کاپیتان آمریکای کریس ایوانز در کدام یک از پروژه‌های MCU می‌تواند بازگردد؟

کدام آثار دنیای سینمایی مارول می‌توانند استیو راجرز را برگردانند؟

از میان فیلم‌های در حال ساخت حماسه مولتی‌ورس (Multiverse Saga) در دنیای سینمایی مارول (MCU) کدام یک می‌توانند این شانس را به طرفداران بدهند که باری دیگر با کاپیتان آمریکای کریس ایوانز ملاقات کنند؟

استیو راجرز (Steve Rogers) ملقب به کاپیتان آمریکا (Captain America) با بازی کریس ایوانز (Chris Evans) بعد از پایان احساسی‌ای که در فیلم Avengers: Endgame محصول سال ۲۰۱۹ داشت، دیگر در دنیای سینمایی مارول دیده نشده است. او در آن فیلم سپر خود را به سم ویلسون (Sam Wilson) با بازی آنتونی مکی (Anothony Mackie) سپرد تا بتواند با پگی کارتر (Peggy Carter) زندگی کند. اکنون سوالی که مدت‌هاست طرفداران از خود دارند این است: آیا روزی می‌رسد که کاپیتان آمریکای کریس ایوانز باری دیگر به دنیای سینمایی مارول بازگردد؟

جدا از نسخه اصلی کاپیتان آمریکای کریس ایوانز که می‌شناسیم، مولتی‌ورس این امکان را می‌دهد که نویسندگان هر زمان که بخواهند یکی از واریانت‌های استیو راجرز را به داستان وارد کنند تا در فرصت مناسب به تیم انتقام‌جویان (Avengers) بپیوندد و به آن‌ها در ماموریت بزرگ بعدیشان کمک کند.

اکنون ما در این مقاله به بررسی ۵ فیلم در حال ساخت از دنیای سینمایی مارول پرداخته‌ایم که می‌توانند باری دیگر استیو راجرز را به این مجموعه بازگردانند تا حداقل برای یک بار دیگر هم که شده، طرفداران با این شخصیت دوست‌داشتنی ملاقات کنند.

Captain America: New World Order

سم ویلسون پس از سریال The Falcon and the Winter Soldier، بالاخره قرار است اولین انفرادی خود را داشته باشد. Captain America: New World Order همچنین اولین فیلم سم ویلسون پس از Avengers: Endgame است و قرار است برای نخستین بار او در قامت آمریکای جدید دنیای سینمایی مارول ببینیم. بسیاری از طرفداران حدس می‌زنند که کریس ایوانز احتمالا حداقل برای یک لحظه کوتاه در فیلم کاپیتان آمریکا 4 حضور پیدا کند تا سم ویلسون را راهنمایی کند یا این که به او در راه جدیدش انگیزه دهد، به خصوص با شرورهای قدیمی‌ای مثل لیدر (The Leader) و تاندربولت راس (Thunderbolt Ross) که در مسیر او قرار گرفته‌اند. علاوه بر این، شایعات از بازگشت باکی بارنز (Bucky Barnes) با بازی سباستین استن (Sebastian Stan) در این خبر می‌دهند و در صورت حضور کریس ایوانز، طرفداران این شانس را خواهند داشت تا برای یک بار دیگر سه قهرمان دوست‌داشتنی را در کنار یکدیگر ببینند. از میان همه گزینه‌هایی که در این مقاله آمده، می‌توان گفت که احتمال بازگشت استیو راجرز در Captain America: New World از همه بیشتر است تا بتواند رهبر جدید گروه انتقام‌جویان را برای این مسئولیت بزرگ آماده کند.

Avengers: Secret Wars

استودیو مارول (Marvel Studios) به دنبال آن است تا فیلم Avengers: Secret Wars را بزرگترین رویداد و کراس‌اور کمیک بوکی تاریخ سینما تبدیل کند. طبق شایعاتی که منتشر شده، قرار است در این اثر مورد انتظار تمام ابرقهرمانان و شرورها از هر گوشه مولتی‌ورس حضور پیدا کنند. اکنون در حالی که طرفداران بی‌صبرانه منتظر بازگشت قهرمانانی هستند که تا پیش از این در دنیای سینمایی مارول حضور پیدا نکرده‌اند، استودیو مارول می‌تواند برای غافل‌گیر کردن طرفداران استیو راجرز را بازگرداند، اتفاقی که بدون شک بسیار شگفت‌انگیز خواهد بود. ششمین فیلم از انتقام‌جویان از خط داستانی جنگ‌های مخفی اقتباس می‌شود که در آن دو جهان مختلف قبل از نابودی کامل با هم برخورد می‌کنند. این داستان همچنین Battleworld را معرفی می‌کند که در آن شاهد چندین واریانت از شخصیت‌های بی‌شماری از سرار مولتی‌ورس خواهیم بود و این موضوع نیز امکان بازگشت کریس ایوانز را فراهم می‌کند. البته به احتمال زیاد اگر قرار به بازگشت کریس ایوانز در این فیلم باشد، شاید او را در قالب یک نسخه دیگر از کریس ایوانز ببینیم. حتی شایعاتی منتشر شده که او در این فیلم قرار است نقش خود از فیلم‌های Fantastic Four یعنی هیومن تورچ (Human Torch) را تکرار کند، البته هیچ دلیلی وجود ندارد که او نتواند هر دوی این نقش‌ها را باهم بازی کند.

Avengers: The Kang Dynasty

کانگ فاتح (Kang the Conqueror) با بازی جاناتان میجرز (Jonathan Majors) قرار است در فیلم Avengers: The Kang Dynasty یک جهنم بسیار بزرگ برای انتقام‌جویان بسازد. او در این اثر قرار است از تعدادی از واریانت‌های خود در سراسر مولتی‌ورس استفاهد کند تا بتواند بر تمام زمان و مکان حکومت کند. سم ویلسون یکی از مهم‌ترین شخصیت‌هایی خواهد بود که به مقابله با کانگ خواهد بود پرداخت، اما این داستان می‌تواند حداقل یک جای کوچک برای استیو راجرز داشته باشد. ایده ورود استیو راجرز از یک بعد دیگر برای انتقام‌جویان 6 منطقی‌تر است تا این فیلم، بنابراین این امکان وجود دارد که همان نسخه قدیمی از او در این اثر حضور پیدا کند. کریس ایوانز در صورت حضور در این فیلم، می‌تواند به تنها بازیگری تبدیل شود که در تمام ۵ قسمت اول مجموعه انتقام‌جویان حضور پیدا کرده است، البته اگر که دو شخصیت هالک (Hulk) با بازی مارک رافلو (Mark Ruffalo) و ثور (Thor)‌ با بازی کریس همسورث (Chris (Hemsworth در فیلم Avengers: The Kang Dynasty حضور پیدا کنند.

Deadpool 3

کاپیتان آمریکای کریس ایوانز

فیلم Deadpool 3 قرار است یکی از مهم‌ترین آثار دنیای سینمایی مارول باشد، زیرا در آن مولتی‌ورس به معنی واقعی کلمه قرار است باز شود و این تاثیر زیادی در کل مجموعه خواهد داشت. البته کریس ایوانز احتمالا اولین انتخابی نباشد که طرفداران دوست دارند در کنار وید ویلسون (Wade Wilson) و ولورین (Wolverine) وارد این ماجراجویی بزرگ شود. قبلا شایعه شده بود که این فیلم قرار است تمام قهرمانان مارول که قبلا در آثار کمپانی فاکس قرن بیستم (20th Century Fox) حضور داشتند را بازگرداند، به خصوص گروه چهار شگفت‌انگیز با بازی یوان گریفید (Loan Gruffudd) در نقش آقای شگفت‌انگیز (Mr. Fantastic)، جسیکا آلبا (Jessica Alba) در نقش سو استورم (Sue Storm)، مایکل چیکلیس (Michael Chiklis) در نقش تینگ (Thing) و البته کریس ایوانز در نقش هیومن تورچ. قطعا اتحاد این ابرقهرمانان در کنار ماهیت کمدی این اثر می‌تواند یکی از جذاب‌ترین و بامزه‌ترین لحظات را در دنیای سینمایی مارول ثبت کند. همچنین این احتمال وجود دارد که وید ویلسون در ماجراجویی خود بخواهد از یکی از بزرگترین ابرقهرمانان جهان کمک بگیرد که در این صورت، امکان حضور استیو راجرز نیز در این داستان به وجود می‌آید.

Thunderbolts

در آخرین گزینه نیز قرار است شاهد تیم منحصربه‌فردی از قهرمانان و شروران سابق باشیم که به Suicide Squad دنیای سینمایی مارول معروف هستند. در میان این ۵ فیلم، احتمالا بازگشت کریس ایوانز در این اثر از بقیه کمتر است، اما از آن جایی که باکی بارنز قرار است رهبری گروه را بر عهده داشته باشد، شاید موقعیتی پیش بیاید تا برای لحظاتی کوتاه شاهد حضور کریس ایوانز در این اثر باشیم. این اثر یکی از آخرین فیلم‌های فاز پنجم دنیای سینمایی مارول است و بازگشت کریس ایوانز در آن می‌تواند پایانی جذاب و هیجان‌انگیز را برای این فاز رقم بزند.

نظر شما در این رابطه چیست؟ به نظر شما احتمال بازگشت کریس ایوانز در کدام یک از این ۵ فیلم بیشتر است؟

4.2 9 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا