1%
  • 0/10

بهترین بازی تاریخ با آرای مردم انتخاب شد

از یک پورت ضعیف تا بهترین بازی تاریخ

بهترین بازی تاریخ با آرای مردم انتخاب شد ۰ ۰۴ آذر ۱۴۰۰ اخبار بازی کپی لینک
Dark Souls بهترین بازی تاریخ

مراسم Golden Joystick هر ساله بهانه خوبی برای جمع آوری استودیوهای مختلف و کاربران پلتفرم‌های متفاوت دور یکدیگر است، ولی مراسم سال ۲۰۲۱ سورپرازی ویژه داشت که کمتر کسی انتظارش را می‌کشید.

شب گذشته و طی مراسم Golden Joystick، پی‌سی (رایانه شخصی) به عنوان بهترین سخت افزار تاریخ برگزیده شد که بدون شک انتخابی درست بوده و ما طی تمام این سال‌ها شاهد شکست دادن تک تک کنسول‌های گیمینگ توسط رایانه‌های شخصی قدرتمند بوده‌ایم و جای هیچ بحثی باقی نمی‌ماند. گیب نیوول (Gabe Newell) طی سخرانی خود پس از برگزیده شدن پی‌سی به عنوان بهترین سخت افزار تاریخ گفت:

گیمرها و توسعه دهندگان بیش از حد تصور از نوآوری‌های بی رحمانه پی‌سی‌های گیمینگ بهره برده‌اند.

بدون شک پرسشی بزرگ در ذهن بسیاری از شما شکل گرفته و قصد دارید بپرسید اگر پی‌سی بهترین سخت افزار تاریخ است، پس بهترین بازی تاریخ چیست؟ پاسخ شما را طرفداران در مراسم Golden Joystick داده و بازی محبوب استودیو FromSoftware یعنی Dark Souls دوست داشتنی که در سال ۲۰۱۱ منتشر شده را از میان بازی‌های Doom، Half-Life 2، Minecraft، Halo: Combat Evolved، Grand Theft Auto V، Portal، Space Invaders و البته Dark Souls به عنوان بهترین بازی تاریخ برگزیدند. هیدتاکا میازاکی (Hidetaka Miyazaki)، کارگردان بازی Dark Souls، پس از کسب این افتخار گفت:

بابت کسب چنین جایزه بی نظیری بسیار متشکرم. هنوز هم انتخاب شدن بازی Dark Souls به عنوان بهترین بازی تاریخ توسط کاربران را از میان این نامزدها باور نمی‌کنم، ولی احساس افتخار می‌کنم.

میازاکی همچنین به همکاران خود در استودیو FromSoftware ادای احترام کرد و اشاره داشت کسانی که در ساخت بازی Dark Souls تازه کار بودند، حال ارکان اصلی آخرین بازی این استودیو یعنی بازی Elden Ring هستند. میازاکی در ادامه گفت:

من به شدت با این جایزه شوکه شدم. ما به ساخت بازی‌های جالب و ارزشمند ادامه می‌دهیم. امیدوارم نگاهی به آن‌ها نیز داشته باشید. ممنون.

البته نباید از این واقعیت گذر کرد که نسخه اولیه بازی Dark Souls در رایانه‌های شخصی که با پسوند Prepare to Die Edition عرضه شد یک فاجعه به تمام معنا بود. استودیو FromSoftware پیش از عرضه آن اشاره داشت که این نسخه در حقیقت یک پورت بسیار محدود شده از نسخه کنسول آن خواهد بود که برای رایانه‌های شخصی بهینه سازی نشده است. ما در آن دوران شاهد عرضه این بازی با کیفیت ۷۲۰ با نرخ فریم ۳۰ بودیم که حتی در سال ۲۰۱۳ نیز کیفیتی پایین و بد محسوب می‌شد.

در همین راستان مد سازی با نام پیتر تومان ملقب به دورانته (Peter “Durante” Thoman) به سرعت یک پچ برای این بازی منتشر کرد که محدودیت‌های گرافیکی را از بین برد، ولی این بازی هنوز از صداگذاری و کنترل‌های بد در موس و کیبورد رنج می‌برد. ما تا سال ۲۰۱۸ و انتشار بازی Dark Souls Remastered نتوانستیم لذت کافی از این بازی در رایانه‌های شخصی ببریم و نسخه پیشین به نحوی طراحی شده بوده که بسیاری گمان داشتند طراحی بد آن از قصد بوده و هدفشان مجبور ساختن کاربران برای خرید پلی استیشن ۳ است.

ما همه امیدواریم که بازی جدید استودیو FromSoftware یعنی Elden Ring که در اوایل سال ۲۰۲۲ منتشر خواهد شد از چنین مشکلاتی رنج نبرد. آیا شما لقب بهترین بازی تاریخ را برازنده عنوان Dark Souls می‌دانید؟ اگر خیر، بهترین بازی تاریخ از نظر شما چیست؟ منتظر نظرات شما هستیم.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments