#مهسا_امینی

ساخت ریبوت Home Alone چگونه پیش می‌رود؟

جای هیچ گونه نگرانی‌ای نیست

ساخت ریبوت Home Alone چگونه پیش می‌رود؟ سورنا رضایی ۰ ۲۶ فروردین ۱۴۰۰
ساخت ریبوت Home Alone

کینن تامپسون بازیگر و کمدین آمریکایی در جریان پرسش و پاسخی که چند پیش برگزار شد، اطلاعات تازه‌ای را از ساخت ریبوت Home Alone منتشر کرد.

مسئولان والت دیزنی در سال ۲۰۱۹ میلادی اعلام کردند ریبوت Home Alone در دست ساخت بوده و روی یک پسربچه به نام مکس تمرکز دارد. از آن‌جایی که خانواده مکس شرایط مالی مساعدی ندارند، تصمیم می‌گیرد یک عروسک گران قیمت را بدزد تا بدین ترتیب بتواند کمکحال پدر و مادرش باشد. در پی سرقت، صاحبان عروسک تمام تلاش خود را به کار می‌گیرند تا هر طور شده شی باارزش را پس بگیرند. آرچی یتس (Archie Yates) بازیگر ۱۲ ساله بریتانیایی نقش مکس را جلوی دوربین ایفا می‌کند. او با حضور در Jojo Rabbit توانسته بود نامی برای خود دست و پا کند. از دیگر بازیگران حاضر در ریبوت می‌توان به راب دلینی (Rob Delaney) و الی کمپر (Ellie Kemper) اشاره کرد که با سریال‌های Catastrophe و The office شناخته می‌شوند.

وظیفه کارگردانی ریبوت Home Alone به دن میزر (Dan Mazer) سپرده شده است. او اوایل قرن بیست و یک میلادی وارد صنعت فیلمسازی فعال شد و عمده کارهایش به نویسندگی و تهیه‌کنندگی مربوط می‌شوند. میزر همچنین از همکاران قدیمی ساشا بارون کوهن (Sacha Baron Cohen) به شمار می‌رود. او همچنین سابقه کارگردانی Dirty Grandpa را در پرونده هنری خود دارد که کمدی موفقی است. این فیلم ۱۰۵ میلیون دلار فروخت، در حالی که هزینه ساختش ۲۵ میلیون دلار بود. او و تیم تولیدش قسمت جدید تنها در خانه را در فوریه سال ۲۰۲۰ جلوی دوربین بردند که شیوع کرونا به یک بحران جهانی تبدیل شد و پروژه را به تعطیلی کشاند. فاز تولید نهایتا در نوامبر گذشته از سر گرفته شد.

کینن تامپسون (Kenan Thompson) یک بازیگر و کمدین آمریکایی است که با Saturday Night Live به شهرت رسید. او چندی پیش در جریان یک پرسش و پاسخ اطلاعات تازه‌ای را از ساخت ریبوت Home Alone به اشتراک گذاشت. طبق گفته او، جای هیچ گونه نگرانی‌ای نبوده و پروژه مراحل پایانی فاز پس‌تولید را پشت سر می‌گذارد:

فاز تولید Home Alone روند طولانی‌اش داشت. فیلمبرداری در کانادا آغاز شد، همه‌گیری ویروس کرونا آن را به تعطیلی کشاند و نهایتا سر صحنه بازگشتیم تا صحنه‌های باقی مانده را ضبط کنیم.  روند ساختش واقعا پر فراز و نشیب بود.

فکر می‌کنم فاصله چندانی تا انتهای روند ساخت نداشته باشیم. اخیرا دیالوگ‌هایم را دوباره ضبط کردم. همان‌طور که می‌دانید، صداگذاری یکی از آخرین اقدامات برای آماده‌سازی نسخه نهایی است.

حین پشت سر گذاشتن فاز پس تولید، تعدادی از بازیگران یک فیلم به استودیو رفته و دیالوگ‌هایی را که جلوی دوربین گفته بودند، اینبار در استودیو به زبان می‌آوردند. این اقدام در صورتی انجام می‌شود که صدای ضبط شده حین فیلمبرداری از کیفیت مناسبی برخوردار نبوده یا بنا به هر دلیل دیگری در نسخه نهایی قابل‌استفاده نیست. همان‌طور که کینن تامپسون هم اشاره کرد، چنین چیزی معمولا در مراحل پایانی رخ می‌دهد.

کریس کلمبوس (Chris Columbus)، خالق مجموعه Home Alone است. او در یکی از مصاحبه‌های قدیمی خود ساخت ریبوت را «اتلاف وقت» خوانده بود.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا