق رسید. او نه تنها فیلم را جلوی دوربین می‌برد، بلکه فیلمنامه را به تنهایی آماده کرده است. منگولد از چهره‌های شاخص هالیوود بوده و در پرونده هنری‌اش نام‌های Logan ،The Wolverine و Ford v Ferrari دیده می‌شود. در ضمن، فیلمبرداری چندی پیش در بریتانیا آغاز شد و همچنان ادامه دارد. البته فریسون فورد (Harrison Ford) که بازگشته، حین تمرین برای یکی از صحنه‌ها آسیب دید. این اتفاق ظاهرا تغییراتی را در برنامه‌ریزی‌ها به وجود آورده است.

وب سایت Glasgow Times چندی پیش عکس‌های پشت صحنه Indiana Jones 5 را در قالب یک مطلب روی خروجی خود قرار داد. تعداد عکس‌ها به رقم ۴ رسیده و دست‌اندرکاران را نشان می‌دهد که مشغول آماده‌سازی خیابان‌های شهر برای فیلمبرداری هستند. روی یکی از بنرها عبارت Welcome Home Armstrong, Aldrin, Collins نوشته شده که اشاره‌ای مستقیم به عملیات آپولو ۱۱ دارد؛ عملیاتی تاریخی که در جریان آن فضانوردان به سلامت روی ماه قدم گذاشته و بازگشتند. با در نظر گرفتن بنر، می‌توان گفت بخشی از داستان در سال ۱۹۶۹ میلادی روایت می‌شود. در ادامه می‌توانید تصاویر پشت صحنه را مشاهده کنید:

انتشار عکس‌های پشت صحنه Indiana Jones 5 را می‌توان حکم تاییدی بر یک شایعه نسبتا قدیمی دانست. وب سایت The Illuminerdi اواخر ماه سال جاری میلادی مدعی شده بود داستان جدیدترین فیلم ایندیانا جونز حول محور رقابت فضایی ایالات متحده آمریکا و شوروی می‌چرخد. مس میکلسن هم به عنوان یک دانشمند نازی جلوی دوربین می‌رود که توسط دولت آمریکا استخدام شده تا در ناسا فعالیت کند؛ اتفاقی که در واقعیت رخ داد. پس از اتمام جنگ جهانی دوم، آمریکا بیش از ۱ هزار و ۶۰۰ مهندس نازی را به صورت مخفیانه استخدام کرد تا در صنعت فضایی‌اش فعالیت داشته باشند.

نویسنده وب سایت The Illuminerdi مدعی شد نقشی که مس میکلسن پذیرفته آنتاگونیست داستان بوده و رنه ویلسون (Renee Wilson) در قالب یک مامور سازمان سیا باید مراقب فعالیت‌هایش باشد تا مبادا دست به خرابکاری بزند. در ادامه متن گفته شده بود دانشمند شرور یک دستیار دارد که بازیگرش در آن زمان مشخص نبود. البته نویسنده تاکید داشت این نقش به اسکارلت جوهانسون (Scarlett Johansson) پیشنهاد شده بود اما او بنا به دلایلی نپدیرفت.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا