بودجه ساخت Spider-Verse 2 چند میلیون دلار است؟

Spider-Verse 2 برای سوددهی چقدر باید بفروشد؟

بودجه ساخت Spider-Verse 2

انیمیشن Spider-Man: Across the Spider-Verse یکی از مورد انتظارترین فیلم‌های سینمایی سال ۲۰۲۳ است، اما بودجه ساخت Spider-Verse 2 چند میلیون دلار است و چقدر باید در باکس آفیس فروش داشته باشد تا به سوددهی برسد؟

انیمیشن Spider-Man: Into the Spider-Verse یکی از بهترین انیمیشن‌های چند سال اخیر است که در باکس آفیس به قدری درآمد داشت تا کمپانی سازنده آن به ساخت دنباله‌اش راضی  شود. این اثر که در سال ۲۰۱۸ اکران شد، با بودجه‌ای در حدود ۹۰ میلیون دلار تولید شد و توانست تا بیش از ۳۸۴ میلیون دلار در سراسر دنیا فروش داشته باشد.

حالا پس از ۵ سال انتظار، دنباله این انیمیشن با نام Spider-Man: Across the Spider-Verse در راه است و از آن جایی که بسیاری از واریانت‌های جذاب اسپایدرمن در آن حضور دارند، انتظار می‌رود که فروش قابل توجهی در گیشه داشته باشد. با این حال سوالی که مطرح می‌شود این است که این دنباله با بودجه چند میلیون دلاری تولید شده و برای این که این هزینه را جبران کند و به سود برسد، باید چند میلیون دلار فروش داشته باشد؟

طبق گزارش رسانه هالیوود ریپورتر (The Hollywood Reporter)، بودجه ساخت Spider-Verse 2 بدون احتساب هزینه‌های بازاریابی آن در حدود ۱۰۰ میلیون دلار تخمین زده می‌شود که این رقم حدود ۱۰ میلیون دلار از انیمیشن Spider-Man: Into the Spider-Verse بیشتر است.

ممکن است این بودجه در مقایسه با آثار اخیر شرکت‌های دریم‌ورکس (Dreamworks)، دیزنی (Disney) و پیکسار (Pixar) کمتر باشد، اما همان طور که در تریلرها نیز دیده‌ایم، قرار است با اثری بزرگ و جاه‌طلبانه طرف باشیم که قطعا می‌تواند انتظارات طرفداران برآورده کند.

اما برای موفقیت فروش انیمیشن Spider-Man: Across the Spider-Verse حداقل باید چقدر باشد؟ معمولا با احتساب هزینه‌های بازاریابی و توزیع و پخش، هزینه صرف شده برای یک اثر حدود دو برابر می‌شود، بنابراین تقریبا ۲۰۰ میلیون دلار هزینه برای این انیمیشن صرف می‌شود. با توجه به این رقم، Spider-Verse 2 پس از تجربه فروش ۲۰۰ میلیون دلاری به سودآوری می‌رسد.

طبق تحلیل‌ها و پیش‌بینی‌هایی که شده، این اثر مورد انتظار می‌تواند نیمی از هزینه ۲۰۰ میلیون دلاری خود را در اولین آخر هفته اکرانش به دست آورد. همچنین پیش‌بینی می‌شود که این انیمیشن بتواند در طول دوره پخش خود حداقل ۵۰۰ میلیون دلار فروش داشته باشد. هر چند رسیدن به فروش یک میلیارد دلاری برای چنین اثری بسیار سخت خواهد بود، اما انتظار فروش ۶۰۰ تا ۸۰۰ میلیون دلاری برای آن معقول به نظر می‌رسد.

انیمیشن Spider-Man: Across the Spider-Verse در تاریخ ۲ ژوئن ۲۰۲۳ (۱۲ خرداد ۱۴۰۲) در سالن‌های سینمای سراسر دنیا اکران می‌شود.

2.7 3 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا