#مهسا_امینی

خلاصه‌ی داستان Godzilla vs Kong خبر از یک نبرد حماسی می‌دهد

آیا این فیلم می‌تواند ورق را به سود مانسترورس بازگرداند؟

خلاصه‌ی داستان Godzilla vs Kong

خلاصه‌ی داستان Godzilla vs Kong ساعاتی قبل روی خروجی وب سایت IMDB قرار گرفت. طبق این متن، در جریان فیلم شاهد یک نبرد حماسی خواهیم بود.

امتیاز اکران Kong: Skull Island در ابتدا به یونیورسال پیکچرز سپرده شده بود اما لجندری پیکچرز تصمیم گرفت آن را در اختیار استودیوی برادران وارنر قرار دهد. همین اقدام به ظاهر کوچک گمانه‌زنی‌های بسیاری را پیرامن حضور کینگ کنگ و گودزیلا در یک فیلم و تقابلشان به وجود آورد؛ زیرا این دو موجود در گذشته روی پرده‌ی نقره‌ای به نبرد با یکدیگر پرداخته بودند. حدودا یک ماه پس از این اتفاق، لجندری رسما از فیلم Godzilla vs Kong رونمایی کرد. در حال حاضر، تمامی نگاه‌ها به این اثر دوخته شده است تا ورق را برای دنیای مانسترورس بازگرداند؛ زیرا Godzilla: King of the Monsters نتوانست به فروش قابل قبولی دست یابد و ضرری چند صد میلیون دلاری را روی دست سازندگانش گذاشت.

خلاصه‌ی داستان Godzilla vs Kong چندی پیش در وب سایت IMDB منتشر شد. این خلاصه‌ی داستان دو نسخه دارد: نسخه‌ی کوتاه و نسخه‌ی بلند. نسخه‌ی کوتاه جدا از اینکه به یک نبرد حماسی بین گودزیلا و کونگ برای نگه داشتن یا به‌دست آرودن لقب «پادشاه هیولاها» اشاره دارد، نکته‌ی جدیدی را در خود جای داده است. نسخه‌ی بلند هم اطلاعاتی را در اختیارمان قرار می‌دهد که در گذشته تا حدودی از آن‌ها اطلاع داشتیم. در ادامه می‌توانید هر دو نسخه را مطالعه کنید:

نسخه‌ی کوتاه: همزمان با نبرد کینگ کونگ و گودزیلای توقف ناپذیر، تمام دنیا به تماشا نشسته است تا ببیند کدام یک لقب پادشاه هیولاها را به‌دست می‌آورد.

نسخه‌ی بلند: در جهان جدیدی که هیولاها و انسان‌ها همزیستی می‌کنند، مونارک باید نقش رهبر را در رسیدن به آینده‌ای روشن بر عهده بگیرد. با این حال، فرقه‌های رقیبی که به دنبال سوء استفاده از تایتان‌ها هستند، با مطرح کردن یک تئوری مبنی بر اینکه موجودات عظیم‌الجثه می‌توانند باعث نابودی تمام اشکال زندگی روی سیاره شوند، به تدریج در حال قدرت گرفتن هستند. در همین حین، یک زمین‌لرزه‌ی عجیب در جزیره‌ی جمجمه توجه گودزیلا و کینگ کونگ را به خود جلب می‌کند.

در فرهنگ عامه تعداد قابل‌توجهی از تایتان‌ها لقب «پادشاه» یا به اصطلاح King را یدک می‌کشند که برای مثال می‌توان به رد کینگ، کینگ سزار و کینگ گیدورا اشاره کرد. با این حال، گودزیلا تنها تایتانی است لقب «پادشاه هیولاها» را به خود اختصاص داده است. همچنین تنها تایتانی که می‌تواند رقیبی جدی باشد، کینگ کونگ است. در فیلم King Kong vs. Godzilla, محصول سال ۱۹۶۲ این دو تایتان مقابل یکدیگر قرار گرفتند و نهایتا کونگ پیروز میدان بود؛ زیرا گودزیلا حکم یک شخصیت منفی یا آنتاگونیست را داشت اما در جدیدترین محصول لجندری پیکچرز هر دو تایتان شخصیتی مثبت محسوب می‌شوند. از همین رو، پیش بینی پیروز نبرد بسیار سخت است. در ضمن، توجه داشته باشید دو خلاصه‌ی داستانی که منتشر شده‌اند رسمی نیستند.

در پایان، لازم به ذکر است که Godzilla vs. Kong از تاریخ ۳۰ آبان (مصادف با ۲۰ نوامبر) در سینماهای آمریکا اکران خواهد شد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا