رازهای بازی GTA: Vice City

رازهای بازی GTA: Vice City که از آن‌ها اطلاع نداشتید

ایستراگ‌های شهر Vice City

بازی Grand Theft Auto: Vice City با این‌که در مدت زمان بسیار کوتاهی تولید شد، اما ایستراگ‌های جالبی را در خود جای می‌دهد. در این مقاله رازهای بازی GTA: Vice City را به شما نشان می‌دهیم.

بازی Grand Theft Auto: Vice City یک عنوان در سبک اکشن ماجراجویی جهان باز است که در سال 2002 توسط استودیوی راکستار نورث (Rockstar North) تولید، و توسط راکستار گیمز (Rockstar Games) عرضه شد. این عنوان، چهارمین بازی اصلی در مجموعه‌ GTA است که پس از بازی GTA 3 منتشر شد. این بازی در شهر خیالی Vice City (بر اساس میامی و ساحل میامی) در سال 1986، داستان شخصیت تامی ورستی (Tommy Vercetti) را بازگو می‌کند.

بازی Grand Theft Auto Vice City به خودی خود شگفت انگیز است. حالا تصور کنید که مراحل ساخت این بازی فقط نه ماه طول کشید. تعجب‌آور است که استودیوی راکستار گیمز نه تنها موفق شد تا در این مدت کوتاه یک بازی جهان باز کاملا زنده را خلق کند، بلکه این جهان را با جزئیات مختلف پر کرده است.

شاید فکر کنید هیچ‌کدام از اعضای استودیو، فرصت اضافه کردن ایستراگ به بازی را نداشتند. اتفاقا این بازی پر است از ایستراگ‌های مختلف. بازی Vice City نسبت به دو بازی قبل در سه‌گانه‌ی PS2، داستان بازتر و غیر خطی‌تری را ارائه می‌دهد. پس ممکن است به صورت تصادفی با بسیاری از ایستراگ‌های این بازی برخورد کنید. در ادامه 9 تا از رازهای بازی GTA: Vice City که از آن‌ها اطلاع نداشتید را به شما نشان می‌دهیم.

9: استفاده‌ی مخفی از کلمات Fدار در بازی GTA: Vice City

سری بازی GTA تا قبل از بازی Grand Theft Auto: San Andreas چندان از کلمات Fدار استفاده نمی‌کرد. اما پس از این بازی، این کلمات بیشتر از هر کلمه‌ی دیگری در زبان انگلیسی در این سری بازی استفاده می‌شود. با این حال یکی از رازهای بازی GTA: Vice City این است که شما می‌توانید در مکان فیل (Phil) در آشغال‌دونی و داخل تریلرها، چندین پوستر را پیدا کنید که از این کلمه استفاده می‌کنند.

8: روحت شاد استیون مالهالند (Steven Mulholland)

در محله Little Haiti (در مرکز جزیره‌ی دوم) یک خانه‌ی تشییع جنازه با نام Funeraria Romero وجود دارد. از دیگر رازهای بازی GTA: Vice City می‌توان به متن “روحت شاد استیون مالهالند” روی یکی از سنگ‌ قبرها اشاره کرد. مالهالند یکی از طراحان بازی بود که نقشه‌ی بازی‌های Vice City و San Andreas را طراحی کرد. با توجه به این‌که این فرد در بازی‌های آینده‌ی این مجموعه فعالیت داشت، پس می‌توان نتیجه گرفت که او در زمان توسعه‌ی بازی Vice City هنوز زنده بود.

7: یک ایستراگ به تمام معنا

برای پیدا کردن یکی دیگر از رازهای بازی GTA: Vice City کافی است به قسمت شمالی نقشه‌ی بازی بروید تا ساختمان خبری را پیدا کنید. یک پنجره در آن حوالی وجود دارد که می‌توان از طریق آن به اتاق وارد شد. اتاقی که در آن یک ایستراگ به تمام معنا را پیدا می‌کنید. یک تخم مرغ شکلاتی که روی آن، متن “Happy Easter” نوشته شده است. مشخص نیست که آیا باید از این مورد به عنوان خلاقانه‌ترین ایستراگ بازی Grand Theft Auto Vice City یاد کنیم یا به عنوان تنبلانه‌ترین ایستراگ آن.

6: گروه Village People در بازی GTA: Vice City

شما در بازی Geand Theft Auto Vice بارها از کلوپ Malibu بازدید می‌کنید. حتی می‌توانید این کلوپ را به عنوان یک دارایی بخرید و از آن برای برنامه‌ ریزی دزدی از بانک‌ها استفاده کنید. با این حال ممکن است هیچ‌وقت متوجه‌ی گروه اجراکنندگان روی صحنه و یکی از رازهای بازی GTA: Vice City نشوید. آن‌ها در شغل‌های مختلف مثل مامور پلیس یا کارگر، لباس پوشیده‌اند. این یک اشاره آشکار به گروه The Village People است. یک گروه دیسکو آمریکایی محبوب در دهه‌های 1970 و 1980. جالب است که هیچ‌کدام از موسیقی‌های این گروه در رادیوی بازی پخش نمی‌شود. پس می‌توان گفت این اجراکنندگان شاید به گروه The Village People شبیه باشند، اما خود آن‌ها نیستند.

5: زیردریایی در شمال مرکز خرید

برای پیدا کردن راز بعدی بازی GTA: Vice City کافی است به بخش شمالی مرکز خرید در جزیره‌ی اول بروید. در سواحل این مرکز خرید می‌توانید یک زیردریایی را در زیر آب ببینید. در بازی Grand Theft Auto Vice City هیچ وسیله‌ نقلیه قابل هدایتی در زیر آب وجود ندارد. در واقع چنین مکانیکی در بازی Grand Theft Auto 5 به این مجموعه اضافه می‌شود. در نتیجه بازیکن به فکر فرو می‌رود که چرا باید یک زیردریایی در زیر آب باشد. شاید این فقط یک اشاره به عملیات جاسوسی باشد چرا که جنگ سرد در دهه 1980 به پایان خود نزدیک می‌شود.

4: تصویر پرتره فرانک سیناترا (Frank Sinatra)

اولین سکانس بازی در رستوران کوچک مارکو (Marco) جریان دارد. این اتاق همچون یک صحنه کلاسیک مافیایی از یک فیلم، تزئین شده است. یکی از پرتره‌های روی دیوار کسی نیست جز فرانک سیناترا. این خواننده ارتباطاتی با جنایات سازمان‌یافته داشت. چیزی که در صحنه موسیقی محبوب آن دوران، غیر معمول نبود.

3: بیلبورد تیر خوردن میخائیل گورباچف (Mikhail Gorbachev) توسط رونالد ریگان (Ronald Reagan)

وجود یک تصویر مخفی از میخائیل گورباچف و رونالد ریگان هم یکی دیگر از رازهای بازی GTA: Vice City است. برای پیدا کردن این تصویر باید به مکان Ammu-Nation در محل شمالی جزیره‌ی دوم بروید. باید در یک مکان خاص بایستید و با یک RPG به دیوار شلیک کنید. سپس دوربین از دیوار عبور می‌کند و این تصویر را می‌بینید. فضای دهه‌ی 1980 تا حدودی با جنگ سرد تعریف می‌شود. این هم یکی دیگر از ایستراگ‌های بازی Vice City مربوط به آن است.

2: مردی که تا ابد در کنار ماهی‌ها می‌خوابد

برای پیدا کردن یکی دیگر از رازهای بازی GTA: Vice City به شمال زمین گلف بروید و این بیچاره را پیدا کنید که به قتل رسید و با چسباندن سیمان کف پاهایش، باید تا ابد در کف رودخانه بماند. با شناختی که از تامی ورستی داریم، او آدمی نیست که بخواهد این موضوع را به مقامات گزارش دهد. در واقع حتی باعث غافل‌گیری است که چرا تامی ورستی خودش هیچوقت این کار را با کسی انجام نداد.

1: اتاق خون و اره برقی در بازی GTA: Vice City

آپارتمان 3C در انتهای جنوب جزیره‌ی اول واقع شده است. یکی دیگر از رازهای بازی GTA: Vice City این است که اتاقی با اره برقی و استخری از خون در آپارتمان وجود دارد. این اتاق به سکانسی از فیلم معروف Scarface، یکی از نمادین‌ترین فیلم‌های دهه‌ی 1980 با بازی آل پاچینو (Al Pacino) اشاره دارد. فیلمی که تاثیرات آشکاری روی بازی Grand Theft Auto Vice City داشته است. عمارت ریکاردو دیاز (Ricardo Diaz) در بازی که تامی آن را تصاحب می‌کند، شباهت زیادی به املاک تونی مونتانا (Tony Montana) در فیلم دارد. حتی در بازی GTA 3 هم به فیلم Scarface اشاره می‌شود. شبکه رادیویی The Flashback از موسیقی‌های این فیلم استفاده می‌کند.

کدام یک از این رازهای بازی GTA: Vice City بیشتر مورد توجه شما قرار گرفت؟ فراموش نکنید که حتما نظرات‌تان را با ما به اشتراک بگذارید.

4 5 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا