بازیگر نقش هری پاتر میلی به حضور در فیلم Harry Potter And The Cursed Child ندارد

رادکلیف کارش با دنیای جادو را تمام شده می‌داند

بازیگر نقش هری پاتر - فیلم Harry Potter And The Cursed Child

طبق جدیدترین مصاحبه دنیل رادکلیف (Daniel Radcliffe)، ظاهرا بازیگر نقش هری پاتر چندان هم علاقه‌ای به ایفای دوباره این نقش در فیلم Harry Potter And The Cursed Child ندارد.

سری فیلم‌های هری پاتر تا همیشه در ذهن و خاطره طرفداران و نوجوانانی خواهد ماند که حدود دو دهه پیش، با تماشای اولین اثر سینمایی Harry Potter یا خواندن کتاب‌های آن، آرزو کردند که ای کاش جادو در جهان واقعی هم وجود داشت! با این حال، پس از تماشای روند پیشرفت هری و دوستانش در این سری، بالاخره ماجرای اسمش را نبر در سال ۲۰۱۱ تمام شد؛ در حالی که جهان Wizarding World هنوز روایت‌های دیگری را برای نمایش دادن داشت و بعد از اتمام سری هری پاتر، خبر ساخت پنج فیلم در سری Fantastic Beasts تایید شد.

اما سری Fantastic Beasts که امسال سومین اثر آن هم اکران می‌شود، در زمانی بسیار پیش‌تر از اتفاقات فیلم‌های هری روایت می‌شود و عملا هیچ خبری از پاتر و دوستانش در آن نیست. با این وجود، وقتی اوضاع برای طرفداران جالب شد که ناگهان فیلمنامه‌ای تحت عنوان Harry Potter And The Cursed Child نوشته شد و افرادی موفق شدند تا داستان آن را خوانده و برای دیگران بازگو کنند!

این روایت جدید که ۱۹ سال بعد از اتفاقات فیلم Harry Potter And The Deathly Hallows اتفاق می‌افتد، درباره فرزندان هری، هرماینی (Hermione) و ران (Ron) خواهد لود که حال خود به اعضای تیم تدریس در هاگوارتز تبدیل شده‌اند و بچه‌های آن‌ها، دردسرسازهای جدید هستند. این اثر که داستان را به سمت سفر در زمان برای نجات سدریک دیگوری (Cedric Degory) می‌کشاند، رسما این پتانسیل را دارد تا به عنوان یکی از بهترین دنباله‌های تاریخ سینما بر داستان سری هری پاتر ساخته شود، اما برای انجام این کار مشکلات فراوانی وجود دارد که یکی از آن‌ها، نداشتن برخی از بازیگران قدیمی برای ایفای نقش‌های خود خواهد بود.

اما مورد اصلی که باعث می‌شود تا فیلم Harry Potter And The Cursed Child شاید هرگز ساخته نشود، عدم تمایل بازیگر نقش هری پاتر یا همان دنیل رادکلیف، برای ایفای دوباره نقش «پسری که زنده ماند» خواهد بود!

چرا بازیگر نقش هری پاتر بازی در فیلم جدید را رد می‌کند؟

طی جدیدترین مصاحبه‌ای که این بازیگر مطرح هالیوود با رسانه نیویورک تایمز داشته، او اظهار کرده که در حال حاضر فکر می‌کند تمام تلاش خود را برای شخصیت هری پاتر انجام داده و کاملا از عملکرد آن راضی است. به گفته رادکلیف، اینکه یکبار دیگر نقش هری پاتر برای یک فیلم دیگر، آن هم سال‌ها پس از اکران موفق سری فیلم‌های Harry Potter پذیرفته شود، عملا کاری خواهد بود که زندگی او را به شدت تحت تاثیر قرار می‌دهد؛ به همین دلیل نیز شاید جوابی که رادکلیف به خبرنگار و طرفداران داده کمی تلخ باشد، اما منطقی به نظر می‌رسد.

به هر حال هم‌اکنون طرفداران خاطره‌های زیادی را با سری هری پاتر دارند و اگر پس از گذشت یک دهه، فیلمی که جدید ساخته می‌شود حتی یک درصد مشکل داشته باشد، کل سری را از چشم طرفداران و بینندگان خواهد انداخت. بخصوص اینکه درآوردن داستان فیلم Harry Potter And The Cursed Child بدون حضور شخصیت‌هایی مانند سورس اسنیپ (Severus Snape) رسما اشتباه بوده و همه چیز را تحت تاثیر قرار می‌دهد!

خبر اینکه فیلم Harry Potter And The Cursed Child قرار است تا ساخته شود، از آنجا شروع شد که کریس کلمبوس (Chris Columbus)، کارگردان برخی از فیلم‌های سری هری پاتر، اعلام کرد که پس از دیدن نمایش «هری پاتر و فرزند نفرین شده» معتقد است که می‌تواند آن را به یک فیلم سینمایی تبدیل کرد. او اظهار کرده که اکنون رادکلیف، اما واتسون (Emma Watson) و روپرت گرینت (Rupert Grint) همه در سنی هستند که می‌توانند نقش آینده و حتی گذشته شخصیت‌های خود را بازی کنند و می‌توان از این فرصت استفاده کرد. با این وجود، هنوز رسما مشخص نشده که آیا واقعا چنین فیلمی ساخته می‌شود، یا که نه.

اما نظر شما درباره این فیلمنامه و تبدیل آن به یک اثر سینمایی چیست؟ آیا Harry Potter And The Cursed Child می‌تواند با تغییر بازیگران هم ساخته و محبوب شود؟

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا