#مهسا_امینی
ریمستر سن آندرس

۸ میم خنده‌دار از ریمستر سن آندرس که بازی و سازندگان را دست می‌اندازند!

بازی کنیم یا بخندیم؟!

اخیرا چندیم میم یا به عبارتی Meme مختلف از ریمستر سن آندرس منتشر شده که درباره طراحی ضعیف و همچنین دست انداختن سازندگان بازی هستند که ظاهرا برای انتشار این عنوان کمی عجله کرده‌اند!

شرکت راکستار گیمز (Rockstar Games) معمولا برای پیشرفت در هر بازی جدیدی که می‌سازد معروف است و از همین جهت نیز میان کاربران پلتفرم‌های مختلف، اعتبار خاصی را به دست آورده و با این کار شناخته می‌شود. با این وجود، اقدامات اخیر این کمپانی چندان هم جالب نیست؛ به نحوی که عملا یک بازی را برای سه نسل تکرار و ریمستر کرد، و حال نیز با عرضه عنوان GTA The Trilogy: The Defenitive Edition عملا به این اعتبار خود لطمه زده است! چراکه مشکلات و باگ‌های حاضر عناوین ریمستر شده GTA III، Vice City و San Andres در این سه‌گانه به حدی زیاد هستند که برخی کاربران نظر منفی نسبت به آن داشته و حتی آن‌ها را از طراحی گرافیکی، ضعیف‌تر از سه گانه قدیمی می‌دانند.

البته شاید برخی از طرفداران سطح انتظارات خود از این ریمستر سه گانه GTA پایین آورده باشند، اما در نهایت نمی‌توان مشکلات این بازی را نادیده گرفت. به هر حال شاید راکستار گیمز با سپردن طراحی مجدد این عناوین به دست گرو استریت گیمز (Grove Street Games) اشتباه کرده باشد، چراکه این استودیو معمولا بازی‌های سری را برای نسخه موبایل پورت می‌کند و وظیفه اصلی آن انجام چنین کاری نیست. اما در هر صورت کار انجام شده و کاربران نیز میم‌های خنده‌داری درباره آن درست کرده‌اند که ۸ مورد از خنده‌دارترین آن‌ها را در این مطلب با همدیگر مرور می‌کنیم!

۸. طراحی خنده‌دار مدل کاراکترها

یکی از مشکلات اصلی ریمستر سه گانه قدیمی GTA داشتن مدل خنده‌داری است که برای کاراکترهای NPC بازی در نظر گرفته شده، به نحوی که تصویر فوق کاملا گویای ماجراست! در این عکس می‌توانید دوین جانسون (Dwayne Johnson) را ببینید که برخلاف واقعیت که بازوهای بزرگی دارد، در اینجا دستانی باریک با بدنی بسیار پهن دارد. اما این تنها بخش خنده‌دار عکس نیست و کله کوچک او خود به طنز اثر اضافه می‌کند!

ببینید این دقیقا همان چیزی است که در ریمستر بازی جی تی ای سن آندرس در طراحی بسیاری از شخصیت‌ها می‌بینیم. برای مثال بد نیست به یکی از مراحل اول آن اشاره کنیم، جایی که سی جی (CJ) به همراه اعضای خانواده، سر قبر مادر فوت شده خود می‌روند. حال وقتی دشمنان حمله کردند، فقط به اعضای گروه گرو استریت نگاه کنید!

۷. دوشیدن بیش از حد عناوین قدیمی!

اصلا شاید یکی از دلایل اصلی ریمستر کردن عنوان سن آندرس شخصیت بیگ اسموک (Big Smoke) باشد! این کاراکتر نه‌تنها در داستان بازی خیلی تاثیرگذار بود، بلکه حتی حرف‌هایی می‌زند که همگی بعد از ۲۰ سال هنوز هم ماندگار هستند. با این وجود یکی از جملات معروف اسموک زمانی است که بالاخره سی جی او را گیر می‌اندازد؛ او در این لحظه برای اینکه بگوید چرا به سی جی و گرو استریت خیانت کرده، اظهار می‌کند که «من درگیر پول و قدرت شدم».

حال این جمله توسط یکی از طرفدارانی که میم فوق را درسته کرده، تبدیل به توصیفی از وضعیت کنونی شرکت راکستار گیمز شده است؛ به نحوی که انگار این کمپانی به جای تلاش برای ساخت عناوین بیشتر، حال سعی می‌کند تا همان بازی‌های قدیمی خود را ریمستر کرده و از آن‌ها پول در بیاورد!

۶. راکستار گیمز با مدیر شرکتی که مسخره می‌کرد همکار شده است!

در بازی GTA V مرحله‌ای وجود داشت که در آن، باید جی نوریس (Jay Norris) را بکشید. نوریس در واقع مدیر یک شبکه اجتماعی به نام لایف اینویدر (Life Invader) بود که به نحوی شبیه‌ساز خنده‌داری از همان فیسبوک در جهان واقعی است. حال وقتی که در بازی این شبکه اجتماعی توسط سازندگان کوچک دیده می‌شد و رئیس آن را هم طی یک مرحله داستانی کشتند، ظاهرا در جهان واقعی راکستار گیمز با فیسبوک همکار شده است!

اگر به خاطر داشته باشید، مارک زاکربرگ (Mark Zuckerberg)، مدیر فیسبوک مدتی پیش بود که نسخه ریمستر واقعیت مجازی بازی جی تی ای سن آندرس را معرفی کرد. در واقع راکستار گیمز با کمک فیسبوک این بازی را طراحی می‌کند و امیدواریم که مثل سپردن ریمستر سه گانه به دست گرو استریت گیمز، این بازی جدید هم به یک فاجعه تبدیل نشود.

۵. باز هم مدل مضحک کاراکترها

در واقع وقتی که از طراحی بد شخصیت‌های بازی ریمستر جی تی ای سن آندرس حرف می‌زنیم، مشکل فقط داشتن ظاهر خنده‌دار با کله‌ای کوچک و بدنی پهن نیست، بلکه اگر دقت کنید، مدل صورت کاراکترها خنده‌دارتر از چیزی است که فکرش را می‌کردیم! به عنوان مثال، می‌توانید تصویر فوق را در نظر داشته باشید که چهره دو شخصیت این عنوان را با مدل صورت هومر سیمپسون (Homer Simpson) در بازی فوق‌العاده قدیمی The Simpsons: Hit And Run مقایسه می‌کند. نتیجه کار یک شباهت عجیب است نه؟

صورت شخصیت‌ها در این ریمستر سه‌گانه نه تنها خنده‌دار است، بلکه حتی باعث شده تا بسیاری از شخصیت‌ها قیافه‌ای کاملا متفاوت با آنچه که ۲۰ سال پیش دیده بودیم داشته باشند. همین مورد نیز به یکی از نقطه ضعف‌های بزرگ بازی تبدیل شده که شاید در آپدیت‌های بعدی برطرف شود. فقط شاید!

۴. بالاخره سفارش بیگ اسموک را فهمیدیم!

در بازی GTA: San Andreas، یک مرحله وجود داشت که بعد از جمع کردن اعضای خانواده، به رستورانی در نزدیکی محله می‌رفتیم تا غذا سفارش دهیم. با این حال وقتی که سفارش همه تمام شد، نوبت به بیگ اسموک رسید که یک طومار آماده کرده بود! سفارش بیگ اسموک در آن زمان، دو شماره ۹، یک شماره ۹ بزرگ، یک شماره ۶ با سس اضافه، یک شماره ۷، دو شماره ۴۵ یکی با پنیر و در نهایت نوشابه بود. قاعدتا به کسی که می‌تواند این همه غذا را بخورد باید مدال افتخار داد، اما اسموک دقیقا چه چیزی را سفارش داده بود؟

در ریمستر سن آندرس، این موضوع با تصاویری که حال بازسازی شده‌اند مشخص شد و در میم بالا هم می‌توانید اهمیت آن را ببینید! طوری که داشتن بخش آنلاین و بالا بردن گرافیک بازی اهمیت بسیار کمتری در مقابل فهمیدن این راز بزرگ بیگ اسموک داشته‌اند!

۳. نسخه ریمستر GTA V برای چندین سال بعد

این موضوع واقعا از جذاب و هیجان‌انگیز، به خسته کننده تبدیل شده است. در سال ۲۰۱۳ بازی GTA V توانست با بازسازی شهر لوس سانتوس (Los Santos) و ارائه داستانی متفاوت در آن، به موفقیت و محبوبیت بالایی برسد. به همین دلیل نیز در مدتی بعد این بازی برای کنسول‌های نسل هشتمی پلی استیشن 4، ایکس باکس وان و همچنین پلتفرم رایانه شخصی عرضه شد. با این وجود بعد از اتمام حجت با GTA V، دیگر چند سالی بود که گفته می‌شد با معرفی کنسول‌های نسل نهمی، بالاخره نوبت به معرفی GTA VI یا همان GTA 6 خواهد رسید؛ در حالی که سال گذشته برای بار سوم در سه نسل متفاوت، باز هم GTA V ریمستر شده برای کنسول‌های نسل نهمی معرفی شد!

شاید تنها شرکتی که سه بار در سه نسل یک بازی یکسان با همان گیم پلی را معرفی کرده باشد فقط و فقط راکستار گیمز باشد؛ به همین دلیل نیز در تصویر بالا یکی از کاربران پیش‌بینی ریمستر شدن GTA V برای کنسول پلی استیشن 10 در سال ۲۰۸۰ را کرده است!

۲. آنقدر هم اوضاع خراب نیست!

بیایید کمتر سخت بگیریم، سه گانه ریمستر GTA هنوز هم جذاب هستند و داستان بازی‌هایی مانند سن آندرس و وایس سیتی چندین بار هم ارزش تجربه مجدد را دارند! حال اگر نسخه ریمستر شده برخی باگ‌های مختلف دارد، هنوز نمی‌توان منکر این قضیه شد که گرافیک بازی هرچند کم، اما ارتقا پیدا کرده و بهتر شده است. در نتیجه، اگر از آن دسته افراد هستید که بیش از حد به این سه‌گانه ایراد می‌گیرید، این میم برای شما ساخته شده تا کمی از خود بازی لذت ببرید تا حواشی مربوط به آن!

در این عکس به شخصیت جوکر (Joker) گفته شده که «آیا فکر می‌کنی ریمستر بازی‌های GTA قشنگ هستند؟»، او نیز در پاسخ اظهار کرده که «بله، و واقعا از تظاهر به بد بودن آن‌ها خسته شده‌ام!»

۱. بازی جدید در واقع ۲۰ ساله است!

این میم هم دقیقا همان موردی را بیان کرده که طرفداران سری GTA مدت‌هاست منتظر آن هستند؛ تاریخ معرفی بازی لعنتی GTA 6! در واقع ما حتی به صورت رسمی نمی‌دانیم که آیا اصلا مراحر ساخت این بازی شروع شده یا نه، در حالی که سازندگان این حجم از هیجان کاربران را می‌بینند و به جای آپدیت اخبار درباره آن، دست به ریمستر کردن تمام عناوینی که در گذشته داشته‌اند می‌زنند!

به هر حال جدیدترین بازی راکستار گیمز، ریمستر نصف و نیمه عناوین متعلق به ۲۰ سال پیش است و به هیچ وجه نمی‌تواند طنز مربوط به این مسئله را کنار زد.


نظرات

guest

6 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا