آیا قدرت اسکارلت ویچ از تانوس بیشتر است؟

پاسخ به سوالی جنجالی

آیا قدرت اسکارلت ویچ از تانوس بیشتر است؟ پارسا خلیلی ۴۱ ۱۳ شهریور ۱۴۰۱ مارول
قدرت اسکارلت ویچ

واندا ماکسیموف که از زمان معرفیش در سکانس پس از تیتراژ فیلم Captain America: The Winter Soldier تا تبدیل شدنش به یک ابرشرور در دنباله مولتی ورسی Doctor Strange 2 تحول شخصیتی شگفت انگیزی را تجربه کرده و رسما قدرتمندترین شخصیت مارول لقب گرفته است. اما آیا قدرت اسکارلت ویچ از تانوس هم بیشتر است؟

فیلم Avengers: Endgame بدون شک بهترین اثر استودیو مارول به‌شمار می‌رود، زیرا ضمن به سرانجام رساندن سه فاز اول، لحظات حماسی بی‌شماری را به تصویر کشید. یکی از این لحظات نبرد نفس‌گیر اسکارلت ویچ و تانوس است که قدرت واقعی واندا را به نمایش گذاشت. تانوس در جنگ بی‌نهایت، هیچ زرهی به تن نکرده بود و به‌جز دستکش ابدیت از سلاح خاصی استفاده نکرد. اما در پایان بازی، تانوس از یک زره طلایی و شمشیر دو لبه در نبرد با انتقام جویان کمک گرفت.

همانطور که در نبرد نهایی نشان داده شد، این شمشیر توانست در برابر ضربات میولنیر، استورم بریکر، صاعقه‌های ثور و همچنین سلاح‌های مختلف مرد آهنی مقاومت کند و به راحتی سپر ویبرانیومی کاپیتان آمریکا را بشکند. اینجا بود که واندا با از بین بردن این شمشیر، قدرت واقعی خود را به نمایش گذاشت و ثابت کرد از تانوس قدرتمندتر است. ناگفته نماند قبل از عملی شدن نقشه موشک باران، واندا در آستانه کشتن تانوس بود.

در حالی که بسیاری گمان می‌کردند قدرت‌ واقعی واندا را دیده‌اند، اولین پروژه فاز چهارم دنیای سینمایی مارول، یعنی سریال WandaVision بعد دیگری از قدرت‌های واندا را به رخ طرفداران کشید و برای اولین بار در MCU او را اسکارلت ویچ، موجودی افسانه‌ای با قدرت غیرقابل تصور که حتی از قدرت جادوگر اعظم هم پیشی می‌گیرد خطاب کرد.

درست مثل کمیک‌ها، قدرت اسکارلت ویچ از جادوی آشوب (Chaos Magic) نشات می‌گیرد که یکی از تاریک‌ترین اشکال جادو در دنیای مارول است. این جادو به‌قدری قوی است که در مجموعه کمیک معروف House of M، به واندا اجازه داد تمامی واقعیت‌های جهان هستی را تغییر بدهد. همه این‌ موارد ثابت می‌کنند چرا واندا یکی از معدود شخصیت‌هایی بود که توانست خیلی راحت با تانوس و ارتش عظیمش مقابله کند. شاید تانوس در نبرد پایانی Avengers: Endgame به هیچ کدام از سنگ‌های ابدیت دسترسی نداشت، اما بعد از دیدن قدرت واقعی واندا در سریال WandaVision و Doctor Strange 2، می‌توان نتیجه گرفت که بود و نبود سنگ‌های ابدیت هیچ چیزی را عوض نمی‌کند و اسکارلت ویچ همچنان نسبت به تانوس برتری دارد. بنابراین در پاسخ به سوال مطرح شده می‌شود با اطمینان کامل گفت، بله قدرت اسکارلت ویچ از تانوس بیشتر است.

نظر شما در این رابطه چیست؟ آیا اسکارلت ویچ سزاوار لقب قدرتمندترین شخصیت مارول هست؟ کدامیک از ابرقهرمانان یا ابرشرورها می‌توانند با او مقابله کنند؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

41 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا