برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
شخصیت‌های سری بازی جی تی ای
1%
  • 0/10

رتبه‌ بندی برترین شخصیت‌های سری بازی جی تی ای

از تونی تا سی جی

رتبه‌ بندی برترین شخصیت‌های سری بازی جی تی ای ۵۶ ۰۵ بهمن ۱۴۰۱ مقالات جانبی (گیم) کپی لینک

مجموعه GTA بازیکن را به سال‌ها و مکان‌های مختلف می‌برد و قهرمان‌های متفاوتی را به ما معرفی می‌کند. در این مقاله شخصیت‌های سری بازی جی تی ای را رتبه‌بندی می‌کنیم.

مجموعه‌ی Grand Theft Auto یکی از بهترین بازی‌های استودیوی راکستار گیمز (Rockstar Games) است. شخصیت‌ها، دنیای پرجزییات، و مراحل نمادین در هرکدام از بازی‌های این مجموعه، از عواملی هستند که این فرنچایز را زنده نگه می‌دارد. بازی‌های GTA در هر قسمت از این مجموعه، با توجه به محیط و دهه‌های مختلف، شخصیت جدیدی را به بازیکن معرفی می‌کند که تفاوت‌های زیادی با شخصیت‌های قبلی دارد‌.

بازیکنان در این مجموعه با شخصیت‌هایی مواجه می‌شوند که سعی دارند زندگی خود را تغییر دهند. شخصیت‌های جنایت‌کار که بیش‌تر و بیش‌تر در منجلاب فرو می‌روند، و حتی شخصیت‌هایی که خود بازیکنان می‌توانند طراحی کنند. با توجه به تعداد زیاد شخصیت‌های سری بازی جی تی ای، احتمالا بازیکنان برخی از آن‌ها را بیشتر از سایرین دوست دارند. ما هم در این مقاله بهترین شخصیت‌های سری بازی جی تی ای را رتبه‌بندی می‌کنیم.

13. تونی سیپریانی (Toni Cipriani)

بازی Grand Theft Auto: Liberty City Stories در سال 1998 در شهر Liberty City، بازیکن را در نقش گانگستر تونی سیپریانی قرار می‌دهد. نام مادر تونی، ما سیپریانی (Ma Cipriani) و نام پدرش نامشخص است. پدر او قبل از کشته شدن، عضو یک خانواده‌ی مافیایی بود. مادر تونی هم همیشه به او سرکوفت می‌زد که او هیچ‌وقت نمی‌تواند افتخارات پدرش را کسب کند. تونی در ادامه برای این‌که خودش را به مادرش ثابت کند، به یک خانواده‌ی مافیایی ملحق می‌شود. در این بازی شاهد افزایش رتبه‌ی تونی سیپریانی در خانواده‌ی مافیایی لئون ماب (Leone Mob) هستیم. تونی در این بازی سعی می‌کند تا سالواتوره لئون (Salvatore Leone) را از زندان خارج کند، مادرش را تحت تاثیر قرار دهد، و تلاش کند تا خودش هم گرفتار زندان نشود.

تونی در بازی Liberty City Stories، از جذاب‌ترین شخصیت‌های سری بازی جی تی ای بود. اما متاسفانه در طی حضورش در بازی Grand Theft Auto III، یعنی سه سال پس از اتفاقات Liberty City Stories، چیزی از آن جذابیت باقی نمانده و آن شخصیت قدیمی، خیلی سریع به خاطرات می‌پیوندد.

12. ویکتور ونس (Victor Vance)

ویکتور ونس، قهرمان بازی Grand Theft Auto: Vice City Stories از تبهکارترین شخصیت‌های سری بازی جی تی ای است. پدر او جانت ونس (Janet Vance) و برادرانش پیت (Pete) و لنس (Lance) هستند. وظیفه‌ی بزرگ کردن ویکتور و برادرانش بر عهده‌ی عمه‌شان قرار گرفت چرا که مادر آن‌ها، درگیر مواد مخدر شده بود. در ادامه بردران ویکتور هم دچار بیماری می‌شوند و ویکتور سعی دارد تا با ملحق شدن به ارتش، خرج دوا و دکتر را در بیاورد. اما در ادامه به دلیل انجام کارهای فاسدی که گروهبانش از او خواسته بود، از ارتش اخراج، و درگیر یک زندگی جنایت‌کارانه می‌شود.

ویکتور یک امپراتوری مواد مخدر در Vice City تشکیل می‌دهد و به چهره‌ای قدرتمند تبدیل می‌شود. این موضوع باعث شد تا برخی توجه‌ها به او جذب شود و در ابتدای بازی Vice City توسط افراد ریکاردو دیاز (Ricardo Diaz) با ضرب گلوله‌به قتل برسد.

11. هوانگ لی (Huang Lee)

هوانگ لی یکی از شخصیت‌های سری بازی جی تی ای است که به عنوان شخصیت اصلی در بازی Grand Theft Auto: Chinatown Wars حضور دارد. هوانگ پسر یک رهبر Triad است که هیچ‌وقت در زندگی مجبور نبوده تا خودش مشکلات خود را حل کند. سرنوشت، همیشه او را از دردسر نجات می‌داد. تا این‌که عموی او برای کسب قدرت در خانواده، پدر هوانگ را می‌کشد و هوانگ مجبور می‌شود تا به Liberty City سفر کند. داستان هوانگ تمرکز ویژه‌ای روی انتقام‌ دارد.

هوانگ در این بازی به دنبال کسی می‌گردد که شمشیر خانوادگی او را دزدید و پدرش را به قتل رساند. هوانگ پس از پیدا کردن قاتل پدرش و کشتن او، به رهبر Triadهای Liberty City تبدیل می‌شود.

10. کلود (Claude)

کلود از شخصیت‌های سری بازی جی تی ای، قهرمان بازی Grand Theft Auto III است که در بازی San Andreas هم حضور دارد. کلود هیچ‌وقت در دوران حضورش در بازی، صحبت نمی‌کند و حتی صداگذار هم ندارد. با توجه به این مورد، چندان جزییات پس‌زمینه‌ی داستانی کلود مشخص نیست. به غیر از این‌که در بازی GTA: San Andreas مشخص می‌شود که او چگونه با کاتالینا (Catalina) دیدار می‌کند و به Liberty City می‌رود. کلود هیچ‌وقت برای انجام ماموریت‌هایش، سوال نمی‌پرسد. از کشتن تبهکاران گرفته، تا ایجاد جنگ بین گنگ‌های مختلف، و کار کردن برای یک پلیس فاسد، کلود هیچ‌گاه در انجام کارهایش تردید نمی‌کند. همین مسئله باعث می‌شود تا درمورد سلامت روانی کلود مشکوک شویم.

9. جانی کلبیتز (Johny Klebitz)

جانی کلبیتز قهرمان بسته‌ی الحاقی Lost and Damned است که در بازی‌های Grand Theft Auto IV و Geand Theft Auto V هم حضور دارد. کلبیتز در دوران حضورش به عنوان شخصیت اصلی بازی Lost and Damned، رهبری گروه The Lost را در دوره‌ی جنگ داخلی، بر عهده می‌گیرد. جانی کلبیتز سعی می‌کند تا با کمک اعضای گروه و سایر خلاف‌کاران، بسیاری از مشکلاتی که توسط رهبر قبلی، برای گروه The Lost به‌وجود آمد را برطرف کند. او همچنین برای یک سیاست‌ مدار فاسد هم کار می‌کند.

جانی کلبیتز در بازی Grand Theft Auto V به شکل رقت‌انگیزتری ظاهر می‌شود. او درگیر اعتیاد به مواد مخدر شده و حتی به دوست دخترش التماس می‌کند که به او خیانت نکند. او در ادامه بدون این‌که حتی بتواند برای حفظ جانش مبارزه کند، توسط ترور فیلیپس (Trevor Phillips) یکی از مهم‌ترین شخصیت‌های سری بازی جی تی ای، کشته می‌شود. قطعا این نسخه‌ از کلبیتز، با چیزی که قبلا از او دیده بودیم، بسیار متفاوت است.

8. لوئیس لوپز (Luis Lopez)

لوئیس لوپز یک دیگر از شخصیت‌های سری بازی جی تی ای است که نقش مهمی در بسته‌های الحاقی دارد. او قهرمان بسته‌ی الحاقی The Ballad of Gay Tony است و در بازی Grand Theft Auto IV و The Lost and Damned به عنوان شخصیت فرعی، ظاهر می‌شود. لوئیس قبلا یک گنگستر بوده و حالا برای یک مدیر کلوپ شبانه به نام تونی پرنس (Tony Prince) کار می‌کند. پدر او عضو ارتش دریایی آمریکا بود که لوئیس و خواهر و برادرش را در دوره‌ی جوانی ترک می‌کند. لوئیس توسط مادرش بزرگ می‌شود و درست همچون تونی سیپریانی، سعی می‌کند نظر مادرش را به خود جلب کند. با این تفاوت که لوئیس بدون حضور مادرش هم می‌تواند از خودش دفاع کند و به زندگی ادامه دهد.

لوئیس در بخشی از داستان پس این‌که انجام یک معامله‌ی الماس به خوبی پیش نمی‌رود، تونی پرنس را از مرگ نجات می‌دهد. جالب اینجاست که در بازی Grand Theft Auto Online هم به لوئیس اشاره‌ی کوچکی می‌شود. عکس او را می‌توان در میز تونی در کلوپ پیدا کرد.

7. تامی ورستی (Tommy Vercetti)

تامی ورستی یکی از جذاب‌ترین شخصیت‌های سری بازی جی تی ای است که نقش او توسط ری لیوتا (Ray Liotta) بازیگر مشهور سینما اجرا شده است. داستان تامی ورستی قهرمان بازی GTA: Vice City، پس از خروج او از زندان آغاز می‌شود. تامی از دوران نوجوانی کار خلاف را شروع می‌کند و به مبادله‌ی مواد مخدر در Vice City می‌پردازد.

او در حال انجام یک معامله، توسط یکی از گنگ‌ها محاصره می‌شود. تامی از صحنه فرار می‌کند اما پول‌ها و مواد را در صحنه جا می‌گذارد. به همین ترتیب رئیسش از دست او عصبانی می‌شود و تامی باید به اندازه‌ی کافی پول کسب به دست آورد تا بدهی‌اش را پرداخت کند. تامی به آرامی کنترل شهر Vice City را به‌دست می‌گیرد و به یکی از قدرتمندترین و تاثیرگذارترین چهره‌های شهر تبدیل می‌شود. تامی برای تشکیل گنگ خودش و کنترل Vice City، رئیس سابق خود را می‌کشد.

6. فرانکلین کلینتون (Franklin Clinton)

فرانکلین کلینتون یکی از شخصیت‌های اصلی بازی جی تی ای وی است. فرانکلین در کل طول عمرش در Los Santos زندگی می‌کند. او از کودکی با دوستش لامار دیویس (Lamar Davis) به گنگ ملحق می‌شود. اما فرانکلین همیشه رویای تبدیل شدن به چیزی بیشتر و فردی موفق‌تر را در سر داشت. رویایی که پس از روبرویی با مایکل (Michael) و ترور، تحقق می‌یابد.

بازیکنان در این بازی شاهد تغییرات فرانکلین هستند، و می‌بینند که او چگونه زندگی قبلی خود را کنار می‌گذارد. فرانکلین حتی در طول بازی GTA V از یک خانه‌ی معمولی در پایین شهر، به یک خانه‌ی لاکچری در قله‌های Los Santos می‌رسد. فرانکلین در پایان بازی باید بین کشتن یکی از شخصیت‌های اصلی یعنی مایکل و ترور، تصمیم بگیرد. البته می‌توان گزینه‌ای را انتخاب کرد که همه‌ی قهرمانان این بازی در نهایت زنده بمانند.

5. ترور فیلیپس (Trevor Phillips)

 

شاید بتوان از ترور فیلیپس به عنوان یکی از معروف‌ترین شخصیت‌های سری بازی جی تی ای یاد کرد که همه‌ او را به‌خاطر کارهای روانی‌اش می‌شناسند. ترور یکی از سه شخصیت اصلی بازی Grand Theft Auto V یک‌سری دیالوگ‌های ماندگار دارد که طرفداران این مجموعه، هیچ‌وقت آن‌ها را از یاد نمی‌برند. او هر کاری که بخواهد را انجام می‌دهد و هیچ چیز نمی‌تواند جلوی او را بگیرد. ترور نسبت به فرانکلین و مایکل، بسیار خشن‌تر است. با این حال اما همیشه به یک سری‌ اصول در رفاقت پایبند است.

ترور، صاحب یک کلاب را می‌کشد تا آن مکان را از‌آن خود کند. همچنین جنگی را با گروه The Lost شروع می‌کند که بتواند راحت‌تر مواد مخدر بفروشد. شاید ترور یک شخصیت روانی باشد، اما باید به او احترام بگذاریم که چگونه هرچیزی را که می‌خواهد، به دست می‌آورد.

4. شخصیت اصلی GTA Online

شخصیت اصلی بازی GTA Online می‌تواند یک مواد فروش باشد، به صاحب یک کلاب تبدیل شود، یا حتی دزدی کند. در واقع بازیکن می‌تواند هرکاری که دلش می‌خواهد را با این شخصیت انجام دهد. جالب این است که این در بخش داستانی توسط لستر (Lester) به این شخصیت اشاره می‌شود. لستر می‌گوید آن‌ها برای شرکت در دزدی، بیش از حد غیرقابل پیش‌بینی هستند. بازیکن می‌تواند هر پس‌ زمینه‌ی داستانی که دلش می‌خواد را به این شخصیت بدهد. این شخصیت می‌تواند یک نسخه‌‌ی تغییر یافته از خودتان باشد. حتی می‌توانید ظاهر آن‌ را کمی شبیه به خودتان طراحی کنید.

3. مایکل د سانتا (Michael de Santa)

مایکل د سانتا یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های سری بازی جی تی است که به عنوان یکی از سه شخصیت اصلی در بازی Grand Theft Auto V حضور دارد. مایکل در دوران کودکی همراه با پدر و مادرش در یک منطقه‌ی فقیرنشین زندگی می‌کرد. پدر او مدام مشروب خوری می‌کرد و مایکل را کتک می‌زد. با گذر زمان مایکل به یک خلاف‌کار تبدیل شد و برای اولین بار در سال 1988 از یک بانک دزدی کرد و 10,000 دلار نصیبش شد. در ادامه مایکل با ترور در حال دزدی آشنا می‌شود و بعدا با هم تشکیل یک تیم می‌دهند.

مایکل پس از قرارداد با FIB مجبور می‌شود با خانواده‌اش به Los Santos بروند. او در این شهر یک زندگی لاکچری را تجربه می‌کند تا وقتی که از یک جا به بعد، عدم کنترل خشمش، کار دستش می‌دهد. مایکل مجبور می‌شود دزدی کند تا بدهی‌هایش را به یک خلاف‌کار کله گنده پس بدهد. در این مسیر ترور و فرانکلین هم از همراهان او هستند.

با این‌که در ابتدای بازی زندگی مایکل در شرایط بسیار بدی قرار دارد، اما خیلی سریع شرایط تغییر می‌کند. مایکل موفق می‌شود تا اوضاع خانواده‌اش را سر و سامان بدهد و احترام را به فضای خانواده بازگرداند. در پایان او کار دزدی را کنار می‌گذارد و به فیلم‌سازی می‌پردازد.

2. نیکو بلیک (Nico Bellic)

شاید بتوان گفت نیکو بلیک در بین شخصیت‌های سری بازی جی تی ای، غم‌انگیز‌ترین داستان را دارد. نیکو بلیک شخصیت اصلی بازی Grand Theft Auto IV یک سرباز جنگ از اروپای شرقی است. در جریان جنگ، کل افراد جوخه‌ی او کشته شده، و فقط او به همراه دو نفر دیگر، زنده می‌مانند. در ادامه نیکو برای فرار از دست ری بولگارین (Ray Bulgarin) رئیس سابقش، و ایجاد تغییر در زندگی‌اش، به آمریکا و Liberty City فرار می‌کند. اما ظاهرا زندگی خلاف‌کارانه دست از سر نیکو برنمی‌دارد. در اواخر بازی که نیکو سعی دارد تا بالاخره با زندگی مجرمانه خداحافظی کند، یک اتفاق غم‌انگیز برای او پیش می‌آید. در این بازی بسته به انتخاب بازیکن، پسرعمو یا دوست دختر نیکو کشته می‌شوند.

1. کارل جانسون (Carl Johnson)

کارل جانسون ملقب به سی جی، از محبوب‌ترین شخصیت‌های سری بازی جی تی ای و شخصیت اصلی بازی Grand Theft Auto: San Andreas است. سی جی در این بازی از یک عضو باند به یک مدیر برنامه موسیقی تبدیل می‌شود. او در طول داستان از ارتش دزدی می‌کند، تبدیل به صاحب یک کسب و کار تا حدودی قانونی شده، و حتی به منطقه‌ی 51 در San Andreas وارد می‌شود.

سی جی به راحتی در طول بازی از افرادی که در حقش ظلم کرده‌اند، انتقام می‌گیرد و هیچ‌کدام از نزدیکانش را در این مسیر از دست نمی‌دهد. در نهایت سی جی یک پایان خوش را تجربه می‌کند. او بیشتر اشتباهاتش را جبران کرده، و خانواده و دوستانش در کنارش حضور دارند.

شما کدام یک از این شخصیت‌ها را بیشتر دوست دارید؟ فراموش نکنید که حتما نظرات‌تان را با ما به اشتراک بگذارید.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

56 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments