#مهسا_امینی

هلی بری در رابطه با تمشک طلایی زن گربه‌ای می‌گوید

هلی بری بدترین بازیگر زن گربه‌ای

تمشک طلایی زن گربه‌ای

هلی بری توضیح می‌دهد که چرا تمشک طلایی زن گربه‌ای خود را برای بدترین بازیگر زن برای فیلم Catwoman در سال ۲۰۰۴ را شخصا پذیرفت سپس عنوان کرد که هالیوود تمایل دارد جوایز را خیلی جدی بگیرد. جایزه تمشک طلایی توسط جان ویلسن و مو مورفی در سال ۱۹۸۱ ابداع شده و جهت شناخت و معرفی بدترین بازیگران و آثار سینمایی و تلویزیونی اهدا می‌شود. مراسم تمشک طلایی (Razzie) یک روز پیش از مراسم اسکار برگذار شده و عملکردی کاملا برعکس نسیت آن دارد. 

هلی بری (Halle Berry) یکی از موفق‌ترین بازیگران آفریقایی هالیوود بوده و در حقیقت اولین و تنها بازیگر زن آفریقایی است که موفق به دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر زن شد. او در سال ۲۰۰۲ موفق شد تا جایزه اسکار بهترین بازیگر زن را برای بازی در نقش Monster’s Ball دریافت کرد. 

با این حال در سال ۲۰۰۴ اوضاع برای او تغییر کرد و اگر چه او پیشتر برای بازی در ژانر ابرقهرمانی و ایفای نقش در فرنچایز مردان ایکس تحسین شد اما بازی در نقش زن گربه‌ای چندان هم مناسب او نبود. در مراسم تمشک طلایی سال ۲۰۰۵ که بدترین اثار سال ۲۰۰۴ را معرفی می‌کرد بری و فیلم زن گربه‌ای نامزد دریافت ۷ جایزه در بخش‌های مختلف شدند و بسیاری از مخاطبین ضعف این فیلم را بازیگر نقش اصلی، بری می‌دانستند. 

بری در اقدامی بسیار نادر و شکه کننده شخصا برای دریافت تمشک طلایی زن گربه‌ای حاضر شد و جوایز خود را دریافت کرد. بری در مصاحبه‌ای با Vanity Fair عنوان کرد که دریافت این جایزه برای او ساده بوده و تمشک طلایی هرگز باعث نشده او احساس بدی نسبت به خود پیدا کند او در ادامه افزود اگر کسی نتواند یک بازنده مهربان باشد، لیاقت برنده شدن را ندارد. 

بری باور دارد که هیچ چیز برنده جایزه اسکار را نسبت به دیگر نامزدها و دیگر همکاران او برتر نمی‌کند و نیازی نیست که جوایز را زیاد جدی گرفت. او ادامه داد به نظر او تمشک طلایی تنها یک پیام است که عنوان می‌کند باید بیشتر طلایی کنی. 

حضور بعدی زن گربه‌ای در فیلم The Batman که در سال ۲۰۲۲ اکران می‌شود خواهد بود و زوئی کراویتز (Zoë Kravitz) نقش این شخصیت را ایفا خواهد کرد. 


guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا