جیمز گان از سکانس پایانی استار لرد در فیلم Guardians of The Galaxy 3 گفت

پاسخ به یکی از پرتکرارترین سوالات طرفداران

جیمز گان از سکانس پایانی استار لرد در فیلم Guardians of The Galaxy 3 گفت پارسا خلیلی ۰ ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ سینما
استار لرد در فیلم Guardians of The Galaxy 3

به‌تازگی جیمز گان (James Gunn) با اشاره به برخی تصمیمات کارگردانان فیلم Avengers: Infinity War، ابهامات طرفداران نسبت به سکانس پایانی استار لرد در فیلم Guardians of The Galaxy 3 را برطرف کرد.

از زمانی که نگهبانان کهکشان با اولین فیلم انفرادی خود در فاز دوم دنیای سینمایی مارول معرفی شدند، همواره تحت کنترل و نفوذ جیمز گان بوده‌اند. اما با این حال، استودیو مارول هرازگاهی نحوه به تصویر کشیده شدن آنها را به‌دست کارگردانان دیگر ‌سپارده است.

این گروه پس از شکست دادن ایگو در قسمت دوم سه‌گانه نگهبانان کهکشان، با ایفای نقشی کلیدی در فیلم‌های Avengers: Infinity War و Avengers: Endgame به کارگردانی برادران روسو، شانه به شانه انتقام جویان جنگیدند و به تهدید بزرگ تانوس خاتمه دادند. آنها همچنین حضور افتخاری کوتاهی در فیلم Thor: Love and Thunder به کارگردانی تایکا وایتیتی (Taika Waititi) داشتند، حضوری که به‌لطف داستان به‌شدت ضعیف فیلم، رسما یکی از بزرگترین پتانسیل‌های هدر رفته دنیای سینمایی مارول نام گرفت.

اگرچه برادران روسو و تایکا وایتیتی همواره با جیمز گان در ارتباط بودند و قبل از فیلمبرداری سکانس‌های مربوط به نگهبانان کهکشان، با او مشورت می‌کردند، اما باز هم ممکن است جیمز با هر تصمیم آنها موافق نباشد.

تصمیمی که داستان Guardians of The Galaxy 3 را تحت تاثیر قرار داد

اخیرا جیمز گان، نویسنده و کارگردان سه‌گانه نگهبانان کهکشان، با اشاره به برخی تصمیمات اتخاذ شده توسط برادران روسو در فیلم Avengers: Infinity War، ابهامات طرفداران نسبت به سکانس پایانی استار لرد در فیلم Guardians of The Galaxy 3 را برطرف کرد.

خیلی‌ها را می‌بینم که در شبکه‌های اجتماعی می‌پرسند چرا استار لرد از کلاه مخصوصش در سکانس پایانی فیلم استفاده نکرد و خودش را به کشتن داد. در جواب باید بگویم که استار لرد هنوز کلاه مخصوصش را دارد ولی به‌خاطر وخامت اوضاع راکت، مجبور می‌شود با عجله Knowhere را ترک کند. از طرفی هیچ‌گاه قرار نبود پیتر از کلاه خود استفاده کند، چراکه حین مبارزه با ایگو در فیلم Guardians of The Galaxy 2 نابود شده بود. اما وقتی برادران روسو تصمیم گرفتند به‌نحوی آن در فیلم Avengers: Infinity War بازگردانند، برنامه‌های من کمی تغییر کرد.

اینطور که به نظر می‌رسد جیمز گان خیلی با این اقدام برادران روسو موافق نبوده و به‌همین خاطر هم تصمیم گرفته از کلاه مخصوص استار لرد در قسمت سوم استفاده نکند. با این حال استدلال گان کمی غیرقابل قبول است، زیرا پیتر قبل از ترک Knowhere زمان کافی برای برداشتن تجهیزاتش داشت.

علیرغم غیبت کلاه نمادینش، استار لرد یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های دنیای سینمایی مارول است و طبق تایید دومین سکانس پس از تیتراژ فیلم، قراره در آینده‌ای نه‌چندان دور دوباره به میدان نبرد بازگردد. همچنین شایان ذکر است که قسمت پایانی سه‌گانه نگهبانان کهکشان تا اینجای کار‌ عملکرد فوق‌العاده‌ای داشته و توسط طرفداران و منتقدان رسما بهترین فیلم دنیای سینمایی مارول بعد از اندگیم نام گرفته است. لذا توجه به چنین نکات ریزی خیلی ضرورت ندارد.

فیلم Guardians of The Galaxy 3 هم اکنون در سینماهای سراسر جهان در حال پخش است.

5 3 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا