سریال Halo تنها برای طرفداران قدیمی ساخته نشده است!

کارگردان سریال هیلو از کلیت داستانی سریال در دست ساخت خود می‌گوید

کلیت داستانی سریال Halo

سریال هیلو بالاخره به سرانجام می‌نشیند و یکی از مهم‌ترین و پرطرفدارترین فرنچایزهای تاریخ بازی‌های ویدیویی تبدیل به سریالی می‌شود که نه تنها برای طرفداران قدیمی، بلکه قرار است برای تمامی مخاطبین جذاب باشد!

سریال در دست ساخت Halo مملو از ایستراگ‌های مربوط به بازی‌های این فرنچایز خواهد بود. پس از سال‌ها توسعه و چندین مرتبه شکست، سریال هیلو به ثمر نشست و بالاخره از تاریخ انتشار این سریال مطلع شدیم. این سریال که برگرفته از سری بازی محبوب Halo است، داستان رویارویی انسان‌ها که در صدر آن‌ها قهرمانی با نام مستر چیف با بازیگری پابلو شرایبر (Pablo Schreiber) وجود دارد را در برابر نژادی از موجودات فرازمینی با نام کاوننت (Covenant) در قرن ۲۶ میلادی تعریف می‌کند.

اولین تریلر منتشر شده از این سریال باعث شد ما نگاهی به تاریخ انتشار و محتوای کلی این سریال داشته باشیم که مملو از صحنه‌های اکشن و لباس‌های زرهی فوق پیشرفته بود. در این میان ما شاهد حضور بسیاری از شخصیت‌های آشنای دیگر چون کورتانا با بازیگری جن تیلور (Jen Taylor) دکتر هالزی با بازیگری ناتاشا مک‌الهون (Natasha McElhone)، میراندا کیز با بازیگری الیو گری (Olive Gray) و جیکوب کیز با بازیگری دنی ساپانی (Danny Sapani) بودیم. گرچه این سریال اولین رسانه تلویزیونی تولید شده اقتباسی از سری بازی Halo نیست، بزرگ‌ترین آن‌ها بوده و قصد دارد نه تنها طرفداران قدیمی و آشنا با دنیای هیلو، بلکه طرفداران جدید که هیچ آگاهی از این دنیا ندارند را راضی نگه دارد.

طی کنفرانس اخیر شبکه پارامونت پلاس، دریل فرانک (Darryl Frank) کارگردان اجرایی این سریال اعلام کرد که سریال هیلو مملو از ایستراگ برای طرفداران قدیمی و پر از شور و اشتیاق است. این ایستراگ‌ها نه تنها از دنیای هیلو، بلکه از رمان‌های هیلو نیز جدا شده و درون این سریال جای گرفته‌اند.

فرانک اشاره داشت که طرفداران باید شاهد حضور شخصیت‌هایی باشند که هرگز در بازی‌های این سری حضور نداشته و شاید تنها در یکی از کتاب‌ها حضور داشته‌اند. فرانک در ادامه گفت:

شما با هر سطح دانشی از دنیای هیلو به تماشای این سریال بنشینید، از آن بهره خواهید برد. اگر از طرفداران قدیمی سری هیلو هستید، از ایستراگ‌ها بهره خواهید برد. ممکن است شخصیت‌هایی را در این سریال ببینید که تنها در یکی از ۱۷ رمان منتشر شده حضور داشته است. برخی از شخصیت‌ها به هیچ عنوان در دنیای بازی حضور نداشته‌اند و تنها در دیالوگ‌های بازی نام آن‌ها را شنیده‌ایم. برخی نیز با دنیای هیلو هیچگونه رابطه‌ای نداشته‌اند! اگر از این دست افراد هستید و هیچ اطلاعی از سری Halo ندارید، داستانی عالی در انتظار شماست. یک داستان جنگی، عاشقانه، سیاسی، توطئه چینی عالی در انتظار شماست که شخصیت‌های آن طی سریال برای رسیدن به هدف خود التماس می‌کنند و حتی برای رسیدن به چیزی که به هیچ عنوان برای آن‌ها نیست می‌جنگند و البته حس قهرمانی نیز به میان می‌آید که شاید روش موفقیت نباشد!

گرچه فرنچایز هیلو میلیون‌ها طرفدار در سر تا سر جهان داشته، این عدد پس از عرضه بی سابقه بازی Halo Infinite رو به افزایش بوده و سازندگان این سریال قصد دارند کسانی که حتی یک نسخه از این بازی تجربه نکرده‌اند را نیز به سمت آن بکشانند. خوشبختانه سخنان دریل فرانک به وضوح اشاره داشت که طرفداران قدیمی نیز محتوای قابل توجهی برای تماشا دارند و سریال در دست ساخت آن‌ها بخش بسیاری از دنیای هیلو را پوشش می‌دهد که نه تنها مربوط به بازی‌های سری هیلو، بلکه کتاب‌های آن بوده تا طرفداران قدیمی را راضی نگه دارد.

داستان سری هیلو مانند اکثریت داستان‌های علمی تخیلی که در آینده رخ می‌دهند، وابستگی بسیار زیادی به ساخت جهان‌های تازه و ناشناخته دارد. بدون شک باید بخش‌های بسیاری از دنیای پیچیده هیلو را برای طرفداران تازه وارد تعریف کرد که طرفداران قدیمی با آن‌ها کاملا آشنا هستند. خوشبختانه فرانک تایید کرد که هنوز طرفداران قدیمی برای آن‌ها اولویت بالایی دارند و در سوی دیگر به فکر راهنمایی طرفداران جدید نیز هستند. نظر شما درباره سریال هیلو چیست؟ فکر می‌کنید دریل فرانک و تیم او تا چه حد در ماموریت ساخت سریال هیلو موفق خواهند بود؟ منتظر نظرات شما هستیم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا