مس میکلسن به هریسون فورد در Indiana Jones 5 پیوست

این اثر سال آینده به سینماها خواهد آمد

مس میکلسن به هریسون فورد در Indiana Jones 5 پیوست سورنا رضایی ۰ ۲۷ فروردین ۱۴۰۰ سینمای جهان
بازیگر Another Round

وب سایت Deadline با انتشار یک گزارش مدعی شده مس میکلسن بازیگر Another Round به Indiana Jones 5 پیوسته است.

با گذشت نزدیک به دو دهه، چهارمین فیلم مجموعه ایندیانا جونز تحت عنوان Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull روی پرده نقره‌ای آمد. فیلم مزبور جدا از دریافت بازخوردهای مثبت توانست در مقابل بودجه ۱۸۵ میلیون خود، بیش از ۷۹۰ میلیون دلار در باکس آفیس جهانی فروخته و یک موفقیت تجاری لقب بگیرد. در شرایطی که انتظار می‌رفت قسمت پنجم فاصله زمان چندان زیادی نسبت به فیلم پیشین نداشته باشد، لوکاس‌فیلم به تصاحب والت دیزنی درآمد. این اتفاق باعث شد سرنوشت تمامی فرنچایزهای لوکاس‌فیلم در هاله‌ای از ابهام قرار بگیرد. با گذشت چهار سال از این اتفاق، دیزنی به صورت رسمی تایید کرد پنجمین فیلم با همکاری استیون اسپیلبرگ (Steven Spielberg) جلوی دوربین خواهد رفت.

دیوید کپ (David Koepp) به عنوان فیلمنامه‌نویس روی Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull کار کرده بود. از آن‌جایی که با حال و هوای مجموعه آشنا بود، والت دیزنی و استیون اسپیلبرگ تصمیم گرفتند وظیفه نوشتن فیلمنامه قسمت پنجم را روی دوش‌های او قرار دهند. کپ فیلمنامه‌های مختلفی را آماده کرد اما هیچ کدام نتوانست نظر مثبت اسپیلبرگ را جلب کند. در نتیجه، استودیو تاریخ اکران را عقب بیاندازد. علاوه بر این، کپ از پروژه جدا شد. پس از او، دو فیلمنامه‌نویس دیگر تلاش کردند اما هیچ کدام راه به جایی نبردند. نهایتا، اسپیلبرگ استعفا داد و جیمز منگولد (James Mangold) به عنوان فیلمنامه‌نویس و کارگردان انتخاب شد.

با توجه به گزارشی که وب سایت Deadline کار کرده، مس میکلسن (Mads Mikkelsen) با لوکاس‌فیلم و والت دیزنی به توافق رسیده و در Indiana Jones 5 نقش‌آفرینی خواهد کرد. در حال حاضر اطلاعاتی از نقش او در دسترس نیست اما گمان می‌رود کارگردان او را برای نقش منفی داستان در نظر گرفته باشد. میکلسن طی سال‌های اخیر ثابت کرده توانایی بالایی در به تصویر کشیدن شخصیت‌های شرور دارد. او نقش منفی Casino Royale محصول سال ۲۰۰۷ میلادی را ایفا کرد. میکلسن شش سال بعد به سریال Hannibal پیوست به عنوان هانیبال لکتر جلوی دوربین رفت. عملکرد او طی فصل‌های سریال کم‌نقص بوده است. در ضمن، او اخیرا به واسطه عملکردش در Another Round مورد توجه قرار گرفت.

حدودا یک هفته پیش لوکاس‌فیلم با انتشار پستی در وب سایت رسمی خود از اضافه شدن فیبی والر-بریج (Phoebe Waller-Bridge) به Indiana Jones 5 خبر داده بود. استودیوی آمریکایی از به اشتراک گذاری اطلاع اجتناب کرد. از همین رو، نمی‌دانیم والر-بریج به عنوان چه شخصیتی جلوی دوربین می‌رود. با این حال، لوکاس‌فیلم تاکید داشت او نقش اصلی زن را بر عهده گرفته است. در ضمن، فیلمبرداری پنجمین ایندیانا جونز در تابستان سال جاری میلادی آغاز می‌شود که فاصله چندانی با آن نداریم. از همین رو، انتظار می‌رود طی هفته‌های آتی اخبار بیشتری با محوریت این فیلم منتشر شود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا