#مهسا_امینی

بازیگر ریری ویلیامز از ارتباط آیرون هارت و فیلم بلک پنتر ۲ می‌گوید

Ironheart جایگزین Iron Man؟!

بازیگر ریری ویلیامز از ارتباط آیرون هارت و فیلم بلک پنتر ۲ می‌گوید سعید امینی فر ۰ ۳۰ آبان ۱۴۰۱ مارول

ارتباط آیرون هارت و فیلم بلک پنتر ۲ یکی از موضوعاتی است که اخیرا ذهن طرفدارن دنیای سینمایی مارول را به خود مشغول کرده است. با این حال بازیگر این نقش راز این ارتباط را توضیح داد. 

شخصیت ریری ویلیامز (Riri Williams) با هنرنمایی دامینیک تورن (Dominique Thorne) که اولین حضور آیرون هارت در MCU را با بازی در این نقش رقم زده، می‌گوید که معرفی او به طرفداران مارول در فیلم Black Panther 2 دلیل جالبی داشته است.

دامینیک تورن در مورد اولین حضور Ironheart در MCU و درون فیلم Black Panther: Wakanda Forever توضیح می‌دهد. او یک دختر جوان در کمیک‌های مارول است که لباس زرهی مخصوص به خودش را شبیه به لباس Iron Man می‌سازد. زرهی که عملکرد آن نیز تقریبا چیزی مشابه لباس تونی استارک (Tony Stark) مرد آهنی دنیای مارول  است. در دنیای سنمایی مارول (MCU)، ریری ویلیامز به عنوان جایگزین Iron Man با هنرنمایی رابرت داونی جونیور (.Robert Downey Jr) بعد از مرگ او در فیلم Avengers: Endgame معرفی می‌شود. در ماه دسامبر سال ۲۰۲۰ اعلام شد که این شخصیت در یک سریال انحصاری مخصوص به خودش با عنوان Ironheart که توسط چیناکا هاج (Chinaka Hodge) ساخته شده و از شبکه +Disney پخش می‌شود، حضور خواهد یافت.

با این حال اولین حضور Ironheart در MCU با فیلم بلک پنتر ۲ اتفاق افتاد و ما او را در عنوان Black Panther: Wakanda Forever مشاهده کردیم. در صحبت‌هایی که دامینیک تورن با Collider انجام داده، او از طرز فکرش در مورد اولین حضورش در Black Panther: Wakanda Forever و دلیل انجام این اتفاق می‌گوید. معمولا استودیو مارول در بیان گذشته زندگی ابرقهرمان‌های جوان خود راه و روش مشابهی را در پیش می‌گیرد، به نظر می‌رسد که ریری در Black Panther: Wakanda Forever متوجه ارزش خود و پتانسیل بسیار زیادی که دارد، می‌شود. در پایین صحبت‌های او را می‌بینید:

]

ارتباط آیرون هارت و فیلم بلک پنتر ۲ از زبان دامینیک تورن

بنظرم یکی از چیز‌های قشنگی که در مورد ریری وجود داره اینه که ما اونو هم توی کمیک‌ها می‌بینیم و هم روی صفحه تلویزیون. اینطوریه که انگار ما داریم داخل زندگی یه نفر سفر می‌کنیم، اونم دقیقا از وسطش. وقتی که اعلام شد یه قهرمان جدید قراره معرفی بشه، اونقدری که ما انتظارشو داشتیم، چیز زیادی از گذشته این شخصیت متوجه نشدیم. ولی اینطوری به نظر می‌رسه که ما بیشتر از داستان یه روز از زندگی این دختر ۱۹ ساله‌ای که به کالج می‌ره و توی اوقات فراغتش یه کار عجیب و غریب انجام میده، نمی‌دونیم؛ کاری که حالا مجبوره یه جورایی باهاش کنار بیاد. به همین دلیل نظر من اینه که وقتی توی Ironheart کاملا وارد زندگیش بشیم، این فرصتو داریم که خیلی بیشتر از قبل بدونیم که ریری واقعا کیه، و هم‌چنین می‌تونیم ببینیم که اون با چه ماجراجویی‌هایی رو به رو شده و چه بلند پروازی‌هایی توی زندگی شخصیش داشته که باعث شده کارش الان به اینجا بکشه. و حالا که ما Wakanda Forever رو می‌بینیم از خودمون سوال می‌پرسیم که چرا الآن؟ چرا ما باید الآن و توی این فیلم با شخصیت ریری آشنا بشیم؟ خوب بنظرم چون اینجا ریری متوجه ارزش خودش و پتانسیل بسیار زیادی که داره، می‌شه.

چه انتظاراتی از سریال Ironheart داریم؟

شخصیت Ironheart اولین کاراکتری نیست که در MCU به عنوان یک نقش مکمل، قبل از حضور خود در یک فیلم یا سریال اختصاصی، معرفی می‌شود. در حقیقت، این به عنوان یک عادت برای MCU تبدیل شده، مانند فرنچایز‌هایی که بعدا با محوریت شخصیت‌هایی مانند آنتونی مکی (Anthony Mackie) در نقش سم ویلسون (Sam Wilson) و شخصیت War Machine ساخته‌شد. البته برعکس این اتفاق نیز افتاده است، مانند سریال Ms. Marvel با حضور ایمان ولانی (Iman Vellani) که اول در یک سریال جداگانه در +Disney معرفی شد و در ادامه نیز، در عنوان The Marvels در کنار بری لارسون (Brie Larson) در نقش کاپیتان مارول (Captain Marvel) حضور پیدا خواهد کرد. به این ترتیب، به نظر می‌رسد که Ironheart نقش مهمی در MCU خواهد داشت و سریال انحصاری آن نیز، زمینه سازی‌ها را برای اتفاقاتی که در آینده برای او خواهد افتاد، فراهم می‌کند.

اگرچه هوش زیاد او که می‌تواند به عنوان جایگزین Iron Man در نظر گرفته شود، اما مکان تولد و تکنولوژی که او به وجود آورده، می‌توانند دلایلی باشند که ریری ویلیامز را کاملا از Iron Man متمایز کنند، و به نظر می‌رسد همین مقایسه‌ها، مواردی هستند که او، در سریال آیرون هارت مجبور است با آن ها دست و پنجه نرم کند. در MCU، شخصیت Iron Man با توجه به فداکاری که در Avengers: Endgame انجام داد، تاثیر زیادی بر قهرمان‌های نسل جوان‌تر بخصوص Spider-Man با بازی تام هالند (Tom Holland)، گذاشته است. قبل از اینکه بخواهد وارد پروژه‌های دیگر MCU شود با توجه به مسیری که سریال Ironheart قرار است طی کند، شخصیت ریری ویلیامز باید تصمیم بگیرد که با توجه به مسئولیت‌هایی که برای او به وجود می‌آید، ریری می‌خواهد چگونه قهرمانی باشد، و در عین حال هویتش نیز برای طرفداران بیشتر مشخص شود.

در تریلرهای فیلم Black Panther: Wakanda Forever دیده‌ شد که Ironheart به لیتیشا رایت (Letitia Wright) در نقش شوری (Shuri) پیوست، اما در فیلم متوجه شدیم که او یک نقش بی‌طرف میان درگیری‌های بین واکاندا (Wakanda) و تالوکان (Talokan) دارد. این اتفاق نشان‌دهنده تیزهوشی و قدرت تصمیم‌گیری بالای اوست که می‌تواند در آینده به یک رهبر قدرتمند در MCU تبدیل شود. در انتهای فیلم Black Panther: Wakanda Forever، ریری به مدرسه برمی‌گردد، اما به نظر تکنولوژی که او در حال ساختن آن است، همچنان باعث دردسر او خواهد شد. اتفاقی که می‌تواند موضوع اصلی سریال Ironheart شود و بستر را برای حضور دوباره این شخصیت فراهم کند. سریال Ironheart در پاییز سال ۲۰۲۳ پخش خواهد شد و طرفداران می‌توانند بار دیگر این شخصیت نوظهور را تماشا کنند و با ماجراجویی‌های او همراه شوند.

به نظر شما آیا اولین حضور Ironheart در MCU توانسته به اندازه کافی موفق باشد و توجه بینندگان و منتقدان را جلب کند یا خیر؟ منتظر نظرات شما هستیم.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا