۱۰ حقیقتی که درباره شخصیت اصلی بازی GTA IV نمی‌دانستید

۱۰ حقیقتی که درباره شخصیت اصلی بازی GTA IV نمی‌دانستید

رازهای نیکو بلیک

نیکو بلیک (Nico Bellic) شخصیت اصلی بازی GTA IV با رفتار خشن خود، به یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های این سری تبدیل شد‌. اما احتمالا یک‌سری حقایق را در مورد او نمی‌دانید.

بازی Grand Theft Auto IV بازیکنان را به دنیای جنایت‌کاران در شهر Liberty City می‌برد. جایی که بازیکن نقش نیکو بلیک را بر عهده دارد. داستان گذشته‌ی نیکو، از جزییات زندگی کودکی او، تا دلایل مهاجرت او به Lebrty City در این بازی روایت می‌شود.

بازیکن طی بازی با پیشروی در ماموریت‌ها یا انجام فعالیت‌های دوستانه، در مورد گذشته‌ی نیکو اطلاعات بیشتری را کسب می‌کند. برخی اطلاعات به طور مستقیم به بازیکن بازگو می‌شود. اما برای شناخت کامل شخصیت اصلی بازی GTA IV باید کمی کند و کاو کنید.

10: شرکت در جنگ‌های یوگسلاو

نیکو در صربستان متولد شد و در دوران نوجوانی در جنگ‌های یوگسلاو شرکت کرد. در طول گیم‌پلی مشخص می‌شود که نیکو در دوران جنگ، یک خلبان هلیکوپتر و پیاده نظام بود. مهارت او در پرواز و تیراندازی هم به همین دلیل است. همچنین برادر و عمه‌ی نیکو در دوران جنگ کشته شدند.

در جریان جنگ، جوخه‌ی نیکو مورد حمله قرار می‌گیرد و بیشتر سربازان کشته می‌شوند. شخصیت اصلی بازی GTA IV و دو نفر دیگر، از تنها بازماندگان این اتفاق هستند. همین مورد باعث می‌شود تا نیکو نسبت به اتفاقات پشت صحنه مشکوک شود. شک نیکو درست از آب درآمد. او سرانجام در Liberty City از دراکو برویک (Drako Brevic) عضو خیانت‌کار جوخه انتقام می‌گیرد.

9: تحت تعقیب توسط ری بولگارین

نیکو در اروپا برای ری بولگارین (Ray Bulgarin) کار می‌کرد. تا این‌که کشتی بولگارین در دریای آدریاتیک غرق شد. شخصیت اصلی بازی GTA IV از این ماجرا جان سالم به‌در برد و به یک جای امن شنا کرد. ری بولگارین هم معتقد بود که نیکو برای دزدی از او، نقشه کشیده بود. به همین دلیل نیکو برای فرار به Liberty City می‌آید و از شانس بد او، ری بولگارین هم همین‌کار را می‌کند.

بعدا با پیش‌روی در داستان متوجه می‌شویم دیمیتری راسکالوف (Dimitri Rascalov) شخصیت منفی بازی، با بولگارین همکاری می‌کند. در ادامه‌ نیکو درگیر یک ماجرای معامله‌ی الماس می‌شود. الماس‌هایی که از قضا متعلق به بولگارین هستند و خشم او را نسبت به نیکو افزایش می‌دهد. خوشبختانه ری بولگارین قبل از این‌که بتواند کاری انجام دهد، به قتل می‌رسد.

8: گزارش پلیس در مورد شخصیت اصلی بازی GTA IV

بازیکنان داخل ماشین‌های پلیس می‌توانند در فایل‌های گزارش‌ پلیس جستجو کنند. تعجبی ندارد که برای خلاف‌کارانی مثل پاتریک مک‌ریری (Patrik McReary) گزارشی از پلیس پیدا شود. اما نکته‌ی جالب این‌که یک گزارش از نیکو که به عنوان کسی که به تازگی وارد شهر شده هم، وجود دارد. با خواندن این گزارش می‌توان اطلاعات جالبی در مورد شخصیت اصلی بازی GTA IV به‌دست آورد.

تنها کار خلاف او در این گزارش، سرقت اتومبیل است. هرچقدر هم که در داستان بازی پیشروی کنید، مورد جدیدی به این لیست اضافه نمی‌شود.

7: پوشیدن لباس کلود

بازیکنان با کشتن پلی‌بوی‌ ایکس (Playboy X) و وارد شدن به پنت هاوس او، با یک لباس آشنا روبرو می‌شوند. یک ژاکت مشکی چرم‌ با شلوار سبز، درست مثل لباسی که کلود (Claude) در بازی Grand Theft Auto III به تن می‌کرد. طرفداران قدیمی این سری، حتما قدردان چنین اشاره‌ای به بازی قدیمی مجموعه هستند.

هر دوی این بازی‌ها در Liberty City جریان داشتند و این لباس به بازیکنان اجازه‌ می‌دهد تا مثل یکی از شخصیت‌های اصلی قدیمی ظاهر شوند. قابل ذکر است، بازیکن فقط در صورتی به این لباس دسترسی پیدا می‌کند که پلی‌بوی‌ ایکس را به‌جای دوین فورج (Dwayne Forge) بکشد.

6: شخصیت اصلی بازی GTA IV نمی‌تواند واکنش مفنی به مادرش نشان دهد

سیستم ایمیل در بازی Grand Theft Auto IV معرفی شد و به بازیکنان اجازه می‌داد تا با سایر شخصیت‌ها در طول بازی صحبت کنند. بازیکن می‌تواند نسبت‌ به شخصیت‌هایی مثل رومن (Roman) یا بروسی (Brucie) واکنش منفی نشان دهد. این امر منجر می‌شود تا نیکو به آن شخصیت توهین کند یا صبحتش را در مورد برخی موضوعات، کاهش دهد.

مادر نیکو هم در طول بازی ایمیل‌هایی را برای او می‌فرستد. اما حتی اگر در پاسخ به او از واکنش منفی استفاده کنید، نیکو باز هم به طور مثبت جواب او را می‌دهد. نیکو با همه‌ی جرم و جنایت‌هایش، هنوز هم مادرش را دوست دارد و به او اهمیت می‌دهد.

5: بیشترین تعداد قتل در بین تمام قهرمانان مجموعه

شخصیت اصلی بازی GTA IV با دارا بودن 47 قتل غیر انتخابی در طول بازی، در این زمینه رکورددار است. بسته به نحوه‌ی بازی بازیکن، نیکو می‌تواند بیش از 80 دشمن نام‌دار را در طول بازی به قتل برساند.

نیکو می‌تواند در ماموریت‌های ترور، شکار مجرمان در سراسر Liberty City، و کمک به شهروندان، شرکت کند. پس با وجود این‌همه ماموریت‌های مختلف، ثبت چنین آماری برای نیکو جای تعجب ندارد.

4: حضور غیر قانونی در آمریکا

یک مقاله‌ی آنلاین در مورد کشتی Platypus، همان کشتی‌ای که نیکو با آن به Liberty City آمد، ادعا می‌کند که هیچ‌کدام از اعضای این گروه دارای ویزا نبودند. پس می‌توان گفت شخصیت اصلی بازی GTA IV یک مهاجر غیر قانونی در کشور آمریکا است.

نیکو در ادامه‌ی بازی به دولت کمک می‌کند و احتمالا این موضوع، تغییراتی را درمورد وضعیت حضور غیر قانونی او ایجاد می‌کند. شاید نیکو پس از اتمام بازی، مراحل تبدیل شدن به یک شهروند قانونی در آمریکا را طی کند.

3: ایجاد جنگ ناخواسته بین گروه Lost MC و Angels of Death

شخصیت‌ اصلی بازی GTA IV به طور ناخواسته جنگی را میان دو گروه Lost MC و Angels of Death به راه انداخت. نیکو توسط میخائیل فاوستین (Mikhail Faustin) ماموریت داشت تا جیسون مایکلز (Jason Michaels) یکی از اعضای گروه The Lost را به قتل برساند. در مرحله‌ی The Lost and Damned مشخص می‌شود که بیلی گری (Billy Grey) رئیس گروه The Lost از این موضوع به عنوان بهانه‌ای برای حمله به گنگ دشمن استفاده می‌کند.

حتی با این‌که به بیلی گری گفته ‌شد این قتل توسط یک مرد اروپایی شرقی صورت گرفته، اما بیلی گری همچنان قتل جیسون مایکلز را به گردن گروه Angels of Death می‌اندازد. در نهایت گروه The Lost کلاب هاوس گروه دشمن را می‌سوزاند و بسیاری از اعضای آن را می‌کشد.

2: حساب LifeInvader شخصیت اصلی بازی GTA IV

در بازی Grand Theft Auto V می‌توان جیمی د سانتا (Jimmy de Santa) را در حال مشاهده‌ی صفحه‌ی نیکو در LifeInvader پیدا کرد. این ایستراگ نشان می‌دهد نیکو هنوز در سال 2013 زنده‌ است. همچنین چهره‌های آشنا مثل لیتل جیکوب (Little Jacob) و رومن در لیست دوستان نیکو مشاهده می‌شود.

در حساب او می‌توان پست‌هایی مثل تبریک تولد رومن، و تصویری از Chinatown را مشاهده کرد. ظاهرا فضای مجازی، توجه نیکو را به خود جلب کرده است.

1: دست کشیدن از زندگی خلاف‌کارانه

شخصیت اصلی بازی GTA IV همیشه قصد داشت از زندگی جنایت‌کارانه‌اش دست بکشد و در آرامش زندگی کند. او احتمالا پس از اتمام وقایع بازی، به این خواسته‌اش رسیده است. لستر کرست (Lester Crest) در بازی Grand Theft Auto V به طور غیر مستقیم از نیکو به عنوان فردی یاد می‌کند که در Liberty City بانک زده و حالا دیگر خبری از او نیست.

به نظر منطقی می‌آید که نیکو، بعد از حادثه‌ی از دست دادن دوست دختر یا پسرعمویش در تیراندازی، به دنبال یک زندگی آرام باشد. اگر انتقام او باعث مرگ یا صدمه‌ی عزیزانش شود، نیکو دیگر دلیلی برای ادامه‌ی جاینت‌هایش ندارد.

کدام یک از موارد ذکر شده در این لیست، مورد توجه شما قرار گرفت؟ نظرات‌تان را با ما به اشتراک بگذارید.

4.7 24 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

23 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا