#مهسا_امینی
عجیب‌ترین رمزهای جی تی ای سن اندرس

۱۰ رمز جی تی ای سن اندرس که احتمالا آن‌ها را نمی‌شناسید

هرج و مرج بزرگ در شهر

مدت‌ها از انتشار بازی GTA: San Andreas می‌گذرد، اما همچنان کاربران بسیاری به تجربه این عنوان می‌پردازند و به همین منظور، قصد داریم تا در این مطلب مجموعه‌ای از عجیب‌ترین رمزهای جی تی ای سن اندرس را در اختیار شما قرار دهیم.

عنوان GTA: San Andreas در دوره دوم عناوین سری جی تی ای و با داستانی پیش از بازی GTA III عرضه شده بود. در این بازی ارتباط کمی با برخی شخصیت‌های شناخته شده سری مشاهده می‌شود و از طریق آن‌ها می‌توانید جریان عناوین مختلف مانند Vice City و GTA III را به یکدیگر ربط دهید. اما بدون شک نقطه قوت این عنوان که باعث معروفیت آن شده، داشتن شخصیت‌پردازی بی‌نظیر، بخصوص درباره کاراکتر اصلی است. به هر حال سی جی (CJ) امروزه در میان کاربران به حدی معروف شده که حتی پس از گذشت نزدیک به دو دهه، هنوز هم نام او بین گیمرها و علاقه‌مندان به عناوین سبک Open World شنیده می‌شود!

با این وجود اگر از بخش داستانی و شخصیت‌های متنوع بازی که به شدت پایه‌سازی این اثر را قوی بنا کرده‌اند بگذریم، گیم پلی سن ادرس خود حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد. البته باید در نظر داشته باشید که سبک عناوین مختلف جی تی ای در دوره‌ای که GTA III و Vice City عرضه می‌شدند تقریبا یکسان بود، اما وجود برخی نوآوری‌ها مانند شنا کردن و بالا کشیدن از در و دیوار باعث می‌شد تا کمی این بازی قوی‌تر ظاهر شود. همچنین اگر به خاطر داشته باشید، رمزهای جی تی تی سن اندرس به مراتب عجیب‌تر و شاید هم بهتر از دیگر عناوین سری بودند که در ادامه به عجیب‌ترین آن‌ها اشاره خواهیم کرد!

در نظر داشته باشید که پیش از زدن هر رمز، ابتدا مطمئن شوید که یک ذخیره از بازی خود را داشته باشید چراکه ممکن است با زدن رمز، روند داستانی بازی شما بهم ریخته و در نهایت مجبور شوید تا از اول همه چیز را شروع کنید!

۱۵. رمز شهر نینجا

رایانه شخصی: NINJATOWN

پلی استیشن: X, X, Down, R2, L2, Circle, R1, Circle, Square

ایکس باکس: A, A, Down, RB, LB, B. RT, B, X

آیا در محله‌های خاص در بازی GTA: San Andreas رفت و آمد داشته‌اید؟ در آنجا اگر به برخی از شخصیت‌های سیاه پوش حمله کنید، ناگهان آن‌ها با سبک مبارزه متفاوت و همچنین شمشیرهای کاتانا به سمت شما خواهند آمد. با این وجود می‌توانید به جای رفتن به این قسمت، رمز نینجا را بزنید تا تمام بازی پر از نینجاهایی شود که با شمشیر به یکدیگر و همچنین خود شما حمله کرده و همه جا را به خاک و خون می‌کشند! همچنین شما با زدن این رمز خود نیز یک شمشیر کاتانا را دریافت خواهید کرد که زدن آن به کله دشمنان، سر آن‌ها را قطع خواهد کرد.

۱۴. رمز زندگی ساحلی

رایانه شخصی: LIFESABEACH

پلی استیشن: Up, Up, Down, Down, Square, Circle, L1, R1, Triangle, Down

ایکس باکس: Up, Up, Down, Down, X, B, L TRIGGER, RT, Y, Down

یکی از عجیب‌ترین رمزهای جی تی ای سن اندرس زندگی ساحلی نام دارد که با فعال کردن آن، می‌بینید که مردم به صورت فوق‌العاده عجیبی لباس ساحلی پوشیده و حتی روی تشک‌هایی مشغول به آفتاب گرفتن هستند! همچنین لباس سی جی از هرچیزی که به تن او پوشانده باشید به یک شلوارک و دمپایی عوض می‌شود تا کاملا شاهد یک مهمانی ساحلی در کل سطح شهر، حتی در پیاده‌روها باشید.

۱۳. رمز تم روستایی

رایانه شخصی: FVTMNBZ

پلی استیشن: Triangle, Left, Square, R2, Up, L2, Down, L1, X, L1, L1, L1

ایکس باکس: LT, LT, RT, RT, LB(WHITE), LT, RB(BLACK), DOWN, LEFT, UP

شاید در ابتدا این رمز چندان هم جالب نباشد، اما اگر بخش داستانی بازی را تا مراحلی خاص برده باشید، می‌دانید که ظاهر شهروندان در قسمت‌های دیگری از نقشه بازی کمی متفاوت بوده و مردمان خارج از شهر، به شکل دیگری لباس می‌پوشند. حال اگر در مرکز شهر این رمز را وارد کنید، تم لباس همه شهروندان از حالت عادی به روستایی تغییر کرده و حتی خود سی جی هم لباس یک کشاورز را دریافت می‌کند! با این لباس به مراحل داستانی بازی بروید تا ببینید که چقدر همه چیز از نظر ظاهری عجیب و متفاوت است؛ بخصوص مرحله اول و دقیقا همانجایی که با بیگ اسموک ملاقات می‌کنید!

۱۲. رمز ترافیک صورتی

رایانه شخصی: LLQPFBN

پلی استیشن: Circle, L1, Down, L2, Left, X, R1, L1, Right, Circle

ایکس باکس: B, LT, Down, LB, Left, A, RT, LT, Right, B

باز هم از عجیب‌ترین رمزهای جی تی ای سن اندرس که واقعا تعجب هر کاربری را به دنبال خواهد داشت که دقیقا چرا باید چنین رمزی داخل بازی قرار داده شود! ترافیک صورتی باعث می‌شود تا راننده‌های شهر همگی از رنگ ماشین‌های زیبای خود زده شده و به سراغ صورتی کردن آن‌ها بروند تا در یک چشم بهم زدن، شاهد خیابانی پر از خودروهای صورتی باشید! تا حدی که حتی خودروهای پلیس و تاکسی‌ها هم صورتی می‌شوند و داخل شهر دیگر هیچ رنگ دیگری برای ماشین‌ها پیدا نخواهید کرد.

با این وجود، این رمز نیز درست به مانند رمز زندگی ساحلی و تم روستایی بعد از زدن غیر قابل لغو بوده و حتما باید پیش از آن یک فایل ذخیره داشته باشید تا همه چیز به روال عادی بازگردد.

۱۱. رمز رانندگی حرفه‌ای

رایانه شخصی: STICKLIKEGLUE

پلی استیشن: Triangle, R1, R1, Left, R1, L1, R2, L1

ایکس باکس: Y, RT, RT, Left, RT, LT, RB, LT

احتمالا رانندگی کردن در شهر لوس سانتوس به صورت کاملا امن و بدون مشکل، یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی است که سی جی در زندگی خود دارد. از طرفی نیز اعضای خانواده و تمامی دوستان او به طرز عجیبی اصرار دارند که او راننده باشد و در هر مرحله‌ای شما فرمان ماشین مورد نظر را به دست خواهید گرفت. با این وجود، اگر فکر کردید که با این تفاسیر می‌توانید از رمز رانندگی حرفه‌ای برای بهتر شدن دست به فرمان خود استفاده کنید، سخت در اشتباه هستید!

شاید نام این رمز رانندگی حرفه‌ای باشد، اما وقتی که آن را وارد می‌کنید، خودروها تنها با زره‌ای فشار دادن دکمه چپ یا راست ۱۸۰ درجه می‌چرخند و حتی سخت‌ترین پیچ‌ها را هم در بالاترین سرعت می‌توانید دور بزنید! در حالی که برای رانندگی عادی در شهر، یکبار پیچیدن سی جی حداقل دو ماشین را از هر دو طرف جاده مورد عنایت قرار می‌دهد.

۱۰. رمز چراغ راهنمایی همیشه سبز

 • رایانه شخصی: ZEIIVG
 • پلی استیشن: Right, R1, Up, L2, L2, Left, R1, L1, R1, R1
 • ایکس باکس: Right, RT, Up, LB, LB, Left, RT, LT, RT, RT

آیا ایستادن پشت چراغ‌های قرمز در چهارراه‌ها، برای ایفای نقش یک شهروند بسیار قانون‌مدار و خوب شما را آزار می‌دهد؟ پس بد نیست از رمزهای جی تی ای سن اندرس برای لگد کردن قانون استفاده کرده و در کل چراغ‌های قرمز را از گزینه‌ها حذف کنید! با این کار دیگر در هیچ منطقه‌ای چراغ قرمز وجود نداشته و همه جا می‌توانید به صورت ۱۰۰ درصد قانونی و صحیح از خیابان‌ها عبور کنید. این در حالی است که مطمئنن پیش از زدن این رمز و با وجود چراغ‌های قرمز نیز شما به این قانون اهمیت نمی‌داده‌اید و رد شدن از خیابان‌ها با سرعت بالا و دقت پایین را ترجیح می‌دهید.

۹. رمز راننده‌های خشن

 • رایانه شخصی: YLTEICZ
 • پلی استیشن: Right, R2, Up, Up, R2, Circle, Square, R2, L1, Right, Down, L1
 • ایکس باکس: Right, RB, Up, Up, RB, B, X, RB, LT, Right, Down, LT

احتمالا پیش آمده که در بازی GTA: San Andreas با یک خودرو دیگر تصادف کنید و سپس او به نحوی که انگار به سی جی پدر کشتگی دارد، به دنبال او افتاده و مثل روانی‌ها رانندگی کند. حال اگر از این وضعیت لذت می‌برید و دوست دارید که همه جا و همه کس مثل روانی‌ها رانندگی کنند، می‌توانید از رمز فوق برای بازی خود استفاده کنید و خود نیز به مسابقه در رانندگی افتضاح و افتضاح‌تر شرکت کنید.

۸. رمز شهروندان خشن

 • رایانه شخصی: AJLOJYQY
 • پلی استیشن: Down, Up, Up, Up, X, R2, R1, L2, L2
 • ایکس باکس: Down, Up, Up, Up, A, RB, RT, LB, LB

اگر به دنبال یک هرج و مرج به تمام معنا هستید، دو رمز پیشین را وارد کرده و سپس به سراغ رمز شهروندان خشن بروید. با وارد کردن این چیت کد، تمامی مردمان شهر از گنگسترها گرفته تا پیرمردها و پیرزن‌های کنار خیابان، همگی وحشی خواهند شد و با سلاح مختلف سرد و گرم به جان همدیگر یا حتی خود شما خواهند افتاد! حال می‌توانید با خیال راحت نشسته و درگیری این افراد را تماشا کنید، یا اینکه خود نیز به عنوان عضو اصلی در این نزاع شرکت کنید و هرکس که می‌بینید را طبق معمول با ماشین زیر بگیرید.

۷. رمز هرج و مرج

 • رایانه شخصی: IOJUFZN
 • پلی استیشن: Down, Left, Up, Left, X, R2, R1, L2, L1
 • ایکس باکس: Down, Left, Up, Left, A, RB, RT, LB, LT

اگر قاطی کردن رمزهای جی تی ای سن اندرس برای رسیدن به یک هرج و مرج واقعی به شما کمک نمی‌کند، پس پیشنهاد می‌کنیم که از رمز مخصوص این کار استفاده کنید! با این رمز هر اتفاقی داخل شهر ممکن است و مردم به طرز عجیبی به جان یکدیگر خواهند افتاد. همچنین بی‌دلیل شهروندان به سمت شما هم حمله‌ور می‌شوند و اگر از خود دفاع نکنید، در همان ثانیه‌های اول بعد از فعالسازی این رمز احتمالا به رحمت خدا خواهید رفت. همچنین به علاوه این هرج و مرج، خودروهای داخل بازی به صورت کاملا بی‌دلیل شروع به آتش گرفتن و در نهایت منفجر شدن می‌کنند تا تمام شهر را دود و آتش بردارد!

حال اگر این تعقیب و گریز با مردم برای شما قانع کننده نیست، می‌توانید از نیروهای دوست و همکار پلیس نیز برای زیادتر کردن پیازداغ ماجرا استفاده کنید و آن‌ها را به دنبال خود بکشانید. تصور کنید که در حین تعقیب و گریز با پلیس، مردم خودروهای پلیس را منفجر می‌کنند و از طرفی خود ماشین‌ها هم بی‌دلیل آتش می‌گیرند؛ عجب بازی جذابی!

۶. رمز قایق پرنده

 • رایانه شخصی: FLYINGFISH
 • پلی استیشن: R2, Circle, Up, L1, Right, R1, Right, Up, Square, Triangle
 • ایکس باکس: RB, B, Up, LT, Right, RT, Right, Up, X, Y

آیا تا به حال با هواپیما داخل بازی GTA: San Andreas پرواز کرده‌اید؟ احتمالا در مراحل داستانی بخشی را پشت سر گذاشته‌اید که مجبور به گرفتن مجوز خواهید بود. اما سخت‌تر از رد کردن آن مرحله، پیدا کردن یک هواپیما در حالت عادی و بدون رمز برای پرواز کردن خواهد بود. در نتیجه هواپیما را به کلی فراموش کرده و برای گشت و گذار در آسمان شهر لوس سانتوس به سراغ قایق‌های موتوری می‌رویم! جایی که با زدن رمز فوق، می‌توانید با راندن قایق و گرفتن سرعت، آن را به آسمان‌ها ببرید و حتی بهتر از یک هواپیما با آن پرواز کنید!

۵. رمز شهر دلقک‌ها

 • رایانه شخصی: CRAZYTOWN
 • پلی استیشن: Triangle, Triangle, L1, Square, Square, Circle, Square, Down, Circle
 • ایکس باکس: Y, Y, LT, X, X, B, X, Down, B

آیا رستوران‌دارهای بازی GTA: San Andreas و کلاه‌های عجیب آن‌ها را به خاطر دارید؟ بدون شک اگر آن‌ها را در حالت عادی داخل شهر مشاهده کنید، مانند یک دلقک هستند. حال شهری را تصور کنید که پر از این افراد بوده و همه چیز در آن به رستوران‌دارها و ماشین‌های حمل غذا محدود می‌شود؛ قطعا از قتل عام آن‌ها به صورت کلی لذت خواهید برد!

لازم به ذکر است که زدن این رمز راه برگشت ندارد و حتما باید با لود کردن ذخیره قبلی خود، بازی را به حالت عادی بازگردانید. همچنین پس از وارد کردن رمز، ظاهر خود سی جی به شکل یک دلقک درآمده و همچنین داخل خیابان‌ها می‌توانید خودروهای کوچکی را که مخصوص مسابقات طراحی شده‌اند را مشاهده کنید که دزدیدن آن‌ها هم خالی از لطف نیست.

۴. رمز گیم پلی سریع‌تر

 • رایانه شخصی: SPEEDITUP
 • پلی استیشن: Triangle, Up, Right, Down, L2, L1, Square
 • ایکس باکس: Y, Up, Right, Down, LB, LT, X

در واقع گیم پلی بازی در حالت‌های مختلف هرج و مرج به اندازه کافی سریع است، اما اگر دوست دارید تا در کنار رمزهای مخصوص نابودی شهر در بازی جی تی ای سن اندرس کمی سرعت را هم چاشنی کار قرار دهید، این رمز شدیدا کاربردی خواهد بود؛ به نحوی که همه چیز تقریبا با دو برابر سرعت در حالت عادی دنبال شده و می‌توانید خیلی سریع‌تر به تعقیب و گریزهای خود بپردازید. همچنین یک حرکت جالب در این حالت گرفتن زمان با دوستان خود و سپس وارد کردن رمزهای هرج و مرج است تا ببینید که هرکس تا چند دقیقه دوام می‌آورد!

۳. رمز پرش بلند

 • رایانه شخصی: KANGAROO
 • پلی استیشن: Up, Up, Triangle, Triangle, Up, Up, Left, Right, Square, R2, R2
 • ایکس باکس: Up, Up, Y, Y, Up, Up, Left, Right, X, RB, RB

این رمز به شما کمک می‌کند تا به مناطقی بروید که شاید پیش‌تر هرگز موفق نشده باشید که به آن‌ها دست پیدا کنید؛ چراکه بعد از زدن آن، سی جی چندین برابر حالت عادی می‌پرد! این پرش بلند خود می‌تواند برای چند ساعت سرگرم کردن شما کافی باشد، اما باید در نظر داشته باشید که حتی پریدن عادی در این حالت نیز می‌تواند به حدی بلند باشد که به شما هنگام فرود آسیب بزند! در نتیجه بهتر است از آن برای بالا رفتن از مکانی استفاده کرده و یا در مراحل مختلف بازی، برای فرار کردن خود به این شکل بپرید!

۲. رمز ماشین‌های حبابی

 • رایانه شخصی: BUBBLECARS
 • پلی استیشن: Square, R2, Down, Down, Left, Down, Left, Left, L2, X
 • ایکس باکس: X, RB, Down, Down, Left, Down, Left, Left, LB, A

رانندگی در شهر لوس سانتوس چالش‌های خاص خود را دارد؛ فرقی نمی‌کند که شما به عنوان یک شهروند محترم قصد رانندگی طاقت‌فرسا پشت چراغ‌های قرمز را داشته باشید، یا اینکه سعی کنید تا به سرعت خود را به یک منطقه خاص برسانید و کاملا بی‌قانونی کنید. در هر صورت تصادف کردن جزئی از بازی خواهد بود و شما هم نمی‌توانید جلوی آن را در بهترین حالت بگیرید، اما آیا دوست دارید که پس از تصادف، ماشین افراد را مانند حباب به سمت آسمان پرتاب کنید؟

در واقع رمزهای بازی جی تی ای سن اندرس به شما این دسترسی را می‌دهند تا بتوانید با کوبیدن به خودرو دیگران، آن‌ها را پرتاب کنید؛ به نحوی که انگار با یک حباب برخورد کرده‌اید و ماشین فرد مقابل، عملا هیچ وزنی ندارد!

۱. رمز خودکشی

 • رایانه شخصی: GOODBYECRUELWORLD
 • پلی استیشن: Right, L2, Down, R1, Left, Left, R1, L1, L2, L1
 • ایکس باکس: Right, LB, Down, RT, Left, Left, RT, LT, LB, LT

کشتن افراد، مشکلات خانوادگی، درگیری‌های پی در پی و از همه مهم‌تر، پلیس‌هایی که دست از سر شما برنمی‌دارند همه و همه ممکن است روزی سی جی را به این فکر وادار کنند که دیگر وقت فراموش کردن جهان فانی و خداحافظی کردن با آن است! با این حساب اگر می‌خواهید او را به این خواسته برسانید و حس می‌کنید که دیگر مردن فرا رسیده، می‌توانید با رمز فوق به کلی همه چیز را تمام کرده و دیگر به دست و پا زدن در باتلاق زندگی ادامه ندهید.

البته این فقط یک بازی است و همه می‌دانیم که بعد از زدن این رمز، سی جی به کمک کادر پزشکی آماده و فوق حرفه‌ای شهر لوس سانتوس و حومه مجددا آماده شلیک کردن موشک به سمت خودرو شهروندان عزیز خواهد بود.

اما نظر شما درباره رمزهای عجیب و غریب بازی جی تی ای سن اندرس چیست؟

اگر به دیدن چنین رمزهایی در دیگر عناوین سری GTA علاقه دارید، بد نیست نگاهی هم به رمزهای GTA V بندازید!

برای اجرای رمزهای بازی GTA: San Andreas در سیستم عامل اندروید (تلفن‌های هوشمند) باید از برنامه جانبی GTA: San Andreas Cheater استفاده کنید.

خیر؛ وقتی که یکبار از بازی بیرون آمده و دوباره وارد شوید، رمز قبلی که اجرا کرده بودید پاک شده و باید از نو آن را اعمال کنید (به جز رمز سلاح و پول)

ممکن است که استفاده از چیت کد یا همان رمزهای GTA SA باعث شود باگ به وجود آید و ذخیره‌سازی مختل شود. پس قبل از استفاده از رمز، حتما بازی خود را ذخیره کنید.


نظرات

guest

102 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا