1%
  • 0/10

چه چیزی کریس ایوانز را برای ایفای نقش کاپیتان آمریکا در دنیای سینمایی مارول آماده کرد؟

اشتباه ۳۳۳ میلیون دلاری که به تولد کاپیتان آمریکا منجر شد!

چه چیزی کریس ایوانز را برای ایفای نقش کاپیتان آمریکا در دنیای سینمایی مارول آماده کرد؟ ۴ ۰۴ مهر ۱۴۰۲ مارول کپی لینک
کاپیتان آمریکا در دنیای سینمایی مارول

کریس ایوانز (Chris Evans) به‌تازگی درباره فاجعه‌ای ۳۳۳ میلیون دلاری که او را برای ایفای نقش کاپیتان آمریکا در دنیای سینمایی مارول آماده کرد صحبت کرده است.

از بین تمامی بازیگران دنیای سینمایی مارول، کریس ایوانز یکی از معدود بازیگرانی است که توانسته به دو شخصیت نمادین مارول جان ببخشد. مسلما کاپیتان آمریکا در مقایسه با جانی استورم نقش بزرگ‌تری محسوب می‌شود، زیرا طی هشتاد سال گذشته به سمبل ابرقهرمان‌ها و کتاب‌های مصور تبدیل شده است. با این حال نکته جالبی که تقریبا هیچکس از آن خبر ندارد این است که جان بخشیدن به جانی استورم در سری فیلم‌های چهار شگفت انگیز باعث شد تا فرصت استثنایی ظاهر شدن کاپیتان آمریکا برای کریس ایوانز فراهم شود.

در مصاحبه با GQ که قبل از آغاز اعتصابات اتحادیه بازیگران (SAG-AFTRA) انجام شد، ایوانز درمورد کار روی فیلم‌های Fantastic Four قبل از اینکه نقش کاپیتان آمریکا را در دنیای سینمایی مارول بازی کند، صحبت کرد. ستاره انتقام‌ جویان به اشتراک گذاشت که چگونه ساختن اینگونه فیلم‌ها قبل از اینکه ژانر ابرقهرمانی و کمیک بوکی به اندازه امروز بزرگ شوند برای او به‌عنوان یک بازیگر مفید بوده است، به‌ویژه وقتی صحبت از کار با بودجه‌های هنگفت و انجام بدلکاری و فیلمبرداری سکانس‌های اکشن شد. ایوانز همچنین اعتراف کرد که ایفای نقش جانی استورم علیرغم واکنش‌های منفی طرفداران، تجربه شگفت انگیز و فراموش نشدنی بوده است.

من در دوران نوجوانی خیلی به خواندن کمیک‌ها علاقه نداشتم، البته طی چند سال گذشته کمیک‌های زیادی خواندم [می‌خندد] اما قبلا خیلی جذب کمیک‌ها نمی‌شدم تااینکه اوایل دهه ۸۰ و ۹۰ ابرقهرمانان نمادینی مانند بتمن، سوپرمن، اسپایدرمن و مردان ایکس کم کم وارد عرصه سینما شدند. آنجا بود که دنیای کمیک‌ها توجهم را جلب کرد. زمانیکه بازی در فیلم چهار شگفت انگیز شروع کردم، مارول حق امیتاز بسیاری از شخصیت‌های خود را از دست داده بود، به‌همین خاطر فیلم زیر نظر فاکس ساخته شد. درست مثل هر بازیگر دیگری، وقتی خبر انتخاب شدن برای ایفای نقش جانی استورم را شنیدم حسابی هیجان‌زده شده بودم چون اولین باری بود که در نقش یک ابرقهرمان قرار می‌گرفتم. از پرواز کردن با کابل‌ گرفته تا پرده سبز و انفجارهای غول‌پیکر، همه‌ چیز برایم تازگی داشت. در کل اوقات خوشی با بازیگران و عوامل تولید داشتم، کلی بهمون خوش گذشت. می‌دانید علیرغم فروش پایینی که در گیشه داشت، بازی در دنباله چهار شگفت انگیز باعث شد تا برای بازی در نقش کاپیتان آمریکا انتخاب شوم. بنابراین از تک تک قدم‌هایی که آن زمان برداشتم راضی هستم.

از زمانیکه استودیو مارول از نقشه راه فاز پنجم و ششم رونمایی کرده، طرفداران خواستار بازگشت کاپیتان آمریکا به دنیای سینمایی مارول بودند و هستند اما سوال اینجاست که آیا کریس ایوانز قصد بازگشت دارد؟ او در همین مصاحبه درباره این موضوع نیز صحبت کرده است.

هرگز نگویید هرگز. من تجربه فوق‌‌العاده‌‌ای طی ده سال همکاری با مارول داشتم و درست مثل تمامی همکاران و دوستانم، به کاری که کردم افتخار می‌کنم چون توانستم روی زندگی خیلی‌ها اثری مثبت بگذارم. گاهی اوقات حتی نمی‌توانم باور کنم که چنین اتفاق شگفت انگیزی در زندگیم رخ داده است. همانطور که قبلا گفتم، داستان کاپیتان آمریکا به بهترین شکل ممکن تمام شد، بنابراین بازگشتن به دنیای سینمایی مارول می‌تواند برخلاف تصور طرفداران تاثیرات بدی به‌همراه داشته باشد و به میراث کاپیتان آمریکا لطمه وارد کند. هنوز نقش‌های بسیار زیادی وجود دارد که دوست دارم بهشان جان ببخشم، به‌همین خاطر طی چند سال گذشته خیلی به ایفای مجدد نقش کاپیتان آمریکا فکر نکردم. با این حال همانطور که همیشه گفتم و می‌گویم، هرگز نگویید هرگز چون زندگی یک ماجراجویی غیرقابل پیش بینی است و رخ دادن هر اتفاقی ممکن است.

خوشبختانه استودیو مارول در حال حاضر مشغول بازی با ایده مولتی‌ورس یا همان جهان‌های موازی است. این یعنی احتمالات بی‌شماری برای روایت‌ داستان‌ بزرگ حماسه مولتی‌ورس (The Multiverse Saga) وجود دارد. در واقع یکی از محتمل‌ترین راه‌ها این است که در اقتباس لایو اکشن Avengers: Secret Wars واریانتی از کاپیتان آمریکا وارد بازی بشود. البته کریس ایوانز به صراحت اعلام کرده که تنها درصورت مساعد بودن شرایط و خوب بودن فیلمنامه دوباره به نقش کاپیتان آمریکا برمی‌گردد.

تا زمانیکه مارول سکوت خود را بشکند، طرفداران می‌توانند از تماشای سه‌گانه کاپیتان آمریکا و چهار قسمت ابتدایی انتقام جویان لذت ببرند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments