بازسازی بازی جی تی ای 4 در Unreal Engine 5 توسط طرفداران

Liberty City با جزئیات بیشتر

یکی از طرفداران مجموعه‌ی GTA موفق به بازسازی بازی جی تی ای 4 و شهر Liberty City در موتور Unreal Engine 5 شد.

بازی Grand Theft Auto 4 در سال 2008 توسط استودیوی راکستار گیمز (Rockstar Games) منتشر شد و نظر منتقدان و بازیکنان را به خود جذب کرد. این بازی همچون سایر عناوین مجموعه‌ی GTA یک پس زمینه‌ی تاریک دارد و از طرفی جامعه‌ی آمریکا را به تمسخر و تقلید می‌گیرد. این عنوان حسابی در دل بازیکنان جای باز کرد و به همین دلیل خیلی از طرفداران خواستار نسخه‌ی بازسازی بازی جی تی ای 4 هستند. بر اساس شایعات، راکستار چندی پیش قصد داشت این بازی را بازسازی کند. ولی به دلیل عدم موفقیت ریمستر سه گانه جی تی ای، از بازسازی این عنوان دست کشید.

با این حال یکی از طرفداران این مجموعه، در ردیت با نام brucebanner4prez ویدیویی را از نسخه بازسازی بازی جی تی ای 4 در Unreal Engine 5 به اشتراک گذاشت. این ویدئو، شهر Liberty City را برای کاربران به نمایش می‌گذارد. اما به وضوح مشخص است که هنوز فاصله‌ی زیادی با اتمام کار این پروژه باقی مانده و بسیاری از تکسچرها کیفیت‌ مناسبی ندارند. با این حال انجام چنین کاری از طرفداران بازی، قابل ستایش است و تماشای Liberty City با گرافیک مدرن، بسیار لذت دارد.

ویدیوی نمایش شهر Liberty City در بازسازی بازی جی تی ای 4

این کاربر اعلام کرد که او برای بازسازی بازی جی تی ای 4 تاکنون بیش از ده ماه زمان صرف کرده است. از طرفی به زمان بسیار بیشتری نیاز دارد تا این پروژه را به مرحله‌ی نهایی برساند. این اولین بار نیست که طرفداران مجموعه GTA، شهر نمادین Liberty City را بازسازی می‌کنند. چندی پیش یکی از طرفدران، شهر Liberty City را در بازی Grand Theft Auto 5 بازسازی کرد که با اقدام کمپانی تیک تو (Take-Two) آن پروژه لغو شد. این شهر بسیار بین بازیکنان محبوب است و همگی امیدواریم تا دیر یا زود به طور رسمی شاهد بازگشتش باشیم.

تقریبا ده سال از عرضه‌ی آخرین بازی اصلی در مجموعه‌ی Grand Theft Auto می‌گذرد. با این حال هیچ‌وقت از هیجان طرفداران این مجموعه کاسته نمی‌شود. موفقیت بازی GTA Online باعث شده تا بازیکنان هنوز هم به تجربه‌ی این بازی ادامه دهند. با این‌که هنوز اخبار چندانی در مورد دنباله‌ی این بازی در دست نیست، اما پارسال اطلاعاتی از بازی GTA 6 به بیرون درز کرد که طرفداران را به عرضه‌ی این بازی در آینده‌ی نزدیک، امیدوار می‌کند. البته آن تصاویر از مراحل اولیه توسعه‌ی بازی بودند. پس احتمالا هنوز باید چند سال دیگر برای انتشار این بازی منتظر بمانیم.

بازی Grand Theft Auto 4 هم‌اکنون برای رایانه‌های شخصی، پلی استیشن 3، و ایکس باکس 360 در دسترس است. فراموش نکنید که حتما نظرات‌تان را با ما به اشتراک بگذارید.

4.2 5 آراء
امتیاز مطلب

guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا