ویدیو جدید Horizon Forbidden West ترکیبی از منظره‌های چشم‌نواز و مبارزات هیجان‌انگیز است

این ویدیو نزدیک به ۲۰ دقیقه زمان دارد

ویدیو جدید Horizon Forbidden West ترکیبی از منظره‌های چشم‌نواز و مبارزات هیجان‌انگیز است سورنا رضایی ۰ ۰۸ خرداد ۱۴۰۰ تریلر بازی

بخش سرگرمی‌های تعاملی سونی به وعده خود عمل کرد و اولین ویدیو گیم‌پلی Horizon Forbidden West را به اشتراک گذاشت.

پس از اینکه Horizon Zero Dawn عملکرد بسیار خوبی را از خود بر جای گذاشت، بخش سرگرمی‌های تعاملی سونی و گوریلا گیمز تصمیم گرفتند دنباله‌ای برای آن بسازند. نتیجه، Horizon Forbidden West است که اواسط سال گذشته میلادی و در جریان یکی از رویدادهای اختصاصی پلی‌استیشن رونمایی شد. تریلری که به نمایش درآمد، نزدیک به چهار دقیقه زمان دارد اما چیزی از گیم‌پلی را شامل نمی‌شود. در نتیجه، طرفداران نمی‌توانستند بفهمند چه تغییراتی در مکانیک‌ها به وجود آمده‌اند. حال و با گذشت حدودا یک سال از رونمایی، زمانش فرا رسیده تا علاقه‌مندان نگاهی کامل به گیم‌پلی‌ بیاندازند.

بخش سرگرمی‌های تعاملی سونی به وعده خود عمل کرد و در جریان جدیدترین قسمت State of Play، اولین ویدیو گیم‌پلی Horizon Forbidden West را به نمایش گذاشت. این ویدیو نزدیک به ۲۰ دقیقه زمان داشته و با صحبت‌های متایس د یونه (Mathijs de Jonge) آغاز می‌شود. او کارگردانی Horizon Zero Dawn را بر عهده داشت و وظیفه مشابهی را در قبال قسمت دوم به دوش می‌کشد. د یونه چیز خاصی نگفته و تنها تاکید دارد تیم توسعه طی یک سالی که می‌گذرد روی پروژه کار کرده است. پس از اتمام صحبت‌ها، ویدیو متعلق به بازی شروع می‌شود که ترکیبی از گیم‌پلی و صحنه‌های سینماتیک است. در ضمن، این ویدیو از روی نسخه پلی‌استیشن 5 ضبط شد.

اولین ویدیو گیم‌پلی Horizon Forbidden West در ابتدا تعدادی سرباز را به تصویر می‌کشد که به شکل بی‌رحمانه‌ای کشته شده‌اند و تنها یکی از آن‌ها جان سالم به در برده است. در همین حین، الوی پیش سرباز بازمانده رفته و سراغ فردی به نام ارند را می‌گیرد. ارند به عنوان دیده‌بان در جنگل بوده و شخصیت اصلی داستان باید قبل از ریدرها پیدایش کند. در غیر این صورت، هر اتفاقی ممکن است رخ دهد. بدین ترتیب، الوی مجبور می‌شود گشت و گذاری در محیط انجام دهد. او در ادامه با تعدادی از ربات‌ها مواجه می‌شوند که تحت رهبری ریدرها قرار دارند. از نکات قابل‌توجهی که در مبارزات وجود دارد، دشمنان جدید و صد البته مکانیک‌های تازه است. در ضمن، محیط‌ها شدیدا چشم‌نواز و زیبا طراحی شده‌اند.

از ابزارهای جدید الوی می‌توان به Pullcaster اشاره کرد که سرعت بالا رفتن از موانع مختلف را به شکل قابل‌توجهی افزایش می‌دهد. مورد بعدی، Shieldwing نام داشته و از شخصیت اصلی در برابر صدمات ناشی از فرود روی زمین محافظت می‌کند. مورد سوم، Diving Mask بوده و همان‌طور که از نامش می‌توان حدس زد، وسیله‌ای برای شنا زیر آب است. کاربر به واسطه این ابزار می‌تواند به گشت و گذار در اعماق دریا پرداخته و به کشف چیزهای جدید بپردازد. فوکوس هم آپگرید شده و قابلیت‌های تازه‌ای دارد؛ برای مثال، به پروتاگونیست اجازه می‌دهند انواع بیشتری از ربات‌ها را کنترل کرده و سوارشان شود.

نیزه الوی مانند نسخه اول برای مبارزات نزدیک مناسب بوده و از کمان هم می‌تواند برای آسیب زدن به دشمنان از فاصله دور بهره برد. مطابق انتظار، کمان دارای انواع مختلف تیر بوده که هر یک مزایا و معایب منحصر به فردی دارد. به این موارد، باید نارنجک‌ها را اضافه کرد. کاربر می‌تواند به واسطه آپگریدها عملکرد تمامی ابزارهای خود را بهبود ببخشد. در ضمن، سازندگان وعده داده‌اند طی ماه‌های آتی و نمایش‌های بعدی، ربات‌های جدیدترین رونمایی خواهند شد.

کاربران فضای مجازی انتظار داشتند گوریلا گیمز در کنار اولین ویدیو گیم‌پلی Horizon Forbidden West تاریخ انتشار را هم مشخص کند؛ اتفاقی که رخ نداد. تیم توسعه تنها گفت پیشرفت پروژه مطابق برنامه‌ریزی‌ها بوده و در آینده‌ای نزدیک، شاهد اعلام جزئیات بیشتر خواهیم بود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا