ساخت اقتباس سریالی God of War چقدر حقیقت دارد؟

سون برنامه‌های ویژه‌ای برای فرنچایزهای محبوب خود دارد

ساخت اقتباس سریالی God of War

وب سایت The New York Times در قالب یک مطلب اختصاصی به شایعه ساخت اقتباس سریالی God of War توسط سونی پرداخته است.

سونی چند سال پیش زیرمجموعه جدیدی را تاسیس کرد که هدف آن، ساخت اقتباس سینمایی یا سریالی بر اساس بازی‌های پلی‌استیشن است. استودیو مزبور که حالا پلی‌استیشن پروداکشنز (PlayStation Productions) نام دارد، در ابتدا فعالیت چندانی نداشت اما طی سال‌های اخیر سرمایه‌گذاری زیادی روی آن انجام شده است. در نتیجه، هم اکنون با شرکت‌های دیگر مشارکت داشته و روی اقتباس‌های سینمایی Uncharted و Ghost of Tsushima و همچنین اقتباس سریالی The Last of Us کار می‌کند. در ضمن، طی هفته‌های اخیر گمانه‌زنی‌هایی به وجود آمده مبنی بر اینکه اقتباس سینمایی یا سریالی God of War احتمالا مراحل ساخت را پشت سر می‌گذارد.

God of War، روایتگر یک سرباز اسپارتان و فردی نیمه خدا به نام کریتوس است که می‌خواهد انتقامش را از خدایان یونانی بگیرد؛ خدایانی که باعث شده بودند زجر بسیار زیادی را متحمل شود. خدای جنگ پس از گرفتن انتقام، به اسکاندیناوی رفته و سعی می‌کند زندگی آرامی را پشت سر بگذارد. روزهای عادی ادامه دارد تا اینکه همسر کریتوس می‌میرد. او قبل از مرگ درخواست کرده بود خاکسترش در بلندترین نقطه جهان پخش شود. خدای جنگ و پسرش تصمیم می‌گیرند به خواسته فی احترام گذاشته و در همین راستا، یک ماجراجویی تازه را آغاز می‌کنند. این ماجراجویی در God of War 2018 روایت شد که نه تنها تحسین‌ها را برانگیخت، بلکه عملکرد تجاری بسیار خوبی داشت. حالا هم دنباله آن در دست ساخت قرار دارد.

وب سایت The New York Times در قالب یک گزارش اختصاصی به شایعه ساخت اقتباس سریالی God of War پرداخته است. نویسنده در مطلب به سراغ تعدادی از کارمندان سونی پروداکشنز رفت و گفتگو‌هایی را با آن‌ها انجام داد. در جریان همین مصاحبه‌ها مشخص شد ساخت فیلم سینمایی یا سریال خدای جنگ در حال حاضر از اولویت‌های سامورایی‌ها به شمار نرفته و چنین پروژه‌ای فعلا وجود ندارد. کارمندان استودیو همچنین گفتند در ساخت یک اقتباس تنها روایت داستان در مدیومی جدید مطرح نبوده و و باید حس و حال بازی را هم انتقال داد. در ضمن، آن‌ها تاکید داشتند پلی‌استیشن پروداکشنز می‌خواهد محصولاتش را به گونه‌ای بسازد که نه تنها نظر مثبت طرفداران را به دست آورد، بلکه بتواند افراد بیشتری را با بازی‌های ویدیویی آشنا کند.

از میان محصولات در دست ساخت پلی‌استیشن پروداکشنز، تا به این لحظه فیلم Uncharted و سریال The Last of Us بیشترین پیشرفت را داشته‌اند. آنچارتد احتمالا فاز پس‌تولید را پشت می‌گذارد تا در سال ۲۰۲۲ میلادی روی پرده نقره‌ای بیاید. این فیلم به دوران جوانی نیتن دریک می‌پردازد و تام هالند (Tom Holland) و مارک والبرگ (Mark Wahlberg) بازیگران نقش‌های اصلی‌اش هستند. آخرین ما بر اساس نسخه اول ساخته می‌شود. با این حال، شخصیت‌پردازی‌ها گسترش یافته و شاهد صحنه‌های کاملا جدیدی خواهیم بود. پدر پاسکال (Pedro Pascal) و بلا رمزی (Bella Ramsey) به ترتیب نقش‌های جوئل و الی را بر عهده دارند.

در انتها، بد نیست بدانید کارمندان پلی‌استیشن پروداکشنز ساخت اقتباس سریالی Twisted Metal را در گفتگو با The New York Times تایید کرده‌اند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا