تماشا کنید: قابلیت‌های دسترسی بازی God of War Ragnarok

بیش از ۶۰ ویژگی دسترسی جدید

رسانه گیم اینفورمر ساعاتی پیش تریلر جدیدی از گیم پلی God of War Ragnarok به اشتراک گذاشت که روی نمایش قابلیت های دسترسی بازی تمرکز دارد.

چیزی در حدود ماه به انتشار یکی از بزرگ‌ترین آثار انحصاری سونی در نسل نهم یعنی گاد آو وار رگناروک باقی مانده و رسانه معروف گیم اینفورمر چند وقتی است که با همکاری استودیوی سانتا مونیکا (Santa Monica) جزئیات بیشتری از این عنوان ماجراجویی به اشتراک می‌گذارد.

در همین راستا، چند روز پیش بود که اولین تریلر از گیم پلی بازی منتشر شد که سیستم مبارزات و سلاح جدید کریتوس در نبردها را به تصویر کشاند. در ادامه، ویدیوی جدید دیگری از این بازی ارائه شد که در کنار نمایش گیم پلی، قلمرو دورف‌ها را نشان می‌دهد؛ قلمرویی که طی سال‌های اخیر با پیشرفت‌های چشمگیری همراه شده‌ و این بار شاهد ساختارهای صنعتی، شهرهای وسیع، کانال‌های آب مصنوعی و سیستم‌های پیچیده ماشینی هستیم.

حال در تازه‌ترین خبرها، رسانه گیم اینفورمر سومین تریلر از گیم پلی بازی را با هواداران پروپاقرص کریتوس به اشتراک گذاشت که این ویدیو در کنار نمایش بخش‌هایی از نبردها، قابلیت‌های دسترسی بازی را به نمایش می‌گذارد. تنظیمات Accessibility یا همان دسترسی بیشتر برای بازیکنانی که از نظر شرایط ذهنی و جسمی خاص هستند، در نظر گرفته شده تا مشابه سایر گیمرها به راحتی از تجربه بازی لذت ببرند.

بر اساس اعلام تیم سازنده، این قابلیت‌ها روی بینایی، شنوایی، مهارت حرکتی و درک راحت محیط تمرکز دارند. همان‌طور که پیش‌تر اشاره شده بود، این بازی دارای ۶۰ ویژگی دسترسی جدید است که برخی از آن‌ها به واسطه انتشار بازی خدای جنگ برای پی‌سی به این عنوان اضافه شده‌اند.

به عنوان مثال، بازیکنان برای استفاده از برخی تواناهایی خاص کریتوس از جمله خشم اسپارتان، چرخش‌های سریع و ضربات سپر می‌توانند از تاچ پد کنترلر دوال سنس بهره بگیرند. از طرفی، صدای زنگ‌های مربوط به پازل‌ها طولانی‌تر از حالت عادی خواهد بود. از دیگر قابلیت‌های دسترسی می‌توان به نشانه‌های صوتی برای راهنمایی بازیکن، دستیار حرکت دوربین، حالت‌های با کنتراست بالا و پلتفرمینگ خودکار اشاره کرد. تمامی این موارد باعث می‌شوند تا همه بازیکنان به راحتی به تجربه گاد آو وار رگناروک بپردازند و در پیش‌برد گیم‌پلی و داستان هیچ محدودیتی نداشته باشند.

لازم به ذکر است که بازی مورد انتظار God of War Ragnarok در تاریخ ۹ نوامبر سال جاری میلادی (۱۸ آبان ماه) به صورت انحصاری برای کنسول‌های پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 منتشر می‌شود. این عنوان در چهار نسخه مختلف به نام‌های استاندارد، دیجیتال دیلاکس، کالکتور و جاتنر روانه بازار می‌شود که در صورت تمایل، هم‌اکنون می‌توانید آن‌ها را از طریق فروشگاه‌های معتبر پیش خرید کنید.

داستان بازی دنباله حوادث نسخه قبلی را روایت می‌کند؛ جایی که فیمبول وینتر از راه رسیده و تمام ۹ قلمرو را تحت تاثیر خود قرار داده است. در همین حین، کریتوس به همراه پسرش، آترئوس برای پاسخ معماها سفر پرماجراجویی را آغاز می‌کنند و نیروهای آزگارد نیز برای نبردی که از قبل پیش‌گویی شده، آماده می‌شوند؛ نبردی که جهان را به نابودی می‌کشاند. از طرفی، مادر بالدر یعنی فریا نیز  از طلسم خود فرار کرده و قصد دارد انتقام مرگ پسرش را از کریتوس بگیرد.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با تریلر جدید God of War Ragnarok و قابلیت های دسترسی بازی چیست؟ به نظر شما، آیا این عنوان می‌تواند لقب بهترین بازی سال جاری میلادی را به خود اختصاص دهد؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا