عمر دنیای سینمایی مارول چقدر خواهد بود؟

پیش‌بینی عجیب رییس مارول

عمر دنیای سینمایی مارول چقدر خواهد بود؟ پیمان امامی ۳۳ ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ سینمای جهان
عمر دنیای سینمایی مارول

اگر کسی از شما بپرسد که عمر دنیای سینمایی مارول (MCU) چقدر خواهد بود، چه جوابی می‌دهید؟ پاسخ به این سوال کمی سخت است، اما رئیس استودیو مارول (Marvel) عمری طولانی را برای MCU پیش‌بینی می‌کند.

اکنون، دنیای سینمایی مارول با سی و یکمین اکران خود به نام مرد مورچه‌ای و زنبورک: شیدایی کوانتومی (Ant-Man and the Wasp: Quantumania) به یکه‌تازی در صنعت سینما ادامه می‌دهد. این روند با فیلم مرد آهنی (Iron Man) با بازی رابرت داونی جونیور (Robert Downey Jr) در سال 2008 آغاز شد. از آن زمان تا امروز، استودیو مارول به طور پیاپی فیلم‌هایی را تولید و در سینما منتشر کرده است.

اما نقطه عطف این دنیای سینمایی با شروع فاز چهارم آن، اتفاق افتاد. در فاز چهارم، جهان پروسعت MCU به طور شایان توجهی گسترش یافت و در تلویزیون هم صاحب جایگاه شد. از این رو، می‌توان نتیجه گرفت که هیچ نشانه‌ای از کند شدن در فرانچایزهای مارول، دیده نمی‌شود.

اخیرا کوین فایگی (Kevin Feige) در مصاحبه با اینترتیمنت ویکلی، نظرش را درباره طول عمر MCU بیان کرد. او توضیح داد که MCU یک فرانچایز آزمایشی است. سپس گفت که قصد دارد آن را تا چندین دهه دیگر هم ادامه دهد. در واقع، فایگی می‌خواهد که این دنیای سینمایی مانند کتاب‌های کمیک، طولانی و متداوم باشد.

فایگی درباره ایده‌های تازه این جهان سینمایی هم صحبت کرد. همچنین گفت که او و تیمش همیشه سعی می‌کنند تا ورودی‌های جدید را از هر چیزی که قبلا به وجود آمده، جدا کنند. برای تفهیم بیشتر موضوع، رییس استودیو مارول به مجموعه تلویزیونی She-Hulk اشاره کرد که ایده‌ای سرگرم‌کننده داشت و تیم سازنده، مشتاق کشف آن بود.

چه چیزی باعث کاهش طول عمر دنیای سینمایی مارول می‌شود؟

دنیای سینمایی مارول

موانع خاصی بر سر راه ماندگاری MCU وجود دارد که مساله اشباع این جهان سینمایی، از همه مهم‌تر است. فایگی می‌گوید که استودیو مارول قصد دارد تا سالانه هشت پروژه منتشر کند. اما متأسفانه، استقبال از فیلم‌های فاز چهارم اصلا امیدوارکننده نیست. فیلم‌هایی مانند مرد مورچه‌ای و زنبورک: شیدایی کوانتومی، ثور: عشق و تندر (Thor: Love and Thunder) و جاودانگان (Eternals) با انبوهی از انتقادها مواجه شده‌اند.

مثلا یکی از این انتقادها، عدم وفاداری به کتاب‌های کمیک است. در حالی که بسیاری از کمیک‌ها دارای مضامین بالغانه‌ای هستند، MCU این داستان‌ها را به گونه‌ای تلطیف کرده است که با یک قالب خانواده‌پسند، سازگار شوند. به عنوان مثال، ماجرای اعتیاد مرد آهنی (رابرت داونی جونیور) به الکل و داستان مبارزه او با آن، در مرد آهنی 2 به یک داستان فرعی تبدیل شد. طوری که انگار اعتیاد تونی استارک (Tony Stark) به‌کلی فراموش شده است.

بنابراین اگر قرار است که MCU همچنان دوام بیاورد، استودیوی مارول باید پیشرفت کند و مشکلات این جهان سینمایی را برطرف سازد.

3.8 28 آراء
امتیاز مطلب

guest

33 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا