نقش مرد آهنی در سریال Armor Wars چه خواهد بود؟

عواقبی که پس از مرگ هم گریبانگیر می‌شوند!

مرد آهنی در سریال Armor Wars

اگرچه فاصله نسبتا زیادی با پخش داریم، گمانه‌زنی درباره نقش مرد آهنی در سریال Armor Wars از هم اکنون آغاز شده است.

آیرون من یا مرد آهنی بدون شک یکی از بهترین قوس‌های شخصیتی را در سینمای مدرن دارد. تونی استارک در ابتدا به عنوان فردی به تصویر کشیده شد که از جنگ سود کلانی به جیب زده و شدیدا خودپرست است اما در انتها، نقش یک قهرمان تمام عیار را ایفا کرد و با فداکاری، سیاره زمین و ساکنانش را نجات داد. البته مرد آهنی در طول ۱۱ سالی که در آثار فرنچایز Marvel Cinematic Universe به ماجراجویی پرداخت، مرتکب اشتباهات زیادی شد؛ اشتباهاتی که تاثیراتشان غیرقابل انکار هستند.

تونی استارک در Avengers: Age of Ultron هوش مصنوعی اولتران را خلق کرد که این اقدام به نابودی سوکوویا منجر شد. او همچنین نقش غیرقابل چشم پوشی‌ای در ایجاد پیمان سوکوویا داشته که باعث اختلاف میان انتقامجویان و جدایی‌شان از یکدیگر شد. همین اختلاف میان آن‌ها هم شرایط بسیار مناسبی را برای تانوس به وجود آورد تا به زمین حمله کرده و به خواسته‌اش برسد. دیگر تصمیم اشتباه مرد آهنی به اتفاقات Spider-Man: Far From Home مربوط می‌شود. او پس از مرگ یک ابزار قدرتمند به نام ادیث (E.D.I.T.H) را برای پیتر پارکر به یادگار گذاشت که باعث شد او و دوستانش به هدفی برای میستریو تبدیل شوند.

در حال حاضر مرد آهنی تنها با جنبه خوب میراثش (فداکاری برای توقف تانوس) شناخته شده و کمتر کسی جنبه منفی میراث، یعنی تصمیمات و اقدامات اشتباهات را به یاد می‌آورد. سریال Armor Wars می‌تواند این فرصت را دارد تا بین جنبه‌های مثبت و منفی میراث این شخصیت تعادل ایجاد کند.

به بیان دیگر، مارول این فرصت را دارد تا در سریال Armor Wars عواقب تصمیمات و اقدامات مرد آهنی را به تصویر کشیده و بدین ترتیب، او را بار دیگر به شروری ناخواسته تبدیل کند. در صورتی که با Armor Wars آشنایی ندارید، باید بگوییم بر اساس کمیک بوک‌هایی به همین نام ساخته شده و سعی دارد نشان دهد در صورتی که زره‌های رباتیک و جنگی استارک در اختیار افراد نادرست قرار گیرد، چه نتایجی را به همراه دارد. مارول قبلا این ایده را در Iron Man 2 استفاده کرده بود اما این بار قرار است در ابعاد گسترده‌تری به تصویر کشیده شود. اگر حافظه‌تان یاری نمی‌کند دولت در گذشته سعی کرده بود تکنولوژی ساخت زره‌های رباتیک را بدست بیاورد اما موفق نشد.

مرد آهنی در سریال Armor Wars می‌تواند تاثیری منفی بگذارد. یکی از گمانه‌زنی‌ها، این است که او فراموش کرده تا روشی برای حفاظت از تکنولوژی‌ها و ابزارهای موجود در شرکت خود بیابد. در نتیجه، افراد شرور به راحتی به آن‌ها دسترسی پیدا کرده و اتفاقات Armor Wars آغاز می‌شود. فراموش کردن انجام اقدامات حفاظتی به هیچ وجه دور از انتظار نیست؛ زیرا این شخصیت در تمام مدت ۱۱ سال به شدت مشغول بود. گمانه‌زنی دیگر می‌تواند به سازمان کنترل خسارت (Department of Damage Control) ربط داشته باشد؛ سازمانی که توسط استارک تاسیس شده و از قضا در سریال Ms. Marvel حضوری منفی داشته است.

Armor Wars در حال حاضر هیچ گونه تاریخ انتشاری ندارد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا