1%
  • 0/10

اینترنت پرسرعت همراه اول به ۱۵۰۰ روستای جدید رسید

۹۳ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار کشور تحت پوشش تلفن همراه و اینترنت همراه قرار گرفتند

اینترنت پرسرعت همراه اول به ۱۵۰۰ روستای جدید رسید ۰ ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ اخبار فناوری کپی لینک
اینترنت همراه اول

همزمان با روز جهانی ارتباطات، طرح‌ گسترده اتصال روستاهای کشور به اینترنت پرسرعت همراه اول با حضور معاون اول رییس جمهور افتتاح شد.

آیین بهره‌برداری از اتصال روستاها به اینترنت پرسرعت همراه اول در روز جهانی ارتباطات با حضور معاون اول رئیس جمهور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، مدیران استانی و مدیران همراه اول به شکل ویدیو کنفرانس برگزار شد.

مرتضی طاهری‌بخش، معاون فنی و توسعه شبکه همراه اول در این مراسم گفت:

«در یک سال اخیر ارتقاء دسترسی ۱۴۰۷ روستا و ایجاد دسترسی جدید برای ۶۵۵ روستا به شبکه اینترنت پرسرعت نسل چهارم شرکت ارتباطات سیار ایران صورت پذیرفته که آیین آن به شکل نمادین در روستای سیدان خراسان جنوبی برگزار شد.»

به گفته‌ی معاون فنی همراه اول، سیل در نوروز ۹۸ و شیوع بیماری در نوروز امسال، باعث شد تا میزان مصرف شبکه ارتباطی روز به روز گسترش یابد، تا جایی‌که مصرف برخی اپلیکیشن‌های داخلی تا هزار درصد و متوسط مصرف کاربران از این اپلیکیشن‌ها نیز ۵۰۰ درصد رشد داشته است.

بر اساس گزارش وی، همراه اول تلاش کرده تا شبکه‌ای پایدار با سرعت دسترسی مناسب برای ایرانیان فراهم آورد و با افتتاح بالغ بر ۵۲۰ میلیارد تومانی امروز، در مجموع طی سه سال اخیر ۴۲۰۰ روستا از خدمات اینترنت پرسرعت همراه برخوردار شده‌اند.

محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد:

«در این راستا مراکز داده همراه اول که با اعتبار ۸۰۰ میلیارد تومانی و با هدف ایجاد زیرساخت‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان‌های غرب و شمال غرب کشور و تهران طراحی و پیاده‌سازی شده است، به زودی رونمایی خواهد شد.»

وزیر ارتباطات تصریح کرد:

«تاکنون ۹۳ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار کشور تحت پوشش تلفن همراه و اینترنت همراه قرار گرفته‌اند که در راستای تحقق عدالت اجتماعی، این رقم تا پایان سال جاری به ۱۰۰ درصد خواهد رسید.»

شرکت ارتباطات سیار ایران هم‌اکنون بیش از ۶۹ میلیون مشترک تلفن همراه با ضریب نفوذ ۸۴ درصدی در کشور دارد و ارتباطات رومینگ بین‌الملل آن نیز با ۲۷۰ اپراتور در ۱۱۲ کشور جهان برقرار است.

همراه اول همچنین براساس گزارش‌های دوره‌ای سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور، ضمن در اختیار داشتن بالاترین میزان پوشش جمعیتی شهرها و روستاها، تا پایان سال گذشته بالغ بر ۸۲ هزار کیلومتر از جاده‌های کشور را نیز تحت پوشش خدمات ارتباطی خود درآورده و از همین طریق مرجع مکالمات رومینگ ملی نیز بوده است.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments