1%
  • 10/10

تصمیم لحظه آخری سونی دو سکانس بزرگ انیمیشن Spider-Verse 2 را نجات داد

بالاخره سونی یک تصمیم درست گرفت!!

تصمیم لحظه آخری سونی دو سکانس بزرگ انیمیشن Spider-Verse 2 را نجات داد ۲۱ ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ مارول کپی لینک
انیمیشن Spider-Verse 2

‌شاید باورش کمی سخت باشد، اما اگر به‌خاطر تصمیم لحظه آخری سونی نبود، دو سکانس بزرگ انیمیشن Spider-Verse 2 از محصول نهایی حذف و با سکانسی دیگر جایگزین شده بودند.

جدیدترین اثر سونی در دنیای انیمیشن، دنباله شاهکاری به‌نام Spider-Man: Into the Spider-Verse است که ضمن روایت داستان پیشینه مایلز مورالز، انقلابی در عرصه انیمیشن بوجود آورد و حتی جایزه اسکار بهترین انیمیشن سال را نیز بدست آورد. داستان قسمت دوم علاوه‌بر عمق بخشیدن به ایده مولتی‌ورس، روی شخصیت میگل اوهارا با صداپیشگی اسکار آیزک (Oscar Isaac) متمرکز شد که با ایجاد گروهی به‌نام اسپایدر فورس از دنیاهای موازی در برابر تهدیدهای کوچک و بزرگ محافظت می‌کنند.

درست مثل قسمت قبل، انیمیشن Spider-Verse 2 از نظر داستان، شخصیت پردازی، صداپیشگی و جلوه‌های بصری نه‌تنها فوق‌العاده خوب عمل کرده، بلکه فراتر از انتظارات بوده است. اما با این حال مثل خیلی از آثار ابرقهرمانی قربانی تغییرهای لحظه آخری و پروسه‌های طولانی فیلمبرداری مجدد شده است. در مصاحبه جدیدی که با رسانه کلایدر داشتند، جواکیم دوس سانتوس (Joaquim Dos Santos)، کمپ پاورز (Kemp Powers) و جاستین کی تامپسون (Justin K Thompson)، کارگردانان پروژه برای اولین بار درباره برخی تصمیمات لحظه آخری که دو سکانس بزرگ انیمیشن را نجات دادند، صحبت کردند.

کمپ پاورز ابتدا تایید کرد که قرار دادن حضور افتخاری برجسته دونالد گلاور (Donald Glover) در نقش پراولر لایو اکشن تا چند هفته قبل از اکران جهانی نهایی نشده بود. ظاهرا در پیش نمایش‌ها و اکران‌های آزمایشی به‌جای این سکانس مشهور و پرسروصدا، از سکانس جایگزینی استفاده شده بود که پراولر مقوایی از یک دنیای موازی را نشان می‌داد. او سپس توضیح داد که سکانس شکل‌گیری تیمی جدید از اسپایدرمن‌ها به رهبری اسپایدر گوئن دقیقا چند روز قبل از اکران آماده شد. به‌گفته پاورز، انیمیشن Spider-Verse 2 قرار بود با گیر افتادن مایلز در زمین ۴۲ به پایان برسد اما چون اکران آزمایشی واکنش تند تماشاچیان را به‌همراه داشت، سکانس مشهور اسپایدر گوئن به نسخه نهایی اضافه شد و به‌کلی پایان انیمیشن را تغییر داد.

اگر انیمیشن Spider-Verse 2 با گیر افتادن مایلز در زمین ۴۲ به پایان می‌رسید، صبر کردن برای قسمت سوم را برای طرفداران دشوار می‌کرد، اما به‌لطف سونی و اضافه شدن سکانس پایانی، این انتظار کمی قابل تحمل‌تر شد. امیدواریم قسمت پایانی سه‌گانه هم از این تغییرات مثبت داشته باشد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

21 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments