آیا ریبوت داستان سری فیلم های هری پاتر انجام خواهد شد؟

اقدامی باورنکردنی!

ریبوت داستان سری فیلم های هری پاتر

به گفته بازیگر نقش رون ویزلی (Ron Weasley)، ظاهرا ریبوت داستان سری فیلم های هری پاتر یک امر اجتناب‌ناپذیر خواهد بود.

پس از اتمام سری Harry Potter بسیاری از طرفداران منتظر بودند تا داستان بزرگ شدن هری، هرماینی (Hermione) و رون، ادامه پیدا کند. سکانس پایانی فیلم Harry Potter And The Deathly Hallows 2 نشان داد که پتانسیل ساخت دنباله‌های بعدی برای این فیلم‌ها وجود دارد و از همین جهت نیز، بسیاری از طرفداران منتظر رونمایی از اثر بعدی بودند؛ در حالی که یک دنباله با عنوان The Cursed Child صرفا در سالن‌های تئاتر به نمایش درآمد و سپس کمپانی برادران وارنر (Warner Bros.)، ساخت سری تازه‌ای به نام Fantastic Beasts را اعلام کرد.

با این وجود بعد از گذشت حدود یک دهه از پخش آخرین فیلم سری Harry Potter به نظر می‌رسد که قرار است تا اتفاقات تازه‌ای در جهان جادو رخ بدهد. در حال حاضر جی کی رولینگ (J. K. Rowling) هنوز هیچ کتاب و داستان تازه ای ر به عنوان دنباله برای سری هری پاتر ننوشته، اما مدتی پیش بود که شنیدیم ظاهرا دنباله‌های دیگری برای Harry Potter در نظر گرفته شده‌اند که طی سال‌های آینده، در قالب فیلم و سریال پخش خواهند شد.

حال ما مدتی پیش دیدیم که بازیگر نقش شخصیت رون ویزلی، روپرت گرینت (Rupert Grint) اظهار کرده بود که همیشه برای بازگشتن به این نقش و ساخت فیلمی جدید، حاضر است. اما در مصاحبه تازه‌ای که با او انجام شده، ظاهرا گرینت ساختن یک ریمیک یا به عبارتی بازسازی داستان سری فیلم های هری پاتر را یک امر اجتناب ناپذیر می‌داند.

آیا ریبوت داستان سری فیلم های هری پاتر امکان‌پذیر است؟

در جواب کوتاه، بله. سازندگان وقتی که ببینند یک فرنچایز طرفداران بسیاری دارد، هرکاری می‌کنند تا یکبار دیگر آن‌ها را به سمت خرید بلیط‌های بیشتر سینما بکشانند، اما نکته قابل توجه اینجاست که داستان فیلم‌های Harry Potter واقعا چیزی نیست که به همین راحتی ریبوت شود.

اگر قرار باشد تا به کلی یکبار دیگر از نو شاهد فیلم Harry Potter And The Philosopher’s Stone باشیم، این اثر وارد رقابتی بسیار سخت با ساخته قدیمی خود خواهد شد. بسیاری از طرفداران با همان صحنه‌های قدیمی این فیلم و دیالوگ‌های دنیل رادکلیف (Daniel Radcliff) در نقش هری پاتر خاطره دارند. همچنین جایگزین کردن نقش‌های ماندگار و درجه یکی مانند هگرید (Hagrid) و پروفسور اسنیپ (Snape)، از جمله کارهایی خواهد بود که قطعا با نظر منفی بسیاری از طرفداران همراه خواهد شد.

با این حال، روپرت گرینت در مصاحبه آخر خود اظهار کرده که ریبوت داستان سری فیلم های هری پاتر چیزی است که قطعا در سال‌های آینده در انتظار طرفداران جهان جادو خواهد بود. او می‌گوید که مدت زمان بسیاری از ساخت نسخه‌های اول این سری فیلم می‌گذرد و به همین دلیل، فرصت مناسبی برای بازسازی آن‌ها در اختیار سازندگان قرار گرفته است.

من خیلی وقت‌ها به اون فیلم‌های قدیمی فکر می‌کنم. تنها نسخه‌ای که اخیرا یبار دیگه نگاه کردم، فیلم هری پاتر و سنگ فلاسفه بود. من از دیدنش لذت بردم، ولی به اندازه کافی احساسم نسبت بهش دور شده بود؛ به هر حال این فیلم برای خیلی وقت پیشه.

به هر حال گرینت تصمیم گیرنده نهایی برای سری فیلم‌های هری پاتر نیست و حرف نهایی را باید از زبان مدیران کمپانی بردران وارنر بشنویم. اما نکته اینجاست که آیا سازندگان می‌توانند یک داستان جذاب و درخور طرفداران هری پاتر را پس از ۸ فیلم بی‌نظیر ارائه کنند؟ بخصوص اینکه رولینگ که خالق جهان این فیلم‌ها و سری کتاب‌های هری پاتر، حال دیگر روی ادامه داستان کار نمی‌کند و مدتی با حواشی مختلفی درگیر شده که به جهان جادو هم آسیب‌های زیادی را وارد نموده است.

3 2 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا