#مهسا_امینی

تماشا کنید: سریال اقتباسی The Last of Us چه بخش‌هایی از داستان بازی را پوشش می‌دهد؟

سریال The Last of Us حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد

به تازگی ویدیویی تازه از سریال اقتباسی The Last of Us منتشر شده که به لطف آن می‌توانیم نگاهی بهتر به رویه داستانی این سریال داشته باشیم و اگر صادق باشیم، این داستان می‌تواند بسیاری مخاطب را جذب خود کند!

ویدیویی جدید از سریال پیش‌روی شبکه HBO یعنی سریال اقتباسی The Last of Us منتشر شده و طی آن ما دیدی فوق‌العاده نزدیک و واضح به دو شخصیت اصلی این سریال یعنی الی و جوئل، سوار بر اسب داریم. تابدین لحظه و پیش از معرفی سریال The Last of Us توسط شبکه HBO در سال ۲۰۲۰، تلاش‌های بسیاری برای ساخت فیلم و سریال‌های اقتباسی از این بازی استودیو Naughty Dog صورت گرفت که همه آن‌ها شکست خورده و حال تنها بازمانده از آن فهرست بلند بالا، همین سریال در دست ساخت است.

نیل دراکمن (Neil Druckmann) یکی از رئیس‌ها، توسعه دهنده، داستان نویس و کارگردانان استودیو ناتی داگ، به همراه کریگ مزین (Craig Mazin) نویسنده سریال Chernobyl، وظیفه داستان سرایی این سریال را بر عهده دارند. مانند نسخه اول سری بازی The Last of Us، سریال اقتباسی آن حول محور جوئل با بازیگری پدرو پاسکال (Pedro Pascal) که یک قاچاقچی در در دنیای پساآخرالزمانی کشور ایالات متحده است می‌گردد. هدف او قاچاق کردن دختری نوجوان به نام الی با بازیگری بلا رمزی (Bella Ramsey) و رساندن او به گروه Fireflies در دیگر سوی کشور است.

ما در این سریال همچنین شاهد حضور نیکو پارکر (Nico Parker) در نقش دختر جوئل یعنی سارا، گابریل لونا (Gabriel Luna) در نقش تامی، آنا تورو (Anna Torv) در نقش تس و مرل دندریج (Merle Dandridge) در نقش رهبر گروه Fireflies یعنی مارلن خواهیم بود. استودیو ناتی داگ همراه با تیم PlayStation Productions و شبکه HBO در حال فیلم برداری این سریال در کشور کانادا بوده و انتظار می‌رود پروسه فیلم برداری این سریال طی ماه ژوئن سال ۲۰۲۲، برابر با ۱۱ خرداد الی ۹ تیر ماه سال ۱۴۰۱ به پایان برسد.

صفحه The Last of Us Updates اخیرا ویدیویی تازه در توییتر منتشر کرده که صحنه‌هایی جدید از رویه فیلم برداری این سریال را نمایش می‌دهد. ما در این ویدیو شاهد سواری جوئل و الی بر اسب هستیم. بدون شک کسانی که با داستان این بازی آشنا هستند، با دیدن چنین صحنه‌ای، بخش‌هایی خاص از بازی برایشان تداعی می‌شود. شما می‌توانید این ویدیو در ابتدای مطلب تماشا کنید.

با توجه به اخبار و شایعاتی که تابدین لحظه انتشار یافته‌اند، سریال اقتباسی شبکه HBO به شدت به داستان اصلی بازی وفادار بوده و قرار است مکان‌ها و خاطرات بسیاری را برای طرفداران از نو تداعی کند. برای مثال، ما شاهد تبدیل شهر آلبرتای کانادا به آستین تگزاس، محل زندگی جوئل در زمان شیوع بیماری بوده‌ایم و در سوی دیگر طرفداران از مشاهده منطقه قرنطینه شده بوستون و همینطور شهر جکسون ایالت وایومینگ، محل اقامت تامی خبر داده‌اند.

اگر بازی The Last of Us را تجربه کرده باشید، می‌دانید که جوئل در میانه داستان الی را به شهر جکسون، محل زندگی تامی که در گذشته یک Firefly بوده می‌برد و تامی برای سهولت پیشرفت آن‌ها اسبی در اختیارشان قرار داده و الی و جوئل در زمان رسیدن به دانشگاه کلورادو سوار بر اسب هستند. از همین رو ما باور داریم که بلا رمزی و پدرو پاسکال در حال فیلم برداری بخشی از داستان بازی در فصل زمستان هستند.

بازی The Last of Us بدون نشان دادن حتی یک صحنه از جکسون تا دانشگاه کلورادو کات خورده و ما از اتفاقات مسیر بی خبر هستیم، ولی اینگونه به نظر می‌رسد که سریال اقتباسی The Last of Us قرار است این جای خالی را که بسیاری از طرفداران از سال ۲۰۱۳ به دنبالش هستند را پر کند. ما گمان داریم که سریال اقتباسی The Last of Us بسیاری از فضاهای خالی داستان بازی را پر کرده و به توضیح بیشتر درباره شخصیت‌ها، نقاط کور داستان و برخی مکان‌های بازی می‌پردازد. ویدیو تازه منتشر شده این نوید را به ما می‌دهد که سریال در دست ساخت شبکه HBO قرار است همان حس و حال بازی را به ما القا کرده و بار دیگر ما را با الی و جوئل همراه کند. با این حال زمان نسبتا زیادی تا اکران این سریال باقی مانده و بدون شک ما از همه جزئیات مطلع نیستیم. نظر شما درباره این ویدیو جدید چیست؟ به نظر شما سریال اقتباسی The Last of Us می‌تواند مانند دو نسخه بازی خود محبوب دل طرفداران شود؟ منتظر نظرات شما هستیم.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا