#مهسا_امینی
بهترین رمزهای جی تی ای وایس سیتی

بهترین رمزهای جی تی ای وایس سیتی که حتما باید یکبار امتحان کنید!

هرج و مرج در وایس سیتی

بازی GTA: Vice City نیز درست به مانند دو عنوان San Andreas و GTA III از بهترین و محبوب‌ترین‌های این سری است که طرفداران بسیاری هم دارد. به همین منظور، در این مقاله قصد داریم تا نگاهی به بهترین رمزهای جی تی ای وایس سیتی بیندازیم؛ چیت‌هایی که شاید برخی از آن‌ها را در گذشته امتحان کرده و بعضی را هرگز حتی ندیده باشید!

بازی GTA: Vice City درست یک سال بعد از انتشار عنوان بزرگی مانند GTA III عرضه شد تا راه تازه‌ای که راکستار گیمز (Rockstar Games) در ساخت عناوین سه بعدی پیدا کرده بود را ادامه دهد. با این حال در عنوان وایس سیتی، هم از نظر داستانی و هم گرافیکی و گیم پلی شاهد برخی پیشرفت‌های کلی نسبت به جی تی ای ۳ بودیم که همگی باعث می‌شوند تا آن را یک بازی فوق‌العاده بدانیم؛ به نحوی که حال پس از گذشت نزدیک به دو دهه، کاربران هنوز هم این بازی را روی پلتفرم‌های مختلف از جمله اندروید و iOS نصب کرده و خاطرات خود را تکرار می‌کنند!

به هر حال در عناوین مختلف سری GTA، گشت و گذار در شهر و کشتن مردم خود یک تفریح بی‌نظیر است. همچنین اگر نظر پلیس‌ها را هم جلب کرده و در ستاره‌های مختلف آن‌ها را به دنبال خود بیندازید، دیگر لذت کامل از گیم پلی را تجربه خواهید کرد! البته نباید فراموش کرد که بخش داستانی این بازی‌ها هم خود بسیار هیجان‌انگیز و سرگرم‌کننده است، اما برخی از مراحل همین بخش به حدی سخت هستند که فرد را مجبور می‌کنند تا از برخی رمزهای تقلب استفاده کند! این در حالی است که تمام رمزهای بازی برای راحت‌تر کردن کار نیستند و استفاده از آن‌ها بیشتر برای تفریح است! با این حساب، اگر می‌خواهید در وایس سیتی خوش بگذرانید، بد نیست یکبار رمزهای زیر را روی بازی خود اجرا کرده و کمی هم خارج از تمام کردن ماموریت‌های خود شهر را نابود کنید.

در نظر داشته باشید که زدن برخی از این رمزهای بازی جی تی ای وایس سیتی ممکن است ماموریت‌های شما را پاک کرده و در نتیجه شما را مجبور کند تا برای ادامه بخش داستانی، بازی را از نو اجرا کنید. به همین منظور، همیشه پیش از اجرای رمزها یک بار بازی را ذخیره کنید، سپس به خوش‌گذرانی و کشتن مردم و پلیس‌ها به روش‌های مختلف بپردازید.

رمز ماشین‌های نامرئی!

 • پلی استیشن: Right, R2, Circle, R1, L2, Down, L1, R1
 • ایکس باکس: Y, RB, Y, RIGHT TRIGGER, X, LB, LB
 • رایانه شخصی: WHEELSAREALLINEED

راندن خودرو در سری بازی‌های GTA عملا یکی از کارهایی است که همیشه باید برای رسیدن از نقطه‌ای به نقطه دیگر یا انجام ماموریت‌های مختلف انجام دهید. از همین جهت نیز زدن رمزهای مختلف برای گرفتن ماشین‌های خاص در بازی جی تی ای وایس سیتی برای بسیاری از کاربران کاربردی محسوب می‌شود‌‌. با این وجود پیش‌تر اشاره کردیم که در این مطلب، هدف ما معرفی رمزهایی که همیشه استفاده می‌شوند و عام هستند نیست، بلکه با زدن رمز ماشین‌های نامرئی می‌توانید همه خودروهای شهر را غیب کرده و صرفا آن‌ها را به صورت چهارچرخ مشاهده کنید!

این باعث می‌شود تا سرنشین‌های خودرو را کامل ببینید که انگار روی هوا نشسته‌اند و جالب‌تر اینکه با همین خودرو غیب شده هنوز هم می‌توانید مردم را زیر بگیرید و پول ارزشمند آن‌ها را هم بعد از یک دور دیگر زیر گرفتن بردارید.

دقت کنید که این رمز از نسخه ریمستر حذف شده است.

رمز شهروندان خشن

 • پلی استیشن: Down, Up, Up, Up, X, R2, R1, L2, L2
 • ایکس باکس: DOWN, LEFT, UP, LEFT, A, RB, RIGHT TRIGGER, LB, LEFT TRIGGER
 • رایانه شخصی: FIGHTFIGHTFIGHT

اسم رمز کاملا گویای ماجراست؛ دکمه‌های نوشته شده در پلتفرمی که با آن به سراغ تامی ورستی رفته‌اید را به ترتیب وارد کرده و سپس سری به خیابان‌های شهر بزنید. حال همان مردمی که به آرامی با سرعت ۵ کیلومتر بر ثانیه رانندگی کرده و پشت چراغ‌های قرمز ترمز می‌کردند، نفری یک سلاح به دست گرفته و همدیگر را تکه پاره می‌کنند! در این وضعیت می‌توانید شاهد حمله کردن آن‌ها به یکدیگر باشید و از دور با سلاح تک تیرانداز همه را هدشات کنید، یا اینکه خود وارد ماجرا شده و بدتر از آن‌ها به ملت حمله‌ور شوید. انتخاب با شماست!

رمز ماشین پرنده

 • پلی استیشن: Right, R2, Circle, R1, L2, Down, L1, R1
 • ایکس باکس: RIGHT, RB, B, RIGHT TRIGGER, LB, DOWN, LEFT TRIGGER, RIGHT TRIGGER
 • رایانه شخصی: COMEFLYWITHME

زدن این رمز باعث می‌شود تا به نحوی جاذبه زمین کمتر شود و بتوانید هنگام رانندگی، ماشین را از روی زمین بلند کنید! برخی از افراد این را از بهترین رمزهای جی تی ای وایس سیتی می‌دانند، چراکه وقتی از روی کوه یا سکو بلندی می‌پرید، دیگر سریع به زمین نخورده و بیشتر روی هوا خواهید ماند! حال اگر لذت بیشتری می‌خواهید، هنگام رسیدن به نقطه اوج در هوا، ناگهان در ماشین را باز کنید و پیاده شوید. نگران نباشید، پزشکان شهر تامی را مثل روز اول تحویل شما خواهند داد.

رمز تانک!

 • پلی استیشن: Circle, Circle, L1, Circle, Circle, Circle, L1, L2, R1, Triangle, Circle, Triangle
 • ایکس باکس: B, B, LEFT TRIGGER, B, B, B, LEFT TRIGGER, LB, RIGHT TRIGGER, Y, B, Y
 • رایانه شخصی: PANZER

تانک که ماشین عادی نیست، پس جا دارد که چیت مختص به آن را در دسته بهترین رمزهای جی تی ای وایس سیتی قرار بدهیم! در واقع اگر می‌خواهید تجربه درگیری با پلیس را به اوج رسانده و در مقابل آن‌ها با تمام قدرت مقابله کنید، رمز تانک را وارد کرده و سپس سوار راینو شوید تا هر خودرو پلیسی را نابود کرده و با یکبار زیر گرفتن اعضای نیروهای ویژه، آن‌ها را له و لورده کنید.

همچنین اگر لذت دیگری با تانک می‌خواهید، بد نیست یک دور زیر گرفتن خودرو مردم بدبخت شهر را امتحان کنید، چراکه دیگر آسیب نمی‌بینند و یکسره منفجر می‌شوند! یک دسته ماشین پارک شده کنار خیابان را پیدا کرده و فقط از روی آن‌ها رد شوید، یا اینکه به مرکز شهر رفته و سر چهار راه افرادی که با ایستادن پشت چراغ قرمز وقت خود و شما را می‌گیرند منفجر کنید.

رمز رانندگان خشن

 • پلی استیشن: R2, CIRCLE, R1, L2, LEFT, R1, L1, R2, L2
 • ایکس باکس: RB, B, R, LB, LEFT, RIGHT TRIGGER, LEFT TRIGGER, RB, LB
 • رایانه شخصی: MIAMITRAFFIC

با رمز شهروندان خشن که آشنایی پیدا کردید، حال نوبت رمز رانندگان خشن است! در واقع این یکی از بهترین رمزهای جی تی ای وایس سیتی بوده که چه زمان عرضه بازی در دو دهه پیش، و چه هم‌اکنون که افراد نسخه Definitive Edition آن را تجربه می‌کنند، همیشه بازیکن را به رانندگی در شهر سرگرم خواهد کرد. البته منظور در این جمله رانندگی عادی نیست، بلکه اینبار مردم هم مثل شما چراغ قرمز رد می‌کنند و حتی شما را برای نابود کردن ماشینی که دارید دنبال خواهند کرد!

در نظر داشته باشید که برای گرفتن تجربه یک هرج و مرج واقعی، می‌توان رمزهای بازی را با یکدیگر ترکیب کرد؛ مثلا رمز رانندگان خشن را بزنید، سپس با رمز تانک تک به تک این افراد را زیر بگیرید!

رمز رانندگی روی آب

 • پلی استیشن: RIGHT, R2, CIRCLE, R1, L2, SQUARE, R1, R2
 • ایکس باکس: RIGHT, RB, B, RIGHT TRIGGER, LB, X, RIGHT TRIGGER, RB
 • رایانه شخصی: SEAWAYS

قاعدتا پرواز کردن با ماشین لذت خاص خود را دارد، اما اینکه بتوانید روی آب هم رانندگی کنید تجربه تازه و متفاوتی را برای شما به همراه خواهد داشت. با زدن این رمز، وقتی که روی آب می‌روید، مثل برخی فیلم‌های اکشن و تخیلی، چرخ خودرو به حالت افقی درآمده و سپس خودرو را روی آب نگه می‌دارد. متاسفانه در این شرایط دیگر خبری از زیر گرفتن مردم نیست و در بهترین شرایط می‌توانید افرادی که لب ساحل ایستاده‌اند را با تیر بزنید.

رمز بالا بردن ستاره پلیس

 • پلی استیشن: R1, R1, Circle, R2, Left, Right, Left, Right, Left, Right
 • ایکس باکس: RIGHT TRIGGER, RIGHT TRIGGER, B, RB, LEFT, RIGHT, LEFT, RIGHT, LEFT, RIGHT
 • رایانه شخصی: YOUWONTTAKEMEALIVE

همیشه در بازی‌های سری GTA واقعا تفریح اصلی این است که یک تعقیب و گریز جانانه با پلیس‌های ابله شهر داشته باشیم. این کار به حدی هیجان‌انگیز است که شاید ساعت‌ها پلیس‌ها را دنبال خود در شهر بکشانیم، اما هرگز متوجه نشویم که چیزی به اسم داستان هم در بازی وجود دارد! با این حال، برای اینکه نظر پلیس‌های محترم و دونات‌خور شهر را جلب کنیم، همیشه هم نیازی نیست که خود را به زحمت بیندازیم، بلکه زدن رمز بالا بردن ستاره می‌تواند این حرکت را خودکار برای ما بزند تا پلیس‌های شهر بی‌خود و بی‌جهت شما را دنبال کنند!

رمز انفجار همه ماشین‌ها

 • پلی استیشن: R2, L2, R1, L1, L2, R2, Square, Triangle, Circle, Triangle, L2, L1
 • ایکس باکس: RB, LB, RIGHT TRIGGER, LEFT TRIGGER, LB, RB, X, Y, B, Y, LB, LEFT TRIGGER
 • رایانه شخصی: BIGBANG

یکی از نفریحات سالم بازیکنان هنگام تجربه یکی از عناوین سری GTA، این است که یک RPG بر می‌دارند و سپس با هدف گرفتن ماشین‌ها و کامیون‌ها یک سلسله انفجار بسیار دل‌انگیز و جذاب به پا می‌کنند! به هر حال چه کسی در این جهان وجود دارد که از ترکیدن ماشین و پرت شدن مردم دور آن لذت نبرد؟ در حالی که این کار، یک مشکل بزرگ دارد که آن هم زمان‌بر بودن تیر زدن به هر ماشین خواهد بود.

این کار را راحت‌تر کنید؛ فقط کافیست تا یکبار رمز فوق را وارد کرده و سپس مشاهده کنید که هر ماشینی که در نزدیکی شما باشد هوا می‌رود! به نظرم این حرکت را سر چهار راه‌های شلوغ بزنید، ترکیدن همزمان چندین ماشین خیلی لذت بیشتری دارد!

رمز کند شدن

 • پلی استیشن: Triangle, Up, Right, Down, Square, R2, R1
 • ایکس باکس: Y, UP, RIGHT, DOWN, X, RB, RIGHT TRIGGER
 • رایانه شخصی: BOOOOOORING

وقتی که به فردی در بازی تیر می‌زنید یا ماشینی را منفجر می‌کنید، همیشه دیدن آن به صورت صحنه آهسته لذت خاصی دارد که می‌توانید آن را با فیلم گرفتن از صفحه و سپس کند کردن سرعت پخش تجربه کنید. یا اینکه رمز کند شدن همه چیز را وارد کرده و در سرعتی پایین، به تجربه بازی خود بپردازید! همچنین بد نیست رمزی مانند منفجر شدن همه ماشین‌ها را در این حالت وارد کنید.

رمز لباس اتفافی

 • پلی استیشن: Right, Right, Left, Up, L1, L2, Left, Up, Down, Right
 • ایکس باکس: RIGHT, RIGHT, LEFT, UP, LEFT TRIGGER, LB, LEFT, UP, DOWN, RIGHT
 • رایانه شخصی: STILLLIKEDRESSINGUP

قیافه تامی ورستی و لباس آبی او شاید برای بسیاری از طرفداران خیلی هم جذاب باشد، اما راستش را بخواهید بعد از گذشت چندین مرحله کمی خسته‌کننده می‌شود! به همین دلیل، برای ادامه روند تعقیب و گریز از دست پلیس و زیر گرفتن مردم با انواع ماشین‌های مدل بالا و قدیمی، پیشنهاد می‌کنیم که یکبار رمز لباس اتفاقی را بزنید. اسم رمز گویای ماجراست، شما با وارد کردن این چیت کد، می‌توانید در قالب شهروندان مختلف و حتی شخصیت‌های داستانی بازی ظاهر شوید!

به هر حال تنوع لازم است و اگر از اسکین خود بعد از زدن کد راضی نیستید، دوباره شانس خود را امتحان کنید تا یک کاراکتر بهتر بگیرید!

رمز ویژه نسخه ریمستر – کله گنده!

 • پلی استیشن: Up, Up, Down, Down, Left, Right, Left, Right, O, X
 • ایکس باکس: UP, UP, DOWN, DOWN, LEFT RIGHT, LEFT RIGHT, B, A
 • رایانه شخصی: EXPANDDOME

زدن این رمز در هرکدام از عناوین مختلف سه‌گانه ریمستر سری GTA، کاری می‌کند که شخصیت شما کله‌ای گنده‌تر از همیشه داشته باشد! زدن این رمز صرفا برای خنده جالب خواهد بود، بخصوص وقتی که سعی می‌کنید با این کله سوار ماشین شوید!


نظرات

guest

4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا