لغو فیلم Batgirl و عواقبی که کمپانی برادران وارنر را تهدید می‌کند

وضعیت بد دنیای سینمایی دی‌سی

لغو فیلم Batgirl و عواقبی که کمپانی برادران وارنر را تهدید می‌کند سید مصطفی نخلی ۰ ۲۷ شهریور ۱۴۰۱ دی‌سی
لغو فیلم Batgirl

با لغو فیلم Batgirl به‌دست کمپانی برادران وارنر (Warner Bros. Discovery) و ادامه تغییرات در برنامه‌های این کمپانی، وضعیت دنیای سینمایی دی‌سی اکنون در برابر مخاطبان و رسانه‌ها ناپایدار شده است.

دیوید زاسلاو (David Zaslav)، مدیر عامل کمپانی برادران وارنر دیسکاوری در چندین تصمیم مهم برای لغو تعدادی از پروژه‌های دی سی حضور پررنگی داشت. اگر از دنبال‌کننده اخبار سینما و تلوزیون باشید حتما از خبر تازه منتشر شده کنسل شدن فیلم Batgirl توسط کمپانی برادران وارنر دیسکاوری مطلع هستید. این شرکت برای این‌که از اتلاف هزینه‌های اضافی جلوگیری و سرمایه بیشتری ذخیره کند، فیلم بت‌گرل که پروسه توسعه آن کامل و به‌صورت آزمایشی اکران شده بود را به‌کلی کنسل کرد. این تصمیم نه‌تنها مخاطبان و طرفداران را بهت‌زده کرد بلکه سبب تعجب و شوکه شدن بعضی از ستارگان و کارگردان‌های مطرح سینما از جمله کوین فایگی (Kevin Feige)، رییس مارول استودیوز (Marvel Studios) شد. فیلم Batgirl قرار بود در سرویس اشتراکی آنلاین HBO Max پخش شود، ولی دیوید زاسلاو تصمیم گرفت که این انتشار این پروژه را لغو کند و دنیای سینمایی دی‌سی را به سمت اکران فیلم‌های مهم و بزرگ‌تری هدایت کند.

پروژه بعدی دی سی تحت عنوان بلک آدام (Black Adam) در ماه اکتبر به سینماهای جهان راه پیدا می‌کند. همچنین تعداد زیادی از پروژه‌های دی‌سی مانند Shazam! Fury of the Gods، فلش، Aquaman and the Lost Kingdom در دست ساخت هستند. این فیلم‌های در حال توسعه با تغییراتی در تاریخ اکران خود روبرو شدند و شایعات زیادی مبنی بر کنسل شدن آن‌ها پخش شد. همچنین شایعاتی منتشر شد که ازرا میلر (Ezra Miller) دیگر در نقش فلش حضور پیدا نخواهد کرد و امبر هرد (Amber Heard) به‌خاطر مسائل دادگاهی اخیر او از فیلم آکوامن حذف خواهد شد. البته شرکت برادران وارنر قول برنامه‌ای ۱۰ ساله برای شخصیت‌های دی سی کامیکس در دنیای سینما را داده است.

به‌تازگی مجله معتبر The Hollywood Reporter از صحبت‌های یکی از اعضای برجسته هالیوود درباره وضعیت بد این کمپانی بعد از لغو فیلم بت گرل گزارشی تهیه کرد. تصمیم‌گیری این شرکت برای توقف پروسه فیلم‌ها، به تعویق انداختن تاریخ اکران و اصلاح مداوم پروژه‌ها بعد از تولید آن‌ها، دنیای سینمایی دی سی را به‌شدت تحت تاثیر قرار داد و آن را تضعیف کرد.

زاسلاو هیچ برنامه‌ای ندارد که در آینده چکار کند و این برای دنیای سینمایی دی سی زیان آور است. فیلم‌های دی سی همیشه با آثار سینمایی مارول مقایسه می‌شوند و این عادلانه نیست. زمانی که مارول درباره انتشار فیلم‌های نسبتا خوبش قضاوت می‌شد، باز پروژه‌های بعدی خود را توسعه می‌داد. اما در کمپانی برادران وارنر این ماجرا دقیقا برعکس است و همه پروژه‌های‌شان به سختی پیش می‌روند.

به‌نظر می‌رسد که دنیای سینمایی دی سی با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کند. شاید وضعیت وارنر برادر دیسکاوری پس از اکران فیلم بلک آدام به‌طور قابل توجهی تغییر یابد و دوران جدیدی برای DCEU آغاز شود. برنامه ۱۰ ساله Warner Bros. امکان دارد به دنیای سینمایی دی سی برای دستیابی به جایگاهی مانند مارول در سینما کمک کند. دنیای سینمایی دی سی به تغییرات کاربردی و اساسی نیاز دارد تا مشکلات پیاپی را برطرف کند و ساخت پروژه‌های بعدی را هدفمند و با برنامه‌ریزی دقیق انجام دهد.

نظر شما درباره برنامه ۱۰ ساله کمپانی برادران وارنر چیست؟ آیا دنیای سینمایی دی سی در به‌دست آوردن جایگاهی مناسب در سینما موفق خواهد شد؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا