آیا فیلم جدید هالک در دست ساخت قرار دارد؟

بازگشت حق ساخت فیلم هالک به استودیو مارول

فیلم جدید هالک

به تازگی فیلم The Incredible Hulk در سرویس اشتراکی پخش فیلم و سریال دیزنی پلاس (+Disney) قرار گرفته است، اما آیا باید این را به معنای تائید ساخته شدن فیلم جدید هالک (Hulk) دانست؟

اخیرا نشانه‌های خوبی در مورد آینده شخصیت هالک در دنیای سینمایی مارول (MCU) دیده شده و احتمال دارد که به‌زودی شاهد ساخت فیلم جدید این شخصیت باشیم. پیش از این در سال ۲۰۰۸ فیلم The Incredible Hulk با محوریت این شخصیت ساخته شده بود که در آن ادوارد نورتون (Edward Norton) نقش هالک را ایفا کرده بود. در ادامه به دلایلی ادوارد نورتون از این نقش کنار گذاشته شد و در فیلم‌های بعدی مارک رافلو (Mark Ruffalo) این نقش را بر عهده گرفت. با این حال هیچ وقت دنباله‌ای برای The Incredible Hulk ساخته نشد و شخصیت هالک تنها در مجموعه فیلم‌های Avengers و Thor و سریال She-Hulk: Attorney at Law حضور پیدا کرد.

شخصیت هالک دیگر فیلم اختصاصی در دنیای سینمایی مارول نداشت، به این دلیل که حق ساخت فیلم با محوریت او در دست شرکت یونیورسال (Universal) بود و استودیو مارول (Marvel Studios)‌ نتوانست با آن کمپانی به توافق برسد. با این حال به نظر می‌رسد که بعد از ۱۵ سال بالاخره حق ساخت فیلم هالک به استودیو مارول بازگشته باشد و همین یعنی که این شرکت می‌تواند فیلم جدید هالک را تولید کند.

طبق پرونده‌ای که از قرارداد یونیورسال و استودیو مارول در سال ۲۰۰۶ منتشر شده، قبل از این که توسط دیزنی (Disney) در سال ۲۰۰۹ خریداری شود، شرکت یونیورسال تا ۱۵ سال بعد از اکران فیلم The Incredible Hulk حق ساخت فیلم با محوریت شخصیت هالک را دارد، بنابراین در سال ۲۰۲۳ این حق به استودیو مارول بازمی‌گردد.

علاوه بر این اتفاقی که گزارش بازگشت حق شخصیت هالک به استودیو مارول را تائید می‌کند، قرار گرفتن فیلم The Incredible Hulk در سرویس اشتراکی دیزنی پلاس است. این سرویس از ابتدای کار خود در سال ۲۰۱۹ تمام فیلم‌های دنیای سینمایی مارول را به کتابخانه محتوای خود اضافه کرده است و تنها سه فیلم The Incredible Hulk، Spider-Man: Far From Home و Spider-Man: No Way Home در آن قرار نداشتند که اکنون تنها دو فیلم آخر سه‌گانه اسپایدرمن غایبان این آرشیو هستند.

البته باید توجه داشته باشید که در حال حاضر نمی‌توان به طور قطعی از چیزی حرف زد و این احتمال وجود دارد که به دلیل ارتباطاتی که فیلم The Incredible Hulk با داستان فیلم مورد انتظار Captain America: Brave New World دارد، استودیو مارول و یونیورسال فقط سر این که بتوانند این اثر را در دیزنی پلاس قرار دهند به توافق رسیده باشند و هنوز حق ساخت فیلم هالک در دست شرکت یونیورسال باشد. بنابراین باید منتظر اعلامیه رسمی استودیو مارول بمانیم.

3.6 9 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا