#مهسا_امینی

تهیه‌کننده‌ی Happy Death Day از آینده‌ی این فرنچایز می‌گوید

همچنان جای امیدواری هست

تهیه‌کننده‌ی Happy Death Day

طبق صحبت‌های جیسون بلام تهیه‌کننده‌ی Happy Death Day در مصاحبه‌‌اش با وبسایت Bloody Disgusting، این فرنچایز کنار گذاشته نشده و احتمال بازگشتش وجود دارد.

در سال ۲۰۱۷ میلادی فیلمی تحت عنوان Happy Death Day به سینماها آمد که از ایده‌ی جدیدی بهره می‌برد. این اثر ترسناک و اسلشر اغلب نقدهای مثبتی را از سوی منتقدان دریافت کرد و توانست به فروشی معادل ۱۲۵ میلیون دلار در سراسر جهان دست یابد، در حالی که تنها ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار هزینه‌ی تولیدش شده بود. موفقیت‌های آن باعث شد تا قسمت دوم در دستور کار قرار بگیرد. این دنباله که Happy Death Day 2U نام گرفته بود، در سال ۲۰۱۹ میلادی روی پرده‌ی نقره‌ای اکران شد. قسمت دوم نتوانست از پس انتظارها بربیاید و در نتیجه، آینده‌ی فرنچایز در هاله‌ای از ابهام قرار گرفت.

خبرنگار وب سایت Bloody Disgusting تصمیم گرفت به بهانه‌ی موفقیت‌های بلام‌هاوس پروداکشنز در ژانر ترسناک طی ده سال گذشته، مصاحبه‌ای را با جیسون بلام (Jason Blum) موسس این شرکت فیلمسازی انجام دهد. خبرنگار یکی از سوالات خود را به آینده‌ی نامعلوم Happy Death Day اختصاص داد. بلام هم در پاسخ توضیح داد این فرنچایز را کنار نگذاشته و به ایده‌های مختلف فکر می‌کند اما این بدان معنا نیست که قطعا شاهد بازگشتش خواهیم بود:

باید بگویم که همچنان به Happy Death Day در فرم و قالب‌های مختلف فکر می‌کنم اما هنوز چیزی نهایی نشده است. به همین دلیل، نمی‌دانم این فرنچایز قرار است چطور بازگردد. قصد من این نیست که بگویم مشغول ساخت Happy Death Day 3 هستیم اما این موضوع را انکار هم نمی‌کنم. از آن‌جایی که قسمت دوم مطابق انتظارها عمل نکرد، ممکن است فردی از هالیوود این فرنچایز را تمام شده بداند اما من هنوز اینکار را نکرده‌ام.

کریستوفر لندن (Christopher Landon) کارگردانی قسمت اول و دوم فرنچایز Happy Death Day را بر عهده داشت. لندن در مصاحبه‌ای که سال گذشته‌ی میلادی با وبسایت کامیک بوک انجام داده بود گفت ایده‌هایی برای قسمت سوم داشت اما هرگز آن‌ها را به فیلمنامه تبدیل نکرد:

طرح کلی داستان را دارم اما به دو دلیل آن را به فیلمنامه تبدیل نکردم: اول اینکه طی چند وقت اخیر مشغول ساخت قسمت دوم بودم؛ دوم هم اینکه فکر نمی‌کردم قسمت سومی در کار باشد و خب، حدس و گمان‌های من درست از آب درآمدند.

عدم موفقیت فیلم دوم مرا غافل‌گیر کرد اما فکر می‌کنم اگر فیلمنامه‌ی قسمت سوم را به‌طور کامل می‌نوشتم و سپس فرصت ساختش را به‌دست نمی‌آوردم، شدیدا ناراحت می‌شدم.

فیلم Happy Death Day داستان دختری جوان به نام ترسا گلبمن را روایت می‌کند که در روز تولدش به قتل می‌رسد اما در همان روز از خواب بیدار شده و قاتل بار دیگر او را می‌کشد. با ادامه یافتن این روند، ترسا تصمیم می‌گیرد تا راهی برای فرار از این چرخه پیدا کند. فیلم Happy Death Day 2U دو سال بعد را به تصویر می‌کشد. اینبار نه تنها ترسا، بلکه دوستانش هم در این چرخه گرفتار شده و باید راهی برای نجات از آن پیدا کنند.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا