جیمز گان به احتمال تحقق کراس اور لایو اکشن مارول و دیسی اشاره کرد

یک قدم نزدیک‌تر به کراس اور رویایی

جیمز گان به احتمال تحقق کراس اور لایو اکشن مارول و دیسی اشاره کرد پارسا خلیلی ۳ ۱۹ فروردین ۱۴۰۲ سینما
کراس اور لایو اکشن مارول و دیسی

به‌تازگی جیمز گان (James Gunn)، کارگردان سه گانه نگهبانان کهکشان و مدیر عامل جدید استودیو دیسی، درباره احتمال تحقق کراس اور لایو اکشن مارول و دیسی صحبت کرده است.

دیدن انتقام‌جویان و لیگ عدالت مقابل هم روی پرده بزرگ برای بسیاری از طرفداران آرزویی دیرینه است. حتی به لطف رویداد کمیکی JLA/Avengers در اوایل دهه ۲۰۰۰، احتمال شکل گیری کراس اور کمیکی بالقوه نیز وجود دارد. دنیای سینمایی مارول اخیرا با اشاره به سوپرمن، بتمن و آلفرد در فیلم Eternals و برده شدن نام بتمن توسط کوین بیکن (Kevin Bacon) در فیلم کریسمسی The Guardians of The Galaxy Holiday Special، رسما تایید کرده است که برخی از قهرمانان دیسی به‌عنوان شخصیت‌های تخیلی در جهان وجود دارند.

حال جیمز گان حین صحبت با Fandango در تور مطبوعاتی فیلم Guardians of The Galaxy Vol.3، نظرات خود را در مورد احتمال کراس اور لایو اکشن مارول و دیسی بیان کرده است. گان اشاره کرد که همیشه احتمال تحقق چنین رویایی وجود دارد اما حالا که او به‌عنوان مدیر جدید استودیو دیسی انتخاب شده، این کراس اور یک قدم به واقعیت نزدیک‌تر شده است.

فکر می‌کنم همیشه احتمال تحقق چنین رویایی وجود دارد. خوشبختانه حالا که به‌عنوان مدیر جدید استودیو دیسی مشغول به کار شدم، جان بخشیدن به چنین کراس اور رویایی راحت‌تر از گذشته است.

جیمز در ادامه خاطرنشان کرد که چگونه با کوین فایگی (Kevin Feige)، رئیس استودیو مارول، دوستان بسیار صمیمی است و همیشه با او صحبت می‌کند.

من هم مثل همه طرفداران مارول و دیسی دوست دارم چنین کراس اوری را در سینما تجربه کنم. اینم باید بگویم که من و کوین فایگی دوستان بسیار صمیمی هستیم و همیشه با هم صحبت می‌کنیم. به نظر من ایده رقابت بین مارول و دیسی همیشه وجود خواهد داشت اما برخلاف تصور عموم، یک دلار برای مارول یک دلار کمتر برای دیسی نیست بلکه کاملا برعکس است. شما فیلم‌های مارولی خوب می‌سازید، مردم به سینما می‌روند و بعدش به تماشای فیلم‌های دیسی می‌نشینند. از طرفی هم شما فیلم دیسی خوب می‌سازید، مردم به سینما می‌روند و بعدش به تماشای فیلم‌های مارولی می‌نشینند.

گان در ماه ژوئن سال ۲۰۲۱، مدت‌ها قبل از اینکه به‌عنوان مدیر عامل جدید استودیو دیسی انتخاب شود فاش کرده بود که با روسای مارول و دیسی در مورد یک کراس اور بالقوه صحبت کرده است.

من به طور معمول با روسای مارول و دیسی در مورد این موضوع صحبت کردم و به‌طبع دوست دارم این اتفاق بیفتد. اگرچه تحقق چنین کراس اوری تا حدودی دور از ذهن به‌نظر می‌رسد اما فکر نمی‌کنم غیرممکن باشد.

این فیلمساز کهنه کار حتی از رویای خود برای یک کراس اور لایو اکشن مارول و دیسی که شامل هر دو فرانچایز نگهبانان کهکشان و جوخه انتحاری می‌شود، گفته بود.

ساختن یک فیلم از هارلی کوئین و گروت خیلی هیجان انگیز است. من نه تنها در موردش فکر کردم، بلکه با سران مارول و دیسی هم درباره‌ کراس اور دو فرانچایز نگهبانان کهکشان و جوخه انتحاری صحبت کردم.

با توجه به اینکه حقوق مارول به دیزنی و حقوق دیسی به برادران وارنر تعلق دارد، کراس اور این غول‌های صعنت ابرقهرمانی تقریبا غیرممکن است. به هر حال، تعداد مذاکرات مورد نیاز برای بررسی حقوق و مسائل مالی بسیار زیاد است، نه اینکه بگوییم تدارکات کدام طرف واقعا فیلم را می‌سازد.

انتصاب اخیر جیمز گان در استودیو دیسی مطمئنا با توجه به رابطه نزدیک او با استودیو مارول و کوین فایگی، این امکان را بیشتر می‌کند که دو طرف در مقطعی با هم صحبت کنند. اما در حال حاضر، مارول و دیسی هر دو به‌طور جدی روی بهبود دنیای سینمایی خود متمرکز هستند. شاید اگر ژانر ابرقهرمانی به‌طور کلی از بین برود، مارول و دیسی بتوانند پای میز مذاکره بیایند. اما حتی پس از مبارزات اخیر فیلم Ant-Man 3 و فاجعه مالی فیلم Shazam 2، این ژانر همچنان با هیجان فراوان برای آینده هر دو فرانچایز زنده و سرپا است.

فیلم به‌شدت مورد انتظار Guardians of the Galaxy Vol. 3 در تاریخ ۵ می سال جاری (۱۵ اردیبهشت سال ۱۴۰۲) در سینماها اکران خواهد شد. همچنین فیلم ابرقهرمانی بعدی جیمز گان یعنی Superman Legacy نیز برای اکران در تاریخ ۱۱ جولای سال ۲۰۲۵ (۲۰ تیر سال ۱۴۰۴) تنظیم شده است. نظر شما در این رابطه چیست؟ آیا تقابل مارول و دیسی به دنیای لایو اکشن راه پیدا خواهد کرد؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

5 2 آراء
امتیاز مطلب


guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا