برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

استریمری بدون استفاده از کاور روی سخت‌ترین درجه Gears of War را تمام کرد

دستاوردی درخشان

استریمری بدون استفاده از کاور روی سخت‌ترین درجه Gears of War را تمام کرد ۰ ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ اخبار بازی کپی لینک
سخت‌ترین درجه Gears of War

یک استریمر با استعداد موفق شد بدون استفاده از مکانیزم کاور و روی سخت‌ترین درجه Gears of War را به اتمام برساند.

در سری بازی Gears of War استفاده از کاور یکی از بخش‌های اصلی گیم‌پلی و سیستم مبارزات آن به شمار می‌رود. گیمرها با استفاده از کاور می‌توانند شلیک کرده، نارنجک پرتاب نمایند و یا به سادگی از آتش دشمن در امان بمانند. پیاده‌سازی بدون نقص آن، یکی از دلایلی اصلی محسوب می‌شود که فرنچایز مورد بحث پس از انتشار اولین نسخه آن در سال 2006، گیم‌پلی آثار اکشن شوتر سوم شخص را دچار انقلاب و دگرگونی کرد.

تجربه این مجموعه بدون استفاده از کاور می‌تواند به اندازه کافی سخت و چالش‌برانگیز باشد. اما زمانی که تجربه آن را در کنار درجه سختی Insane که سخت‌ترین درجه آن به شمار می‌رود قرار دهید، اوضاع به مرحله دیگری رسیده که در آن تنها با اصابت چند گلوله کشته می‌شوید. آن هم در تجربه‌ای که اکشن بخش اصلی و متوقف‌نشدنی محسوب می‌شود.

یوتیوبری به نام Arrrash ویدئویی را در فضای آنلاین منتشر کرده و جزئیات تجربه خود و قوانین آن را به اشتراک گذاشته است. در این تجربه، این گیمر اجازه نداشته تا از مکانیزم کاور استفاده کند. با این حال او اجازه داشته تا اگر نیاز شد پشت یک کاور بایستد. اگرچه شاید این موضوع تفاوت جزئی به نظر برسد اما تاثیر قابل ملاحظه‌ای روی چگونگی رفتار هوش مصنوعی بازی در جریان مبارزات ایجاد می‌کند.

ویدئو منتشر شده، بخش‌های برجسته و هایلایت این تجربه را به نمایش گذاشته و شامل محیط‌های کلیدی می‌شود که چالش‌های قابل توجهی را در برابر مخاطب خود قرار می‌دهند. این ویدئو با شکست یکی از بهترین شرورهای مجموعه Gears of War یعنی شخصیت جنرال رام (General Raam) به اتمام می‌رسد در حالی که این یوتیوبر 294 بار در طول بازی با مرگ مواجه شده و تجربه او نیز حدود 13 ساعت به طول انجامیده است.

چنین تجارب و چالش‌هایی، نکته قابل توجهی داشته بدین شرح که این گیمرها باید از صبر و استقامت بالایی برخوردار باشند به خصوص در بخش‌هایی که عبور از آن‌ها غیر ممکن به نظر می‌رسد. این چالش‌ها با توجه به اثری که در حال تجربه نیز قرار دارد می‌تواند شکل‌های مختلفی به خود بگیرد. عدم استفاده از کاور و به اتمام رساندن روی سخت‌ترین درجه Gears of War به طور مشخصی در ارتباط با مکانیزم‌های بازی انجام می‌گیرد.

از سویی دیگر به تازگی یک پلیر موفق شد بازی Fallout: New Vegas را در صلح‌آمیزترین شکل ممکن و بدون کشتن حتی یک شخصیت، به اتمام برساند. اگرچه این دو موضوع شاید روی کاغد متمایز از یکدیگر به نظر برسند، اما در نهایت هر دو از منظر استفاده یا عدم استفاده از مکانیزم‌های اصلی بازی تعریف و دسته‌بندی می‌شوند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments