آیا سری‌های جدید هری پاتر به زودی ساخته خواهند شد؟

مدیر که راضی است!

سری‌های جدید هری پاتر

طبق اعلام رسمی مدیر کمپانی برادران وارنر (Warner Bros.)، آن سرنوف (Ann Sernoff)، ظاهرا ساخت سری‌های جدید هری پاتر مورد استقبال او بوده و احتمالا برنامه‌هایی برای آن در نظر گرفته خواهد شد.

دنیای هری پاتر همیشه یکی از بهترین‌هایی بوده که طرفداران بسیاری با داستان‌های آن بزرگ شده‌اند. جی کی رولینگ (JK Rowling)، نویسنده کتاب‌های این مجموعه توانست داستان شخصیت‌هایی را روایت کند که در جهانی پر از سحر و جادو، در کنار مردمان عادی زندگی می‌کنند، اما برای یاد گرفتن طلسم‌های مختلف مجبور هستند تا به مدرسه هاگوارتز (Hogwarts) بروند. این در حالی است که داستان هری پاتر جوان و دوستانش، به حدی شیرین و جذاب بود که توانست در قالب فیلم، به یکی از پرطرفدارترین فرنچایزهای کل تاریخ سینما تبدیل شود.

با این وجود در سال ۲۰۱۱ آخرین فیلم از سری هری پاتر منتشر شد تا یک نتیجه‌گیری کلی بر هفت اثر گذشته اعمال شود؛ فیلمی که با بودجه ۲۵۰ میلیون دلاری ساخته شد و فروشی ۱.۳ میلیارد دلاری را کسب کرد. اما آیا این پایان راه برای دنیای سحرآمیز هری پاتر بود؟ هرگز! در واقع اول قرار بود تا فیلم Harry Potter And The Cursed Child ساخته شود، اما سری‌های جدید هری پاتر پروژه‌ای بود که مدنظر سازندگان واقع شد.

سه‌گانه Fantastic Beasts ابتدا در نظر گرفته شد و سپس با موفقیت نسبی دو فیلم اول، قرار شد تا به پنج اثر تبدیل شود. حال نیز سومین اثر آن برای اکران در سال آینده در نظر گرفته شده، در حالی که جانی دپ (Johnny Depp) دیگر نقشی را در فیلم ندارد و جای خود را به مدز میکلسن (Mads Mikkelsen) داده است؛ سایه‌ای بزرگ از نگرانی که تصویر شخصیت گریندلوالد (Grindelwald) را بهم می‌ریزد!

با این وجود هرقدر که سری Fantastic Beasts نتوانسته تا دقیقا آنچه که در فیلم‌های محبوب Harry Potter دیده بودیم را زنده کند، اما ظاهرا برنامه‌های دیگری برای سری‌های جدید در دنیای هری پاتر در نظر گرفته شده است.

ما به ساختن سری‌های جدید از هری پاتر علاقه داریم و مدام با جی کی رولینگ و تیم او در ارتباط هستیم. با این وجود هر اثری که ساخته می‌شود باید دقیق و درست باشد، طوری که نسبت به داستان اصلی و دنیای Wizarding World وفادار باشد.

این صحبت‌ها را آن سرنوف در جدیدترین مصاحبه خود اعلام کرده است، اما استفاده از لفظ «سری» در این بیانیه، کمی دو پهلو بوده و مشخص نمی‌کند که پروژه‌های بعدی دقیقا چطور آثار هستند. برای مثال، معلوم نیست که آیا این فیلم‌های جدید در قالب فیلم هستند یا سریال خواهند بود؛ چراکه سری می‌تواند به هر دو آن‌ها اشاره داشته باشد. به هر حال ساختن فیلم در حال حاضر با سری Fantastic Beasts در دست کار قرار داشته و ارائه یک سریال در دنیای Wizarding World نیز هرگز یک مورد غیر قابل انجام نیست! بخصوص اینکه امروزه شبکه‌های استریم آنلاین طرفداران بسیاری داشته و ساختن سریالی درباره جهان هری پاتر می‌تواند فوق‌العاده سودمند باشد!

لازم به ذکر است که پیش از اعلام خبری دیگر درباره سریال یا فیلم‌های بعدی هری پاتر، ابتدا یک قسمت ویژه به نام Return To Hogwarts برای آن در نظر گرفته شده که در آن، باید شاهد حضور برخی بازیگران قدیمی سری Harry Potter باشیم. با این وجود، جی کی رولینگ اعلام کرده که خود در این اثر حضور نداشته و فقط از صحنه‌های آرشیو شده او استفاده خواهد شد. این فیلم مستند در تاریخ ۱۱ دی (۱ ژانویه ۲۰۲۲) پخش خواهد شد.

5 1 رأی
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا