تصاویر شخصیت های هری پاتر در نقاشی‌های داوینچی چگونه به نظر می‌رسد؟

بازهم هنر هوش مصنوعی!

تصاویر شخصیت های هری پاتر در نقاشی‌های داوینچی چگونه به نظر می‌رسد؟ عرفان بدری ۰ ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ سینمای جهان
تصاویر شخصیت های هری پاتر

به تازگی یک هنرمند طراحی‌های از تصاویر شخصیت های هری پاتر (Harry Potter)، با تصور که این که اگر توسط لئوناردو داوینچی (Leonardo da Vinci) کشیده شده بودند، منتشر کرده است که توسط هوش مصنوعی طراحی شده‌اند.

در سال ۱۹۹۷، جی. کی. رولینگ (J. K. Rowling) اولین کتاب از مجموعه رمان‌های هری پاتر را با نام هری پاتر و سنگ جادو (Harry Potter and the Philosopher’s Stone) چاپ کرد. این اثر به موفقیت بی‌سابقه‌ای دست یافت و تبدیل به یکی از محبوب‌ترین و مهم‌ترین مجموعه‌ها در دنیای سرگرمی شد. پس از انتشار کتاب اول، با ۶ کتاب دیگر به عنوان دنباله، هشت فیلم سینمایی، سه فیلم اسپین‌آف و حتی یک نمایش صحنه‌ای شاهد ادامه پیدا کردن این مجموعه بودیم و همچنین یک سریال به عنوان ریبوت بر اساس هری پاتر در دست ساخت قرار دارد. تا به الان مجموعه هری پاتر نزدیک به ۳۴.۴ میلیارد دلار در رسانه‌های مختلف فروش داشته و این رقم آن به یکی از بزرگترین مجموعه‌ها در تاریخ سرگرمی جهان تبدیل می‌کند.

حالا به تازگی هنرمندی با نام خوزه ماریا گونزالس (Jose Maria Gonzalez) در صفحه اینستاگرام خود چند عکس از تصاویر شخصیت های هری پاتر منتشر کرده است، با این تصور که اگر توسط لئوناردو داوینچی نقاشی می‌شدند، چه شکلی بودند. این تصاویر توسط هوش مصنوعی میدجورنی (Midjourney) طراحی شده‌اند و شما در ادامه می‌توانید آن‌ها را مشاهده کنید:

اگر چه در این تصاویر، هری پاتر شباهت زیادی به بازیگر خود در فیلم‌های سینمایی یعنی دنیل ردکلیف (Daniel Radcliffe) دارد، اما در تصویر رون ویزلی (Ron Weasley) می‌بینیم که چندان به روپرت گرینت (Rupert Grint) شباهتی ندارد. همچنین تصویر هرماینی گرنجر (Hermione Granger) نیز بیشتر به مونالیزا (Mona Lisa) شباهت دارد تا اما واتسون (Emma Watson). علاوه بر این‌ها، شاهد دراکو مالفوی (Draco Malfoy)، پروفسور سوروس اسنیپ (Professor Severus Snape)، روبیوس هاگرید (Rubeus Hagrid)، آلبوس دامبلدور (Albus Dumbledore) و پروفسور مینروا مک‌گونگال (Professor Minerva McGonagall) هستیم که هر کدام طراحی جالبی دارند.

مجموعه فیلم‌های هری پاتر در سال ۲۰۱۱ با اکران فیلم هری پاتر و یادگاران مرگ (Harry Potter and the Deathly Hallows – Part Two) به پایان رسید. سپس شاهد معرفی مجموعه Fantastic Beasts به عنوان اسپین‌آف آن بودیم که تا به الان ۳ قسمت از ۵ قسمت آن ساخته و منتشر شده است. اگر چه این مجموعه موفق به فروشی نزدیک به ۲ میلیارد دلار شد، اما به دلیل استقبال نه چندان مطلوب منتقدان و طرفداران و حواشی و جنجال‌های مداوم جی. کی. رولینگ به نظر می‌رسد که دیگر شاهد ادامه پیدا کردن آن نخواهیم بود و درنتیجه خبری از قسمت چهارم و پنجم آن نخواهد بود.

در آوریل ۲۰۲۳ شرکت برادران وارنر دیسکاوری (Warner Bros. Discovery) از سریال ریبوت هری پاتر برای سرویس اشتراکی پخش فیلم و سریال مکس (Max) رونمایی کرد که با بازیگرانی جدید ساخته خواهد شد و هر فصل آن بر اساس یکی از کتاب‌ها خواهد بود. احتمالا پخش این مجموعه تلویزیونی از سال ۲۰۲۵ یا ۲۰۲۵ آغاز شود.

5 2 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا