گیم پلی بازی GTA 6 دارای ویژگی‌هایی از پروژه کنسل شده Bully 2 خواهد بود

رد Bully 2 در پروژه بعدی راکستار گیمز

گیم پلی بازی GTA 6 برگرفته از Bully 2

طبق گزارش‌هایی که از جزئیات روند ساخت عنوان GTA VI لو رفته، ظاهرا ویژگی‌هایی از پروژه کنسل شده Bully 2 در گیم پلی بازی GTA 6 استفاده خواهد شد تا ایده‌های مناسب آن بی‌هدف به سطل زباله منتقل نشده باشند!

نزدیک به دو دهه از انتشار یک بازی سبک جهان‌باز و مهیج به نام Bully می‌گذرد؛ عنوانی که اولین بار در کنسول پلی استیشن 2 دیده شد و سپس حتی پورت شدن آن به گوشی‌های اندرویدی و iOS را هم دیدیم. این بازی که توسط راکستار گیمز (Rockstar Games)، سازنده سری معروف جی تی ای ساخته شده بود، اینبار روایتی متفاوت را انتخاب کرده و بازیکنان را نقش پسر بچه‌ای می‌گذاشت که در مدرسه باید درس بخواند! رفتن به کلاس‌های مختلف، اذیت کردن بچه‌ها و معلم‌ها و همچنین داشتن داستانی که حتی این پسر را در جهانی خارج از دغدغه‌های مدرسه قرار می‌داد، همگی باعث شده بودند تا Bully به شدت برای طرفداران جذاب باشد.

با این وجود در حالی که این بازی کاملا پتانسیل داشتن یک دنباله بی‌نظیر با داستانی مرتبط را داشت، متاسفانه به دلایلی پروژه مربوط به آن کنسل شد. اما مدتی پیش بود که متوجه شدیم سیستم‌ مکانیزم گیم پلی فوق‌العاده‌ای که برای Bully 2 در نظر گرفته شده بود، واقعا کنار گذاشتن این پروژه را به هدر دادن خلاقیت سازندگان تبدیل می‌کند. به همین دلیل نیز اخیرا شایعه شده که در جزئیات ساخت گیم پلی بازی GTA 6 قرار است تا از المان‌هایی که برای Bully 2 در نظر گرفته شده بود، استفاده شود.

این خبر که اخیرا توسط کاربران بسیاری دست به دست می‌شود، در واقع نشان می‌دهد که یکی از قابلیت‌های اصلی گیم پلی Bully 2 به بازی GTA 6 خواهد آمد که آن هم توانایی رفتن به داخل تمامی خانه‌های شهر است! این مکانیزم که به اصطلاح هنوز هم برای بسیاری از عناوین AAA سبک جهان‌باز قفل است، یکی از ایده‌های اصلی برای ساخت بازی Bully 2 بوده و احتمالا یکی از همان دلایلی است که پروژه آن کنسل شده و سازندگان دیگر به سراغش نرفته‌اند. در حقیقت اینکه شما بخواهید در یک شهر بزرگ، هر خانه‌ای را خاص طراحی کنید و به کاربر اجازه دهید تا در بازی به هر طریقی وارد هرکدام از آن‌ها شود، حدی زمان‌بر خواهد بود که شاید طراحی کامل آن چندین سال طول بکشد. اما آیا از عرضه آخرین بازی سری GTA نزدیک به ۱۰ سال نگذشته؟ پس منطقی است که این شایعه در نهایت درباره بازی GTA VI درست بوده و چنین قابلیتی به آن اضافه شود.

لازم به ذکر است که اظهار شده در آن زمان عنوانی مانند Bully نمی‌توانسته بار چنین محتوای سنگینی را به دوش بکشد و همچنین اعتبار آن در زمان خود به اندازه GTA نبوده است. در نتیجه، راکستار گیمز ریسک اضافه کردن چنین قابلیتی را برای ساخت Bully 2 انجام نداده و حال ویژگی‌هایی نظیر همین وارد شدن به هر خانه را به گیم پلی بازی GTA 6 اضافه خواهد کرد.

در هر صورت اگر چنین قابلیتی وجود داشته باشد، بازی GTA 6 یک گزینه دیگر را هم برای تبدیل شدن به بهترین عنوان در سبک خود تیک خواهد زد. اما از آنجا که فعلا حتی کوچک‌ترین اخبار درباره ساخت این بازی هم توسط سازندگان تایید نشده، پس فعلا نمی‌توانیم هیچکدام از این اطلاعات را به صورت ۱۰۰ درصدی بپذیریم!

لازم به ذکر است که اخیرا جدیدترین شایعات مربوط به تاریخ انتشار بازی GTA VI، به این نکته اشاره دارند که ظاهرا این عنوان برای عرضه در سال ۲۰۲۳ یا ۲۰۲۴ در نظر گرفته شده است. به امید آنکه بالاخره یک تیزر کوتاه یا تریلری از معرفی عنوان بعدی سری GTA در مراسم E3 2022 منتشر شود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا