#مهسا_امینی

تعداد بازیکنان نسخه رایانه شخصی God of War در استیم از مرز ۵۰,۰۰۰ گذشت!

آمار فوق‌العاده است، بوی!

نسخه رایانه شخصی God of War

طبق آخرین گزارش‌ها، به نظر می‌رسد که تعداد بازیکنان نسخه رایانه شخصی بازی God of War که به تازگی برای این پلتفرم عرضه شده، در استیم به رکورد ۵۰,۰۰۰ نفر رسیده است! این در حالی است که از تاریخ انتشار بازی فقط ۱ روز گذشته و هنوز افراد بسیاری به دنبال خرید این عنوان هستند.

سری بازی‌های خدای جنگ همیشه از عناوین مورد علاقه بسیاری از کاربران قدیم و جدید کنسول‌های پلی استیشن بوده و با عنوان Ragnarok در آینده هم خواهد بود! داستان کریتوس (Kratos) و خشمی که در مقابل خدایان قادر به کنترل آن نیست، به علاوه گیم پلی فوق‌العاده جذابی که تیغه‌های معروف و آتشین را در اختیار بازیکنان قرار می‌دهد، در واقع به حدی منحصر به فرد و شگفت‌انگیز است که سازندگان حتی پس از اتمام روایت زندگی کریتوس در دنیای اساطیر یونان، پس از مدت‌ها غیبت بالاخره داستان او را اینبار در یک سرزمین متفاوت و برگرفته از اساطیر نورس ادامه دادند. اما نکته اینجاست که در این بازی، داستان خیلی با قبل فرق می‌کند!

کریتوس هنوز هم همان نیمه خدا قدرتمند و خشن اسپارتانی است که هرکس را دوست نداشته باشد یا تهدید ببیند تکه پاره می‌کند! اما در داستان جدید او یک فرزند به نام آترئوس (Atreus) دارد که باید از آن در مقابل خواسته‌های خدایان نورس مراقبت کند. با این وجود داستان و گیم پلی جدید، تنها تفاوت‌های God of War 2018 با عناوین قبلی نیستند! بلکه این بازی به تازگی و پس از گذشت نزدیک به چهار سال، حال برای پلتفرم رایانه شخصی عرضه شده است. اما این سنت‌شکنی سونی برای طرفداران سری فوق‌العاده محبوب خدای جنگ به حدی هیجان‌انگیز بوده که یک استقبال بی‌سابقه از آن صورت گرفته و در عرض ۲۴ ساعت تعداد ۵۰,۰۰۰ کاربر آن را از فروشگاه استیم تهیه و تجربه کرده‌اند!

در واقع این گزارش از داده‌های خود فروشگاه استیم توسط کاربران دیده شده و هنوز خود شرکت Valve اعلام رسمی خاصی را درباره آن ارائه نداده است. به همین دلیل نیز انتظار می‌رود که آمار فروش رسمی بازی که به زودی هم اعلام می‌شود، حتی از ۵۰,۰۰۰ هم بالاتر بوده و حتی رکورد بزند! این را در نظر داشته باشید که نسخه رایانه شخصی بازی God of War هیچ مرحله یا حالت تازه‌ای به جز برخی جزئیات پیشرفته گرافیکی ندارد و این همان بازی قبلی است که مدت‌ها پیش کاربران با پلی استیشن 4 تجربه کرده بودند. پس برای عنوانی که جدید هم نیست و چنین فروشی دارد، رقم ۵۰,۰۰۰ کاربر فعال شده در یک روز واقعا بی‌نظیر است.

به عنوان مثال باید بدانید که با این آمار، در حال حاضر تعداد بازیکنان بیشتری مشغول تجربه نسخه رایانه شخصی بازی God of War از استیم، نسبت به بازی‌های آنلاین و اورگرین مانند Rainbow Six: Siege و Dead By Daylight هستند. همچنین در نظر داشته باشید که این نسخه جدید از God of War در فروشگاه اپیک گیمز (Epic Games) هم برای فروش در دسترس کاربران قرار دارد؛ به همین دلیل نیز هم آمار فروش بازی به شدت بیشتر از مورد اعلام شده صرفا در استیم است و هم اینکه تعداد کاربران فعال بازی از ۵۰,۰۰۰ بیشتر هستند‌. این را هم فاکتور گرفتیم که به تازگی نسخه کرک شده بازی هم در دسترس کاربران قرار گرفته و معلوم نیست چند صد نفر آن را هم بدون ثبت آمار نصبی دانلود و نصب کرده‌اند!


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا