آیا بازنشستگی هایائو میازاکی پس از The Boy and the Heron صحت دارد؟

همچنان خبری از تاریخ اکران نیست

آیا بازنشستگی هایائو میازاکی پس از The Boy and the Heron صحت دارد؟ سورنا رضایی ۰ ۱۸ شهریور ۱۴۰۲ سینمای جهان
بازنشستگی هایائو میازاکی

مدیر ارشد استودیو جیبلی در بخشی از مصاحبه اخیر خود به گمانه زنی‌ها پیرامون بازنشستگی هایائو میازاکی پس از فیلم The Boy and the Heron واکنش نشان داده است.

اگرچه افراد زیادی در صنعت انیمیشن ژاپن مشغول فعالیت هستند، کمتر فیلمسازی توانسته به شهرت و محبوبیت هایائو میازاکی (Hayao Miyazaki) برسد. از سال ۱۹۶۳ میلادی وارد صنعت انیمیشن کشورش شد و از آن زمان تاکنون روی آثار متعددی کار کرده است. از مشهورترین فیلم‌های میازاکی می‌توان Princess Mononoke ،Spirited Away و Howl’s Moving Castle را نام برد.

پس از انتشار The Wind Rises در سال ۲۰۱۳ میلادی، هایائو میازاکی اعلام بازنشستگی کرد تا برای همیشه از صنعت انیمیشن جدا شود. با گذشت مدتی، فیلمساز ژاپنی نظرش را تغییر داد و به استودیو جیبلی (Studio Ghibli) برگشت تا روی اثر جدیدی کار کند؛ اثری که در ژاپن How Do You Live نامگذاری شده ولی تحت عنوان The Boy and the Heron به بازارهای بین المللی خواهد آمد. در ضمن، میازاکی اعلام کرده بود پسر و مرغ ماهیخوار آخرین اثرش بوده و نسبت به این تصمیم کاملاً جدی است.

جونیچی نیشیوکا (Junichi Nishioka) مدیر ارشد استودیو جیبلی بوده و بخاطر نمایش The Boy and the Heron، در جشنواره فیلم تورنتو حضور یافته است. او در بخشی از مصاحبه خود با خبرنگار رسانه CBC به گمانه زنی‌ها پیرامون بازنشستگی هایائو میازاکی واکنش نشان داده و اعلام کرده او نظرش را تغییر داده است:

بقیه می‌گویند این احتمالاً آخرین فیلم [میازاکی] باشد اما او چنین احساسی ندارد. او در حال حاضر مشغول کار روی ایده‌ها برای فیلم بعدی‌اش است. او هر روز به دفترش می‌آید و این کار را انجام می‌دهد. اینبار قصد ندارد اصلاً اعلام بازنشستگی کند. او می‌خواهد مانند گذشته به کارش ادامه دهد.

پسر و مرغ ماهیخوار درباره نوجوانی است که مادر خود را در جریان بمباران از دست داده است. او به همراه پدر خود به منطقه جدیدی نقل مکان کرده و در آنجا، با یک مرغ ماهیخوار سخنگو ملاقات می‌کند. مرغ سخنگو که از دلتنگی پسر اطلاع دارد، او را به ورود به یک دنیای عجیب دعوت می‌کند تا بار دیگر بتواند مادرش را ببیند. این انیمیشن در تاریخ نامشخصی در آمریکا و دیگر کشورها اکران خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا