#مهسا_امینی

ماد پارک ژوراسیک Half-Life 2 در قالب یک بازی مستقل منتشر خواهد شد

این عنوان طی ماه‌های باقی مانده از سال جاری میلادی عرضه می‌شود

ماد پارک ژوراسیک Half-Life 2 در قالب یک بازی مستقل منتشر خواهد شد سورنا رضایی ۰ ۲۰ خرداد ۱۳۹۹ اخبار بازی
ماد پارک ژوراسیک Half-Life 2

اعضای گروه Butane با انتشار یک بیانیه اعلام کردند ماد پارک ژوراسیک Half-Life 2 که تحت عنوان Jurassic Life شناخته می‌شود، به یک بازی مستقل تبدیل شده است.

طی دهه‌های گذشته استودیوهای بسیاری سعی کردند یک بازی ویدیویی بر اساس فرنچایز پارک ژوراسیک ساخته و موفقیت‌های فیلم‌هایش را تکرار کنند که برای مثال، می‌توان به Jurassic Park: Evolution اشاره کرد. این بازی در سبک شبیه‌ساز ساخته شده و در زمان عرضه‌ی خود در سال ۲۰۱۸ میلادی بازخوردهای متوسطی را دریافت کرد. وظیفه‌ی کاربر در آن ایجاد یک پارک ژوراسیک منحصربه‌فرد و سپس مدیریت آن به شیوه‌ی دلخواه و صدالبته موفقیت‌آمیز بود. در این بین، تعدادی از استودیوها سعی کردند آیتم‌هایی را با الهام از این فرنچایز ساخته و به بازی خود اضافه کنند. اگر یادتان باشد، استودیوی سایونیکس در گذشته خودروهایی را به Rocket League اضافه کرد که پیش از این در Jurassic Park: Fallen Kingdom دیده بودیم.

اواسط ماه مارس سال جاری بود که وب سایت PC Gamer با انتشار یک گزارش به معرفی ماد پارک ژوراسیک Half-Life 2 تحت عنوان Jurassic Life پرداخت. طبق آن مطلب، اعضای گروه Butane که وظیفه‌ی توسعه‌ی ماد را بر عهده دارند، از شخصیت‌ها و سینماتیک‌های جدیدی برای روایت یک داستان تازه استفاده کرده‌اند؛ داستانی که همزمان با اتفاقات فیلم Jurassic Park محصول سال ۱۹۹۳ روایت می‌شود. پس از اینکه یک طوفان باعث به وجود آمدن اختلالات بسیاری در سیستم‌ها می‌شود، تعدادی از دایناسورها از حفاظ‌ها بیرون آمده و در نقاط مختلف جزیره‌ی ایزلا نوبلار پراکنده می‌شوند. در چنین شرایطی، رابرت مالدون مسئول حفاظت پارک تمام تلاش خود را به کار می‌گیرد تا از بدتر شدن اوضاع جلوگیری کند. این شخصیت در جریان اولین فیلم سینمایی دنیای ژوراسیک کشته شد.

حال و با گذشت حدودا سه ماه از آن زمان، وب سایت PC Gamer گزارش تازه‌ای را منتشر کرده است. طبق این مطلب، Jurassic Life دیگر ماد Half-Life 2 نیست و به یک بازی مستقل تبدیل شده است. به بیان دیگر، علاقه‌مندان نیازی به نصب قسمت دوم هف لایف روی سیستم خود نداشته و تنها کافی است نرم افزار SDK 2013 را از طریق پلتفرم استیم دریافت کنند. سپس بدون هیچ مشکلی قادر به تجربه‌ی بازی خواهند بود. در ضمن، تیم صداپیشگی این محصول هم معرفی شده اما نام شناخته شده‌ای در آن دیده نمی‌شود. البته غیر از این هم انتظار نمی‌رفت؛ زیرا این پروژه را تعدادی طرفدار پیش می‌برند که هیچ گونه پشتوانه‌ی قوی مالی‌ای ندارند.

زمان عرضه‌ی Jurassic Life هنوز مشخص نشده است اما توسعه‌دهندگان امیدوار هستند آن را در ماه‌های باقی مانده از سال جاری میلادی عرضه کنند.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا