کارگردان Home Alone چه نظری درباره‌ی نسخه‌ی بازسازی دارد؟

او هیچ دلیل منطقی‌ای برای ریبوت «تنها در خانه» نمی‌یابد

کارگردان Home Alone

کریس کلمبوس کارگردان Home Alone در مصاحبه‌ی اخیر خود با وب سایت Insider به نسخه‌ی بازسازی این فرنچایز پرداخت و نظرش را درباره‌ی آن اعلام کرد.

سال گذشته بود که باب ایگر (Bob Iger) مدیرعامل وقت والت دیزنی از ساخت نسخه‌ی بازسازی Home Alone خبر داد. با توجه به اطلاعات منتشر شده، این بار خبری از کوین مک‌کالیستر نیست و اتفاقات حول محور یک پسربچه‌ی ۸ ساله به نام مکس می‌چرخد که یک عروسک گران‌‌قیمت را دزدیده است. با رخ دادن چنین اتفاقی، پم و هانتر زن و شوهر صاحب عروسک تمام تلاش خود را به کار می‌گیرند تا آن را به هر قیمتی بازگردانند. این فیلم سینمایی که از دیزنی پلاس قابل‌تماشا خواهد بود، چند ماه قبل وارد فاز فیلمبرداری شد اما همه‌گیری ویروس کرونا این پروژه را با تاخیر مواجه کرده است.

وب سایت Insider چندی پیش تصمیم گرفت به مناسبت ۳۰ سالگی فرنچایز «تنها در خانه»، مصاحبه‌ای را با کریس کلمبوس (Chris Columbus) انجام دهد؛ فردی که دو قسمت اول را جلوی دوربین برده است. در جریان گفتگو بحث به سمت نسخه‌ی بازسازی کشیده شد و او هم گفت هیچ دلیل منطقی‌ای برای ریبوت نمی‌یابد. کلمبوس همچنین فاش کرد مسئولان والت دیزنی هرگز از او نخواستند در ساخت جدیدترین اثر مشارکتی داشته باشد:

هیچ کس برای ساخت نسخه‌ی بازسازی با من تماس نگرفت. دیدگاه مرا بخواهید، ساخت چنین اثری اتلاف وقت است. با این کار چه هدفی را دنبال می‌کنید؟ به شدت معتقد هستم آثار قدیمی مثل Home Alone که همچنان قابل‌تماشا و لذت‌بخش هستند را نباید بازسازی کرد. آن موفقیت‌ها تکرار نخواهند شد. خب، پس چرا می‌سازند؟

این موضوع برای بازسازی انیمیشن‌های کلاسیک والت دیزنی هم صدق می‌کند. هدف از تولید چنین محصولاتی چیست؟ آن ایده‌ها یک بار مورد استفاده قرار گرفته است. محصول اورجینال خودتان را بسازید، حتی اگر به شکست بدی منجر شد. با این کار حداقل محصول جدیدی را تولید کرده‌اید.

کارگردان Home Alone در ادامه‌ی صحبت‌ها به انتقاد از عملکرد خودش هم پرداخت:

من به خاطر Home Alone 2 خودم را به عدم استفاده از ایده‌ی اورجینال متهم می‌کنم. این فیلم اساسا بازسازی قسمت اول است. ساختش توجیهی دارد؟ بله، چون برخی از صحنه‌هایش برای من به شدت خنده‌دار هستند. با این حال، معتقد هستم الزامی برای تولیدش وجود نداشت.

فیلمساز مشهور آمریکایی که سابقه‌ی کار روی اقتباس‌های سینمایی هری پاتر در پرونده‌اش دیده می‌شود، در بخش دیگری از مصاحبه ساخت فیلم Stoned Alone را زیر سوال برد که نسخه‌ی بزرگسالانه‌ی Home Alone محسوب می‌شود. رایان رینولدز (Ryan Reynolds) تهیه‌کننده‌ی این اثر بوده و احتمالا ایفای نقش اصلی را هم بر عهده می‌گیرد:

قرار است فیلم Stoned Alone را با همکاری رایان رینولدز بسازند. خدا می‌داند چه محصولی خواهد بود! به نظر من، دنبال لذت بردن از چیزهای مختلف باشید و کارهای جدیدی انجام دهید. زندگی کوتاه است.

جدیدتری ساخته‌ی کریس کلمبوس، The Christmas Chronicles 2 نام داشته و به‌زودی از نتفلیکس پخش خواهد شد. این اثر درباره‌ی تقابل بابانوئل و فردی است که می‌خواهد برگزاری کریسمس را برای همیشه متوقف کند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا