1%
  • 0/10

هشدار! سرقت گوشی در پایتخت افزایش چشمگیری داشته است

تب داغ آیفون سرد شد

هشدار! سرقت گوشی در پایتخت افزایش چشمگیری داشته است ۰ ۰۱ مرداد ۱۳۹۹ موبایل کپی لینک
سرقت گوشی

این روزها با توجه به بالا رفتن قیمت همه‌ی کالاها، میزان سرقت گوشی نیز افزایش یافته است.

فعالان بازار می‌گویند این روزها بازار از همیشه کسادتر است و کمتر خرید و فروشی در این بازار صورت می‌گیرد.

با توجه به قیمت ارز که باعث بالا رفتن قیمت‌ همه‌ی کالاها شده، گوشی‌های هوشمند نیز جزو کالاهای گران‌قیمت به شمار می‌روند، از این رو میزان سرقت و دزدی این دستگاه‌ها به شدت افزایش یافته است.

بر این اساس فعالان بازار هشدار می‌دهند که روزانه تعداد زیادی گوشی در ملاعام به سرقت می‌رود؛ آنها می‌گویند بسیاری از این سرقت‌ها جلوی در مراکز خرید موبایل صورت می‌گیرد و در بسیاری از موارد مشاهده شده که سارق با سلاح سرد و به‌زور متوسل شده و قربانی را مجبور به تحویل دادن گوشی موبایلش می‌کند و در صورتی که فرد مقاومت کند، مورد ضرب و جرح قرار می‌گیرد.

به گزارش فروشندگان بزرگ‌ترین مرکز خرید و فروش گوشی، بسیاری از سارقان در خیابان هنگام رفت و آمد مردم اقدام به سرقت گوشی می‌کنند. از این رو به مردم هشدار می‌دهند که هنگام راه‌رفتن یا رانندگی از مکالمه با گوشی موبایل به شدت پرهیز کنند.

این فعالان بازار می‌گویند که فقط این روزها گوشی‌های دست دوم در بازار خرید و فروش می‌شود و اغلب گوشی‌هایی که به فروشگاه‌ها برای فروش مرجوع می‌شوند، گوشی‌های دزدی هستند.

از این رو معمولا افرادی هم که به هر شکلی حالا یا دزدی یا آسیب دیدن گوشی در صورت ضربه خوردن و از کار افتادن، گوشی خود را از دست می‌دهند، برای خرید به بازار مراجعه می‌کنند و با توجه به اینکه قیمت گوشی‌های موبایل بسیار بالا است ترجیح می‌دهند یا گوشی‌های ارزان‌قیمت برندها را خریداری کنند که این روزها به ندرت گوشی کمتر از سه میلیون تومان در بازار یافت می‌شود، یا گوشی‌های دست دوم خریداری می‌کنند.

بازار داغ تعمیرات موبایل

این روزها بیشتر افراد ترجیح می‌دهند گوشی‌های قدیمی‌شان را تعمیر و دوباره استفاده کنند؛ چرا که قیمت گوشی آنقدر بالا است که امکان خرید گوشی‌ به‌خصوص گوشی‌های پرچمدار برای اکثر کاربران ممکن نیست.

تعمیرات موبایل سرقت گوشی

البته بسیاری از کاربران ادعا می‌کنند که هزینه‌ی تعمیر گوشی هوشمندشان به اندازه قیمتی است که بابت خرید همان گوشی یکی دو سال پیش پرداخت کرده‌اند؛ با این حال باز هم بسیاری معتقدند همان گوشی پرچمدار قدیمی را نگه دارند بهتر از آن است که یک گوشی تازه با امکانات کمتر و در سطح میان‌رده و پایین‌رده خریداری کنند.

به این ترتیب بازار کار تعمیرکاران موبایل داغ است و با توجه به افزایش قیمت گوشی، قیمت قطعات هم بالا رفته است.

تب داغ آیفون سرد شد

پس از وارد شدن شوک ناگهانی به بازار با انتشار خبر ممنوعیت واردات گوشی‌های بالای ۳۰۰ یورو که موجبات افزایش قیمت را فراهم کرد و باعث شد تا بسیاری از خریداران به بازار هجوم ببرند و گوشی‌های رده بالا را با قیمت‌های نجومی خریداری کنند، حالا دوباره بازار به روال چند ماه اخیر برگشته و کمتر معامله‌ای در این صنف صورت می‌گیرد.

سرقت گوشی آیفون

اگر سری به بازار موبایل بزنید، متوجه می‌شوید که با وجود بازگشت قیمت‌ها به قبل، اما این بازار مشتری ندارد.

بسیاری از خریداران پس از انتشار خبر جلوگیری از واردات گوشی‌های آیفون و پرچمداران سامسونگ و سایر برندها حاضر شدند ۴۰ تا ۶۰ میلیون برای خرید گوشی‌هایی که حتی نصف این رقم‌ها هم قیمت نداشتند، هزینه کنند چرا که تصور می‌کردند این گوشی‌ها باز هم با افزایش قیمت همراه می‌شوند و به این کالاها به عنوان سرمایه‌گذاری نگاه می‌کردند. اما حالا بعد از گذشت دو سه هفته از شوکی که به بازار موبایل وارد شد، بازار به شدت کساد و سوت و کور است و این گوشی‌ها نه تنها فروش ندارند که بسیاری از خریداران که ظرف دو هفته‌ی پیش که گوشی‌هایی با رقم بالا خریده‌اند نمی‌توانند آنها را به فروش برسانند.

البته بازار موبایل همانند بازار ارز اصلا قابل پیش‌بینی نیست و ممکن است به زودی دوباره با اوج گرفتن بهای ارز، قیمت گوشی هم دوباره روند افزایشی به خود بگیرد. باید منتظر بمانیم و ببینیم که در این بازار چه اتفاقی می‌افتد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments