میراث مرد آهنی در فیلم Fantastic Four همچنان دنبال خواهد شد

سایه‌ای که کنار نمی‌رود

میراث مرد آهنی

میراث مرد آهنی (Iron Man) و صنایع استارک (Stark Industries) چیزی است که حتی در فیلم Fantastic Four هم مشاهده خواهیم کرد!

مرد آهنی شخصیتی بود که هنوز هم سایه آن روی دنیای سینمایی مارول به خوبی احساس می‌شود. این کاراکتر که داستان او از کمیک‌های مارول گرفته شده بود، اولین بار در دنیای سینمایی، از سال ۲۰۰۸ با بازی رابرت داونی جونیور (Robert Downey Jr.) کار خود را شروع کرد تا سنگ بنای یک جهان سینمایی بزرگ را بگذارد. با این وجود این شخصیت همیشه و حتی می‌توان گفت در تمامی داستان‌های فیلم و سریال‌های MCU، نقشی را ایفا کرده و هرجایی یک اشاره از او دیده می‌شود؛ حتی زمانی که او دیگر در جهان اصلی دنیای سینمایی مارول (زمین ۶۱۶) زنده نیست و به یک افسانه تبدیل شده است.

با این وجود پیش‌تر هم به این موضوع اشاره شده بود که برخی از آثار فاز چهارم دنیای سینمایی مارول شدیدا تحت تاثیر اقدامات آیرون من هستند و میراث مرد آهنی همچنان سایه بزرگی را روی بسیاری از اتفاقات MCU انداخته است. برای مثال اسلحه سربازان دپارتمانی به نام کنترل خسارات (DODC) در دنیای سینمایی مارول همه به لطف تکنولوژی استارک است و میز کار فوق پیشرفته مرد آهنی باعث شد تا دکتر اختاپوس (Doc Oc) در فیلم Spider-Man: No Way Home نجات پیدا کند. این در حالی است که اگر فکر می‌کنید این سایه روزی از روی دنیای سینمایی مارول برداشته خواهد شد، سخت در اشتباهید!

میراث مرد آهنی در فاز پنجم و ششم دنیای سینمایی مارول

در واقع فاز پنجم دنیای سینمایی مارول به صورت رسمی نشان داده که قرار است اتفاقات بسیاری زیادی را مشاهده کنیم که همگی مرتبط با صنایع استارک و هنر دست او هستند. مثلا سریالی مانند Iron Heart عملا درباره دختری نابغه به نام ریری ویلیامز (Riri Williams) است که دوست دارد مثل مرد آهنی، زره خاصی برای خود بسازد (و او را اولین بار در فیلم Black Panther 2 خواهیم دید) و حتی سریال دیگری تحت عنوان Armor Wars قرار است تا کاملا داستانی مرتبط به بقایای میراث تونی استارک که توسط دزدها ربوده می‌شوند را روایت کند تا جیمز رودز (James Rhodes) تکنولوژی غارت شده استارک را از دستانی خطرناک دور نگه دارد. با این وجود این تمام ماجرا نیست و در فاز پنجم MCU، کاملا قرار است تا اشاره‌های مختلفی را به مرد آهنی داشته باشیم که به شخصیت او حتی پس از مرگ هم ارزش و بزرگی می‌دهند!

حال بیاید به فاز ششم دنیای سینمایی مارول برویم؛ سرزمینی غریب که هنوز آثار آن به صورت کامل مشخص نشده‌اند و نمی‌دانیم که کدام فیلم‌ها و سریال‌ها در آن اکران می‌شوند. با این وجود، بدیهی است که ما در فیلم‌هایی مثل Avengers: Kang’s Dynasty و Avengers: Secret Wars مستقیما شاهد حضور یک مرد آهنی دیگر از جهانی موازی خواهیم بود. اما نکته قابل توجه اینجاست که مرد آهنی ۶۱۶ با بازی رابرت داونی جونیور، همچنان در دنیای سینمایی مارول قرار است تا مورد اشاره قرار بگیرد و هرگز فراموش نخواهد شد؛ بخصوص اینکه فیلمی تحت عنوان Fantastic Four قرار است که اکران شود و رید ریچاردز (Reed Richards) در آن یک نابغه درجه ۱ خواهد بود!

ارتباط مستر فنتستیک با تونی استارک

تونی استارک در حال حاضر به عنوان یکی از نوابغ در دنیای سینمایی مارول شناخته می‌شود، اما آیا او باهوش‌ترین انسان روی زمین است؟ هرگز!

در واقع لقب باهوش‌ترین انسان که اشاره به آن را در فیلم Doctor Strange: In The Multiverse of Madness هم دیده بودیم، متعلق به رید ریچاردز یا همان مستر فنتستیک (Mr. Fantastic) است‌. با این حال جالب است بدانید که این دو شخصیت مهم در دنیای کمیک بوکی مارول، در دوره‌ای خاص ارتباط نزدیکی با همدیگر داشتند و حتی به عقیده خود رید ریچاردز، در زمینه علوم مکانیک و مهندسی، کسی به خوبی استارک نیست. این در حالی است که این دو نابغه با همدیگر شطرنج بازی می‌کردند و حتی همکاری‌هایی را برای ساخت ابزار مختلف داشته‌اند. اما حال که دیگر تونی استارک در دنیای سینمایی مارول زنده نیست، چطور رید ریچاردز می‌تواند با مکانیک درجه ۱ مارول در ارتباط باشد؟

در حقیقت شاید ایده کوین فایگی این باشد که رید ریچاردز از میراث و تکنولوژی مرد آهنی برای انجام دادن کارهایی استفاده کند که بعدها او را شبیه به جایگزین آن می‌کنند. با این وجود، می‌توان گفت که باز هم هنوز سایه بزرگ تونی استارک و صنایع ساخته شده توسط او، در دنیای سینمایی مارول وجود دجارند و حتی گذشت سال‌ها و فازهای مختلف هم نمی‌توانند آن‌ها را به خاک فراموشی بسپارند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا