#مهسا_امینی

شخصیت گروگو در پایان فرنچایز جنگ ستارگان چه تاثیری خواهد داشت؟

گروگو شکارچی!

پایان فرنچایز جنگ ستارگان

یکی از فن‌تئوری‌های جذابی که اخیرا درباره شخصیت گروگو (Grogu) مطرح شده به بررسی زندگی این کاراکتر مورد علاقه طرفداران سری فیلم‌های جنگ ستارگان در ۳۰۰ سال آینده و نقش این کاراکتر در پایان فرنچایز جنگ ستارگان می‌پردازد.

آخرین حضور گروگو در چشم مخاطبان مربوط به پایان سریال کتاب بوبا فت بود. در پایان این سریال، لوک اسکای واکر (Luke Skywalker) از گروگو می‌‌پرسد که آیا زره مندلورین را به‌عنوان هدیه‌ای از سوی دین جارین می‌پذیرد یا شمشیر لیزری یودا را در دست می‌گیرد و به‌عنوان یک جدای تمرین می‌کند؛ که البته، گروگو زره مندلورین را برمی‌دارد و تصمیم می‌گیرد اسکای واکر را ترک کند و به جارین بپیوندد.

هرچند که این تصمیم گروگو دور از انتظار نبود و برای مخاطبان نیز منطقی به‌نظر می‌رسید؛ زیرا پیوند ناگسستنی ایجاد شده میان گروگو و جارین به نقطه محوری فرنچایز جنگ ستارگان تبدیل شده و مخاطبان مشتاقانه منتظر دنبال کردن این دوستی در فصل ۳ سریال مندلورین هستند. از آنجایی که آموزش و تعلیم جدای سالیان بسیار طول می‌کشد و با وجود سن بسیار پایین گروگو، اگر او پیوستن به مسلک جدای را انتخاب می‌کرد، پایان فرنچایز جنگ ستارگان کاملاً دستخوش تغییر می‌شد. در این صورت، گروگو احتمالاً دیگر هرگز دوستش، مندلورین را نمی‌دید و آموزش جدای حداقل تا زمانی که جارین زنده بود زندگی او را تحت الشعاع قرار می‌داد.

با این حال، تئوری یکی از طرفداران فرنچایز جنگ ستارگان بحث متفاوتی را مطرح می‌کنند. این دیدگاه از یک اثر هنری در مورد آینده گروگو، که توسط شان ویلوریا (Sean Viloria) هنرمند مسجمه‌ساز کانادایی ساخته شده نشات می‌گیرد. مجسمه‌ای که ویلوریا ساخته هیبت گروگو را با کلاه مندلورین، شمشیرهای لیزری متعدد و آثار مختلف دیگری از مسلک جدای روی بدنش به‌نمایش می‌گذارد. خود هنرمند این نسخه از گروگو را «گروگو شکارچی» می‌نامد؛ چنین نامی برای کسی که توسط یک مندلورین آموزش دیده و زمان خود را صرف شکار آثار جدای در سراسر کهکشان می‌کند مناسب است.

از آنجایی که در سریال کتاب بوبا فت گروگو انتخاب می‌کند تا راه مندلورین را ادامه دهد، به نظر می‌رسد که بخشی از سفر او هنوز ادامه دارد. همچنین، اولین شاگرد لوک اسکای واکر، طبق فیلم‌های دنباله سه گانه ، کایلو رن (Kylo Ren) است. گروگو تنها در صورتی می‌توانست برای آموزش بیش‌تر نزد لوک اسکای‌واکر برگردد، که داستان سریال کتاب بوبا فت کنون را به‌نحو دیگری بازگو کند. بسیار بعید و دور از انتظار است که فرنچایز جنگ ستارگان واقعیتی را که طی ده سال گذشته در ذهن مخاطبان جای گرفته پس بگیرد، بنابراین می‌توان با اطمینان گفت که گروگو هرگز برای آموزش نزد لوک اسکای واکر باز نمی‌گردد.
با این حال، در خط داستانی سریال‌های Mandalorian و The Book of Boba Fett، گروگو حدود ۵۰ سال سن دارد و هنوز سن یک نوزاد یا کودک را دارد. از آنجایی که افزایش سن او بسیار کندتر از نژادهای انسان‌نما که به‌عنوان جدای تمرین می‌کنند رخ می‌دهد، زمان بسیار بیش‌تری در اختیار دارد که طی آن می‌تواند فنون جدای را یاد بگیرد.

از آنجایی که دین جارین صاحب شمشیر لیزری و رهبر مندلور است، منطقی به‌نظر می‌رسد که گروگو پس از رسیدن به سن بلوغ، نقش رهبری در میان مردم مندلور را برعهده داشته باشد. در این حالت، گروگو می‌تواند صدها سال بعد در بزرگسالی و پس از رسیدن به جایگاه بالاتر به‌عنوان مندلورین، تعلیم جدای را آغاز کند.

اگرچه حدس زدن آینده شخصیت گروگو دشوار است اما همین پیچیدگی یکی از دلایل هیجان‌انگیزیست که گروگو را به کاراکتری مهم و جدایی‌ناپذیر از فرنچایز جنگ ستارگان تبدیل می‌کند.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا