بازیکنان بازی Gotham Knights از رابط کاربری آن راضی نیستند

بازی موبایل یا بازی نسل نهمی؟

بازیکنان بازی Gotham Knights

در حالی که تنها مدت کمی از انتشار بازی جدید شرکت برادران وارنر (Warner Bros) گذشته، بازیکنان بازی Gotham Knights اعلام کردن که از رابط کاربری این بازی اصلا راضی نیستند.

بعد از انتشار بازی Gotham Knights و دریافت نمرات نه چندان خوب این عنوان، حالا به نظر می‌رسد که مشکلات این بازی تمامی ندارد و کاربران نسبت به بعضی از ویژگی‌های آن ابراز ناامیدی کردند. طبق گفته‌ مخاطبان این بازی، رابط کاربری Gotham Knights شباهت زیادی به UI بازی‌های موبایل دارد و اصلاً نتوانسته که نظر آن‌ها را به خودش جلب کند. عده‌ای دیگر هم رابط کاربری این بازی را شبیه به بازی‌های Free-to-Play موبایل می‌دانند.

طبق آخرین نظرسنجی‌هایی که از گیمرهای مختلف صورت گرفته بود، بازی Gotham Knights در کنار بازی‌های بزرگی مثل God of War Ragnarok و Starfield، به عنوان موردانتظارترین بازی‌های امسال شناخته می‌شد؛ اما حالا انتقادات زیادی چه از طرف منتقدان و چه از طرف کاربران نسبت به آن وجود دارد. با انتشار این بازی مشخص شد که حتی کاربران پلی استیشن ۵ و ایکس باکس سری ایکس/اس هم نمی‌توانند این بازی را با کیفیتی بیشتر از ۳۰ فریم بر ثانیه (30 FPS) تجربه کنند. در واقع اصلاً حالتی تحت عنوان Performance Mode برای اجرای بازی با 60 FPS در بازی وجود ندارد و فریم این بازی قفل است! این موضوع که یک بازی نسل نهمی، تنظیماتی برای انتخاب حالت گرافیکی نداشته باشه، موضوعی نادره که عصبانیت بازیکنان بازی Gotham Knights را به همراه داشته است.

 

همانطور که اشاره کردیم، موضوع دیگری که کاربران آن را بسیار مسخره می‌دانند، UI این بازیه که به نظر آن‌ها اصلا جذاب نیست. اگر به صفحات این بازی در پلتفرم ردیت (Reddit) بروید، می‌بینید که عکس‌های زیادی از UI این بازی به اشتراک گذاشته شده که تقریباً تمامی آن‌ها با واکنش منفی کاربران روبرو شده‌اند. عده‌ای این UI را گیج‌کننده و ناکارآمد می‌دانند و عده‌ای هم باور دارن که این بازی اصلاً قرار بوده که در قالب یک بازی Live Service عرضه شود.

با توجه به شرایطی که برای این بازی پیش اومده، طرفداران نسبت به آینده فرنچایز بتمن (Batman) و البته بازی‌های شرکت DC دچار تردید شدن و امیدوارن که بازی Suicide Squad استودیو راک استدی (Rocksteady) بتواند ضعف بازی Gotham Knights را جبران کند. یکی از ویژگی‌های مثبت گاتهام نایتس، نداشتن پرداخت‌های درون برنامه‌ایه و نکته جالب اینجاست که سازندگان این بازی بعد از دیدن شکست مفتضحانه بازی Marvel’s Avengers، تصمیم گرفتن که این بخش را از بازی خودشان حذف کنند.

با عرضه حالت ۴ نفره Co-op برای بازی Gotham Knights در تاریخ ۲۹ نوامبر (۸ آذر)، ممکنه که بازیکنان بیشتری به سراغ تجربه این بازی بیایند و اوضاع آن نسبت به الان فرق کند. شما می‌توانید این بازی را روی پلی استیشن ۵، ایکس باکس سری ایکس/اس و البته پلتفرم رایانه‌های شخصی تجربه کنید.

 
0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا