۱۰ شخصیت مهم بازی Bully

۱۰ شخصیت مهم بازی خاطره انگیز Bully

بازی فراموش شده استودیو راکستار را از نو به خاطر بیاورید

1%
  • 0/10
۱۰ شخصیت مهم بازی خاطره انگیز Bully ۰ ۳۰ دی ۱۴۰۰ مقالات جانبی (گیم) کپی لینک

یکی از فراموش شده‌‌ترین و در عین حال خاطره انگیزترین بازی‌های تاریخ بازی‌های ویدیویی عنوان Bully است که سبک خاص و در عین حال آشنای آن باعث شد ما خاطرات شیرینی از مدرسه در کودکی داشته باشیم.

استودیو بازی سازی راکستار همیشه و از ابتدای تاسیس خود عناوینی به انتشار رسانده که هیچ استودیو دیگری قدرت برابری با آن را ندارد. این استودیو در اکثر عناوین خود از لحاظ گیم‌پلی، جلوه‌های بصری و حتی موسیقی متن یک سر و گردن از دیگر استودیوهای هم رده بالاتر بوده، ولی بخشی که بازی‌های آن‌ها را بیش از دیگر بازی‌ها مهم می‌کند، داستان سرایی و شخصیت سازی آن‌هاست که دل هر کسی را برده و شما را پای بازی‌های آن‌ها میخکوب می‌کند. یکی از عناوین مهم این استودیو که پس از گذشت بیش از یک دهه هنوز درباره آن بحث می‌شود عنوان Bully است که طی سال ۲۰۰۶ منتشر شد.

اگر بخواهیم تعریفی از بازی Bully داشته باشیم، بد نیست آن را نسخه کم خشونت‌تر و تا حدی کودکانه شده سری بازی Grand Theft Auto دانست که افراد بیشتری نسبت به GTA می‌توانند از آن بهره ببرند و منظور ما از افراد بیشتر جامعه دانش آموزان مدارس است. البته این موضوع به این معنی نیست که افرادی با سن بالاتر نمی‌توانند از آن لذت ببرند، بلکه افراد با سن بالاتر این بازی را با دیدی وسیع و متفاوت‌تر درک می‌کنند. شما در این بازی در نقش دانش آموزی به نام جیمی (Jimmy) در یک آکادمی تحصیلی هستید که باید در کنار پیش‌بردن برنامه درسی او، به انجام ماموریت‌های متفاوت بپردازید و در این بین با شخصیت‌های عجیب و غریب و جالب بسیاری رویارو می‌شوید. این افراد عجیب و غریب می‌توانند یک مرد بی خانمان که پشت اتوبوس‌های قراضه زندگی می‌کند یا معلم ورزش منحرف باشند. به طور کلی شخصیت‌های بازی Bully چاشنی همیشگی راکستار را در خود دارند.

اگر اخبار دنیای بازی‌های ویدیویی را دنبال کنید، طی ماه‌های اخیر با اخبار بسیاری از بازی Bully 2 روبه‌‌‌رو شده‌اید و ما همین موضوع را بهانه‌ای عالی برای معرفی ۱۰ شخصیت مهم بازی Bully دانستیم. از سوی دیگر بیش از یک دهه از انتشار این بازی گذشته و بدون شک شما بسیاری از شخصیت‌های اصلی بازی را فراموش کرده‌اید و یادآوری آن‌ها خالی از لطف نیست.

 

۱۰. پیت کوالسکی (Pete Kowalski)

پیت، بیش از هرکسی دیگر در بازی Bully از دیگر دانش آموزان دور افتاده و با آن‌ها ارتباط نمی‌گیرد. او حتی از گروه Nerds که بچه درس خوان‌های مدرسه هستند نیز کمتر با دیگران ارتباط دارد. پیت مانند دو شخصیت اصلی دیگر بازی یعنی جیمی و گری (Gary) عضو هیچ گروهی از جمله Nerds، Preps یا دیگر گروه‌ها نیست، با این حال هیچ دلیل خاصی برای این رفتارها یافت نمی‌شود. شخصیت پیت زمانی مرموزتر می‌شود که در اولین صحنه‌های بازی متوجه می‌شویم که یکی از پاهای او لنگان است و باز هم دلیلی برای آن نداریم و نمی‌دانیم دلیل لنگیدن او چیست!

ناگفته نماند که پیت یکی از باهوش‌ترین افراد تمام آکادمی و دستیار اصلی جیمی است. نکته‌ای که پیت را بسیار دوست داشتنی کرده، جملات همیشه خوب و سرخوشی اوست. ما حتی گاهی متوجه می‌شویم که بچه درس خوان‌های مدرسه دیگر دانش آموزان را اذیت کرده یا معلمان به آزار دانش آموزان پرداخته‌اند، ولی پیت همان پسر دوست داشتنی تمام مدرسه بوده که آزار هیچکس به او نرسیده و او نیز همه را شخصی مثبت می‌داند و برای کسی مزاحمت ایجاد نمی‌کند.

 

۹. راسل نورث‌روپ (Russell Northrop)

نام بازی Bully، به معنای بچه مدرسه‌ای پررو و دانش آموزی که دیگر دانش آموزان را آزار می‌دهد است و راسل نمونه بارز یک بولی‌ست. او تمام ویژگی‌های یک بولی که بدون شک بسیاری از ما با آن‌ها طی دوران تحصیلی‌مان روبه‌رو شده‌ایم را دارد. راسل بسیار بزرگ جثه، احمق و تهاجمی‌ست، ولی جیمی درس خوبی به او داد و پس از شکست دادن او در مبارزه، راسل یاد می‌گیرد که به افرادی که در گذشته آزار می‌داده احترام بگذارد. پس از این اتفاق، راسل تبدیل به محافظ جیمی شده و به او وفادار می‌ماند.

شخصیت راسل از چندین جنبه خاص است. او تنها دانش آموزی‌ست که می‌تواند موتورسیکلت سواری کند. علاوه بر آن، او تنها شخصیتی از بازی Bullyست که محل تولدش را می‌دانیم. راسل اهل منطقه اولد بول‌ورث ویل (Old Bullworth Vale) است و راسل تنها دانش آموزی از این منطقه‌است که عضو گروه Preps نیست. به نظر باید منتظر داستان گذشته او در نسخه‌های بعدی باشیم.

 

۸. آقای بورتن (Mr. Burton)

آقای بورتن به قدری دقیق طراحی شده که باید به راکستار تبریک گفت. آقای بورتن معلم ورزشی‌ست که موهای او به شدت در حال ریزش بوده و فکر می‌کند اگر دانش آموزان در ورزش داج بال موفق نشوند، نمی‌توانند در زندگی خود به جایی برسند. در کنار این‌ها او یک منحرف به تمام معناست.

او به معنای واقعی از ضعف فرهنگ و رفتار رنج برده و جیمی را مجبور به دزدیدن لباس زیر دانش آموزان می‌کند، ولی انتقام گرفتن از او یکی از شیرین‌ترین بخش‌ها و مراحل بازی Bullyست. در حالی که او در حال رسیدگی به امورات خود است، جیمی او را به وسیله یک تراکتور از تپه به پایین پرتاب می‌کند.

 

۷. گری اسمیت (Gary Smith)

شاید بازی Bully یکی از بازی‌های راکستار باشد که بیش از هرچیز توسط آن‌ها فراموش شده است، ولی شخصی که از این بازی هرگز فراموش نمی‌شود گری است. شخصیت‌های جالب بسیاری در این بازی حضور دارند که نقش مهمی در Bully داشتند و از جمله آن‌ها می‌توان به آقای مدیر اشاره داشت، ولی گری چیز دیگری‌ست.

گری برنامه‌های بلند پروازانه‌ای برای سلطه بر آکادمی بول‌ورث و اداره آن تا پیش از بهار سال آینده بازی دارد و اخلاق عجیب و دیوانه وار گری، دشمنی او و جیمی را چیزی شبیه به دشمنی جوکر و بتمن کرده است. نظریات طرفداران نیز به جذابیت شخصیت‌های بازی‌های ویدیویی افزوده و بسیاری بر این باورند که گری یک گرگینه است.

 

۶. خانم فیلیپس (Ms. Philips)

معلمان آکادمی بول‌ورث نیز همه از شخصیت‌های جالب توجه بازی بولی هستند و از جالب‌ترین آن‌ها می‌توان به دکتر واتس (Dr. Watts) و آقای بورتن که پیش‌تر به او پرداختیم اشاره داشت، ولی خانم فیلیپس با اختلاف در صدر جدول معلمان این بازی قرار دارد. جیمی بدون شک مثل دیگر معلمان خراب‌کاری‌های بسیاری از خانم فیلیپس را پوشش داده و شریک جرم اوست.

خانم فیلیپس و جیمی مرتکب یکی از بدترین کارهای جیمی در آکادمی می‌شوند و طی این بخش از بازی، جیمی دوست پسر دیوانه خانم فیلیپس را از تیمارستان آزاد می‌کند. خانم فیلیپس یکی از معدود معلمانی‌ست که جیمی را دوست دارد و به همین دلیل ملاقات آن‌ها همیشه خوشایند بوده و چاشنی جنگ و جدل ندارند. در سوی دیگر، خانم فیلیپس به شدت متظاهر و نادان بوده و بهترین نمرات و نظرات خود را درباره بدترین و ضعیف‌ترین دانش آموزان و نقاشی‌ها به کار می‌برد.

 

۵. الجرنون پاپادوپولوس (Algernon Papadopoulos)

گرچه الجرنون یک بچه درس خوان درون گراست، یکی از مهم‌ترین شخصیت‌های بازی Bully محسوب می‌شود و مهم‌ترین دلیل آن می‌تواند رپ خواندن گه گدار او باشد. در سوی دیگر گرچه او یکی از دانش آموزانی‌ست که بسیار مورد آزار بولی‌ها قرار گرفته، خود به نحوی یک بولی بوده و توهین‌ها و دیالوگ‌های او خنده دار و نیش دار هستند.

الجرنون تنفر شدیدی از سس مایونز داشته و به همین دلیل با هر کس که مشکل دارد، او را «لکه سس مایونز» یا «صورت مایونزی» خطاب می‌کند. ولی جذاب‌ترین ویژگی شخصیت او، مخفی گاهش است. زمانی که الجرنون از جیمی برای مخفی شدن در فروشگاه کمیک Dragon’s Wings دعوت می‌کند، شما می‌توانید به تجربه بازی آرکید ConSumo در مخفی گاه بپردازید که یکی از بهترین مینی گیم‌های تاریخ در بازی‌های ویدیویی‌ست.

 

۴. ادنا (Edna)

ادنا، آشپز معروف و کثیف آکادمی بول‌ورث است که شاید هیچکس در دنیای واقعی حاضر نباشد غذاهایی که او می‌پزد را لب بزند. آب دهان، چرک و خاکستر سیگار چاشنی‌هایی هستند که ادنا باور دارد غذا را خوشمزه می‌کنند. او خنده‌ای بسیار شبیه به جوکر داشته، ترسناک و مرموز است!

لازم به ذکر است که برخی از مهم‌ترین و جالب‌ترین مراحل بازی Bully از طرف ادنا هستند و او به جیمی دستور می‌دهد تا برای او مواد اولیه تهیه کند، در سوی دیگر جیمی گاهی در دعواها از ادنا محافظت کرده و جیمی طی ملاقات او را همراهی می‌کند و اجازه نمی‌دهد اتفاقی برای آشپز آکادمی رخ دهد. سری بازی GTA برای جرم‌هایی که در بازی رخ می‌دهند معروف است و در این بازی بزرگ‌ترین جرم را ادنا مرتکب شده که عاشق دکتر واتس می‌شود.

 

۳. جیمی هاپکینز (Jimmy Hopkins)

بسیاری بر این باور هستند که نام بازی Bully از شخصیت اصلی بازی یعنی جیمی هاپکینز برداشته شده است، ولی واقعیت چیز دیگری‌ست. طبق گزارش بی‌بی‌سی، به این دلیل که نام بازی برگرفته از شخصیت اصلی نیست، استودیو راکستار نام آن را به Canis Canem Edit در بریتانیا تغییر داده است.

اگر کمی عمیق‌تر به جیمی نگاه کنید، متوجه می‌شوید که او اکثریت زمان خود را صرف محافظت از شخصیت‌های ضیعف بازی در برابر بولی‌های واقعی می‌کند. او به معنای واقعی یک قهرمان کلاس کارگر است. فرای این مسئله، ما اطلاعات چندانی از او در دست نداریم، با این حال می‌دانیم که او از هفت مدرسه اخراج شده و مادرش پنج مرتبه ازدواج کرده است.

 

۲. گدا (The Hobo)

زمانی که به بازی‌های استودیو راکستار نگاه می‌کنید، متوجه می‌شوید که همیشه مکان‌هایی در بازی‌های آن‌ها وجود دارد که از دیدنش شگفت زده می‌شوید و آن‌ها را با لفظ فوق‌العاده برای دیگران تعریف می‌کنید و بازی Bully نیز از این قائده مستثنی نیست. در بازی بولی، شما نیاز نیست برای یافتن یکی از جالب‌ترین مکان‌های بازی، راه زیادی را طی کنید.

شخصیت گدا در این بازی پشت یکی اتوبوس قدیمی رها شده در منطقه‌ای سری در آکادمی بول‌ورث زندگی می‌کند. او یک کهنه سرباز و البته نظریه پرداز بوده که دیالوگ‌های بسیار جالبی را ادا می‌کند. البته این تنها دلیل حضور گدا در بازی نبوده و حرکات رزمی بسیاری را نیز به جیمی یاد می‌دهد و در عوض این حرکات از جیمی ترانزیستور دریافت می‌کند و جیمی نیز با تحویل دادن ترانزیستور و یادگیری حرکات، به مبارزه با دشمنان هم مدرسه‌ای خود می‌پردازد.

 

۱. دکتر کرابلسنیچ (Dr. Crabblesnitch)

بازی‌های بسیاری شبیه به سری بازی Grand Theft Auto و برگرفته از آن ساخته شده و به جرات می‌توان گفت بازی Bully بهترین آن‌هاست. این موضوع نه تنها به دلیل توسعه هر دو بازی توسط یک توسعه دهنده واحد، بلکه به دلیل شباهت بسیار زیاد شخصیت منفی بازی Bully یعنی دکتر کرابلسنیچ، مدیر آکادمی بول‌ورث با شخصیت‌های منفی سری بازی GTA از جمله ماموران فاسد اف‌بی‌آی در بازی GTA IV است که به دلیل قدرت اختیار بیشتر، به شخصیت‌های مثبت بازی ما زور می‌گویند.

دکتر کرابلسنیچ بدون شک بولی‌ترین بولی در بازی بولی است و با استفاده از قدرت بیش از حد خود در آکادمی، از دانش آموزان سو استفاده می‌کند. او یک بولی‌ست که در بالاترین نقطه از هرم قدرت قرار داشته و فارغ از اینکه دانش آموز مستحق تنبیه است یا خیر، آن‌ها را تنبیه می‌کند و جملات کوتاه او بسیار به جا و کوبنده هستند.

بازی Bully شاید در ابتدا عنوانی ساده و سرگرم کننده به نظر برسد، ولی این بازی مثل همه بازی‌های استودیو راکستار عمق داستانی داشته و توجه به شخصیت‌ها و روند داستانی آن می‌تواند چیزهای بسیاری به شما بفهماند. شما تحت تاثیر کدام یک از شخصیت‌های بازی Bully قرار گرفتید؟ به نظر شما کدام شخصیت از این بازی بهترین یا تاثیرگذارترین شخصیت است؟ منتظر نظرات شما هستیم.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments